Yeni Sahipleneceğim Kedi İçin Öneriler İstiyorum?

sundowndread

Yakın zamanda yavru bir kedi sahipleneceğim ve onun için en iyi ürünleri almak istiyorum hep.. ancak en iyi ürünlere baktığım zaman aşırı pahalılar.. gücüm bunlara yetmez.en iyisinden her ay kum ve mama alsam aylık 200ü aşkın bir masraf çıkıyor hesaplayınca.ben de isterdim kedime her ay origin mama alayım,ever clean kum alayım ama dediğim gibi aylık masraf aşırı oluyor.. ben azıcık daha uygun ama yinede kaliteli olan ürünler almak istiyorum.o kadar çok şey okudum ki insanlar bazen şu çok övülen mamaların övündükleri kadar sağlıklı olmadığını söylüyor bazıları da onların dışına çıkmayın diyor.bu arada örneğin 3aylık bir kedi bir ayda ne kadar mama yer? Ona göre aylık almayı düşünüyorum.şu an royal caninin 400+400 gramlık 45tlye kitten maması var ama 800gr bir ay yeter mi bilmiyorum.. ve 800gr’ın 45tl gibi ucuz bir fiyata olması beni şaşırttı.lütfen bilgilendirin

91 CEVAP

sundowndread

6aydan önce tehlikeli olduğunu bilmiyordum ve iç dış parazit aşısınıda dışardaki kediyi eve almadan önce mutlaka yaptırın diyorlardı direkt yaptırmamam mi gerekiyor? Bu konu hakkında bir şey duymamıştım

sundowndread

Yerli mamaları banada hep kötülediler ama ben de hep yerli mama almak istedim daha mantıklı geliyor ama şiddetle ikaz ettikleri için yerli mamadan ister istemez uzaklaşıyorum

sundowndread

Ama çok fazla alırsam bu sefer bayatlama sorunu olur mu?

TATA4242

En basitinden ben Nd dşük tahıllıyı 4-5 ay önce,260 tlye alıyordum,indirime girince çok daha uygunada gelebiliyordu.Şimdi 360-380 tl ye düşük tahıllı Sktsi yakın olmayan ürün bulmak,mümkün.Yakın sktlileri ucuza satıyorlar ona çok dikkat edin.Ben korona yok oldukdan sonra,fiyatları ne yapacaklarını bilemiyorum,açıksa düşük tahıllı bile 500 tl filan olur,düşünün düşük tahıllı alıyorsunuz,500 tl prime 600 tl,yani bunlar korkunç rakamlar.

TATA4242

@minky korona araya girmeseydi,bu aralar klicker markası çıkacaktı,hermospet yani Mystic sahibi şirketin ürettiği,yerli bir mama ve içeriği gerçekden iyi.İthal mamalar gerçekden bu işi fazla abarttılar,distribütörlerin koydukları kârları ve kazandıklarını tahmin dahi edemessiniz.Ben bu sömürücülere para kazandırmak istemiyorum.Gine aynı şekilde tekrar baktığımızda ise,ithal mamaların Avrupada çok gülünç rakamlara satılması,bizde ise bu ek ücretler konulduğunda,haketmedikleriücretler ile bu ürünleri alıyoruz.Biz ithal girdiyi ne kadar azaltırsak o kadar iyi olacaktır.Baktığımda son çıkacak olan klicker markası ile çok daha iyilerini yapabileceğimize emin oldum.Eskiden Türk markaları,sadece ülkemizde satılırken,artık dış dünyaya açılmış şekilde,onlar bizden ithal ediyorlar ve bir çok ülkede yerli malı ürünü gördüğümde mutlu oldum ve oluyorum.

sundowndread

Netten baktığımda sadece 15kg var.ancak bu çok fazla en azından 1kg olsaydı deneyebilirdim.bir yerde açıktan 1.5kg var ama açıktan olanlara o mamadan mı koyuyorlar yoksa başka mamadan mı emin olamıyorum.bazıları farklı mama koyuyorlar falan diyor..

sundowndread

Peki bu marka dışında önereceğiniz bir yerli mama var mı? Keşke çıkmış olsaydı kötü oldu bu.. bu marka gibi önerebiledeğiniz başka bir mama yoksa eğer artık 15kg almayı düşünebilirim

Anonymus552223

Bonacibonun 5 kiloluk secenegi var. Bence size uygun olur.

minky

Klicker uygun fiyatli olursa alacağım.Şu oralar durumum pek iyi değil öğrenciyim

sundowndread

Bu ürünlerde et olmadığı için ya da başka bir sebepten dolayı kediye zarar vermez değil mi?

TATA4242

Aslında bakarsanız,en önemli ayrıntı karbonhidrat,yağ ve protein oranı,ayrıca ek değerler ve vitamin değerleri.Bu sebeple içeriğinde gerçek et olmasa dahi,Felicia Kitten&mother kedinize zarar vermez,ihtiyaçlarını bu mamadan kolayca sağlayabilir.Bonacibo ve Mystic gibi markalardan çok daha iyidir.Ayrıca jungle markasının Pelagos Akvaryumun ürettiği bir ürün olduğu için,daha iyi bir seçenektir.Bunun yanında kullanan sayısına ve yorumlara baktığınızda ise %90 oranında olumlu geri dönüş almasından mütevellit daha güvenilir ve prestijli bir markadır.Petlebideki yorumların yanında,***********,***,************,******** gibi sitelerdeki en fazla yorum alan ürünlerine baktığınızda,gerçekden iyi bir mama olduğunu görebilirsiniz.

sundowndread

Tamamdır çok teşekkür ederim önerileriniz için :)

TATA4242

https://m.***.com/felicia-sterilised-kisirlarstirilmis-somonlu-kedi-mamasi-12-kg-P390251066

Felicianın kısır kediler için maması.Ortalama puan 5 ve bunun haricinde,çokca bu şekilde yorum almış.Tavsiyem söylediğim sitelerdeki yorum sayısı sıralamasını ayarladıkdan sonra,olumsuz yorumlardan başlayarak bakmanız.Olumsuz yorumların büyük çoğunluğunu ise kargo şikayetleri veya abes kaçacak kadar abartılı şikayetler oluşturuyor.

minky

Klicker çıkar çıkmaz alıp demeyeceğim.Umarım fiytıda ucuz olur.Bunun dışında yerli olarak BonaCibo ya da MyStic mama öneririm.MyStic dışkıyı kokutoyormuş.Benim arkadaşımın kedisindede oldu.Bir ara BonaCibo mama kullandım memnundum.İçinde et yoktu ama değerleri iyiydi.Brit mama kullanıyorum.Hftaya kendi kedimede sokak kedileri TL'ye yemesi için BonaCibo alacağım.Klicker çıkınca ona geçeceğim

sundowndread

Ben felicia yabancı bir marka sanıyordum burada öğrendim.. evet baktım yorumlara mama hakkında hiç kötü yorum yok