Yeni Sahipleneceğim Kedi İçin Öneriler İstiyorum?

sundowndread

Yakın zamanda yavru bir kedi sahipleneceğim ve onun için en iyi ürünleri almak istiyorum hep.. ancak en iyi ürünlere baktığım zaman aşırı pahalılar.. gücüm bunlara yetmez.en iyisinden her ay kum ve mama alsam aylık 200ü aşkın bir masraf çıkıyor hesaplayınca.ben de isterdim kedime her ay origin mama alayım,ever clean kum alayım ama dediğim gibi aylık masraf aşırı oluyor.. ben azıcık daha uygun ama yinede kaliteli olan ürünler almak istiyorum.o kadar çok şey okudum ki insanlar bazen şu çok övülen mamaların övündükleri kadar sağlıklı olmadığını söylüyor bazıları da onların dışına çıkmayın diyor.bu arada örneğin 3aylık bir kedi bir ayda ne kadar mama yer? Ona göre aylık almayı düşünüyorum.şu an royal caninin 400+400 gramlık 45tlye kitten maması var ama 800gr bir ay yeter mi bilmiyorum.. ve 800gr’ın 45tl gibi ucuz bir fiyata olması beni şaşırttı.lütfen bilgilendirin

91 CEVAP

minky

Felicia kg başı =22 TL (kargo ücreti dahil değil)
BonaCibo kg başı = 16 TL (kargo ücreti dahil değil)

sundowndread

palet hakkında çok şey duydum ancak kedi büyüdüğü zaman o paletlerin üzerine çıkınca paletlerin parçalandığı ve kedinin üzerine yapıştığını söyleyenler olmuştu o yüzden emin olamamıştım..

minky

Peletlerin bazıları öyle bu yüzden natural bastet pelette iyi.siteside var

sundowndread

peki yavru bir kedi bu paletlere kolay alışır mı acaba? çünkü araştırırken kedinin palete alışmakta zorluk çekebileceğini,paleti garipseyebileceğini okumuştum

Kerevit

Kedinizi kesinlikle çam pelletine alıştırın. Kum masrafı çok fazla olan bir masraf. Çam pekletine alıştırıp mamasını pahalı alın. Yediği kaliteli olsun ettiği değil Nacizane tavsiyem:)

minky

Royal Canin almayın.Kısa ve net.Patasını haketmiyor.Hayvanlara zarar veriyor.

Kediniz için uygun bakım şu olur:

•N&D Kitten 5 kg.
Günlük 60 Gr yese size yaklaşık 2 ay yetecek mama.

https://www.*********.com.tr/farmina-nd-tahilsiz-tavuklu-narli-kedi-mamasi-5-kg?gclid=Cj0KCQjw1Iv0BRDaARIsAGTWD1uaAkmzdGzkW_Z5Z6OVsOveozgWA1VRTqc59I64b1m54J3HzxgjlHgaAvMyEALw_wcB

•Kedi Kumu

7 lt size yaklaşık 1 ay gidecektir.

https://naturalbastet.com/index.php/urun/7-l-kedi-kumu/

•Mama Ve su Kabı

15 TL den 2 tane olsa 30 TL.

•Vitamin

https://www.*********.com.tr/gimpet-kediler-icin-multivitamin-20-gr

•Kum Kabı

https://urun.***.com/kedi-tuvaleti/kirilmaz-flip-kapakli-buyuk-luks-kapali-kedi-tuvaleti-hediyeli-P346006021?Renk=Beyaz&gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjw1Iv0BRDaARIsAGTWD1vdWly4NcSoUtQkAP-mbPVhVNi5fJ7RlIT7nJ8y-BJujGEeihf5LC4aAuVPEALw_wcB

TATA4242

Yerli mamalara güvenmeyenleride anlayabilmiş değilim,İtalyadaki duruma baktığınızda ne kadar denetimsiz ve yetersiz bir ülke olduğunu görebilirsiniz.Bunları defalarca söyledim ama korona sebebiyle,umarım insanlar daha iyi görmüştür.İtalyada dışarı çıkmak yasak olmasına rağmen,dışarı çıktılar,korona taşıyan hasta kişiler evlerinde durmadı ve kontrolü yapılmadı,şuanki vaziyet bu şekilde.Yani şuan 2.Dünya Savaşı sonrasını yaşıyorlar.

Anonymus552223

2 aylikken ic dis parazit yaptirin ama kuduz icin 6 aydan önce yapmiyor veterinerler. Barinaklar kediyi umursamadiklari icin daha once yapabilirler.

TATA4242

Evet çok doğru,ölçü ne kadar artarsa,fiyatı o kadar ucuzlar.

TATA4242

Yerli mamalara güvenmeyin diyen fazla abartmış.Yerli mamaların içeriğinin,çok büyük bir bölümü ithal ürünlerdir ve fiyatların artmasınında sebebi budur.Yerli mamaya güvenmeyin diyen birisi ithal ürünlerede güvenmemelidir.Yerli mamaların,daha uygun olmasının sebebi ise saydığım ek kâr paylarının çoğunun uygulanmaması,mesela çok yüksek fiyat artışına neden olan,distribütör kârı,yerli mamalarda uygulanmaz.Bunun haricinde biyogüvenlik yasası,gümrük vergisi,nakliye gibi ekstra ücret artışına sebep olan şeyleri çıkarınca,yerli mama neden ucuz ve daha uygun sorusunun,cevabı ortaya çıkıyor.

sundowndread

Kuduz aşısı hakkında iyi ki bilgilendirdiniz çok teşekkür ederim bunu göz önünde bulundurucam. Dediğiniz gibi bu mama fiyatları git gide artacak gibi görünüyor. Ben de o yüzden bu kadar para vermek istemiyorum. 5kglık mama bir yavru kedi için ne kadar süre gider acaba?

sundowndread

Arada haşlanmış tavuk ve ciğer vermek istiyorum ama bunun için biraz büyümesini beklemeli miyim? Bazılarıda kedi bir kere yeyince hep ciğer istiyor kuru mama istemiyor gibi şeyler söylüyor bu konuda da endişeliyim

TATA4242

5 kg yavru bir kedi için,değişen bir oran ile 2 aydan 3 aya kadar yeter.

TATA4242

Araştırabilirsiniz karbonhidrat oranı matisse ve golosi ile aynı,içeriğinde gerçek et var.Pirinç olarak esmer pirinç içeriyor olmasıda,şekerin aniden yükselmesinin önüne geçerek,matisse ve golosi ile aynı segmentdeki mama markası olmasına rağmen,onu daha sağlıklı yapıyor.

TATA4242

Hermospete danışın derin numune isteyebilirsiniz,şuan kargo şirketleri çok yoğun,normalde bir kaç güne veya 1 hafta kadar değişen bir süre ile evinize ulaştırıyorlar.Şuan için ise böyle birşeyi söylemem,yanlış olur.2 haftadada gelebilir,1 aydada ama instagram hesabına yazarsanız daha kısa sürede geliyor,1 haftaya evinize ulaşabilir.15 kg paketlerdende korkmayın,Mystic mamasına baktığınızda yüzde olarak çok yüksek bir oran olan ile kedilerin sevdiğini görüyorum.Saklama açısından ise,saklama kutusuna aktarmanızı veya günlük mama miktarı kadarını ayrı ayrı kilitli poşetlere doldurabilir,saklama kutusunda saklayabilirsiniz.Sktsi uzun olan ürünlerde saklama kutusunda saklamak bile bayatlamasını önler.Endişeniz var ise dediğim gibi kilitli küçük poşetlerle,bu işlemi yapabilirsiniz.Kilitli küçük poşetler genelde 50 gram alır bu ise 15 kgda 300 tane poşet demek,300 poşeti ise internetden 25-50 tlye alabilirsiniz.Toptancılardan ise çok daha ucuza temin edebilirsiniz.