Yeni Sahipleneceğim Kedi İçin Öneriler İstiyorum?

sundowndread

Yakın zamanda yavru bir kedi sahipleneceğim ve onun için en iyi ürünleri almak istiyorum hep.. ancak en iyi ürünlere baktığım zaman aşırı pahalılar.. gücüm bunlara yetmez.en iyisinden her ay kum ve mama alsam aylık 200ü aşkın bir masraf çıkıyor hesaplayınca.ben de isterdim kedime her ay origin mama alayım,ever clean kum alayım ama dediğim gibi aylık masraf aşırı oluyor.. ben azıcık daha uygun ama yinede kaliteli olan ürünler almak istiyorum.o kadar çok şey okudum ki insanlar bazen şu çok övülen mamaların övündükleri kadar sağlıklı olmadığını söylüyor bazıları da onların dışına çıkmayın diyor.bu arada örneğin 3aylık bir kedi bir ayda ne kadar mama yer? Ona göre aylık almayı düşünüyorum.şu an royal caninin 400+400 gramlık 45tlye kitten maması var ama 800gr bir ay yeter mi bilmiyorum.. ve 800gr’ın 45tl gibi ucuz bir fiyata olması beni şaşırttı.lütfen bilgilendirin

91 CEVAP

TATA4242

Normalde 1.5 ve 7.5 kg paketleri çıkacaktı ama araya korona girdi.

Alaracatlover

Nd açık mama alırsanız ucuz oluyor

TATA4242

Evet mama şuan hazır ama satışı yok yakın zamanda satışı başlar umarım...

TATA4242

Yerli mamalarda Bonacibo ve Felicia vitamin değerleri açısından çok iyiler ve yerli mamalar ama içlerinde gerçek et yok.Gerçek et içeren mamalar Mystic ve yeni olan, yakında çıkacak mama Klicker markası.

TATA4242

Kediniz yavru olacağından dolayı şuan için,Felicia kitten&mother sizin için çok daha iyi olacaktır.Vitamin değerleri ve protein,karbonhidrat,yağ oranları mükemmel diyebilirim.İthal çoğu mamadan daha iyi,vitamin değerleri var ve Omega 6 oranı çok iyi,gine aynı şekilde Omega 3 oranıda ithal çoğu markadan çok daha iyi.Vitamin değerlerine baktığınızda ise Bonacibodan daha iyi olduğunu görmek mümkün.Bu sebeple Felicia Kitten&mother Hipoalerjenik sizin için iyi olucaktır.Sindirimi yüksek olduğu içinde,etkisini daha fazla görürsünüz.

Bulutcemre

Mio aktif karbonlu kumu öneririm hem çok pahalı değil hem de performansı iyi. Bence aşıları önemli bir mevzu yani oyuncak ve yatak almasanızda sorun olmaz ama aşı kum mama önemli

sundowndread

Aşılarını her türlü yaptırıcam. Çok yakınımda bir veteriner var ziyaret edip aşı takvimi oluşturucam o aklımda zaten.peki bu kum çok tozutma yapıyor mu? Kediler için tozutma yapmasının çok tehlikeli olduğunu öğrendim buna önem veriyorum o yüzden..

TATA4242

Topaklanan her kum zararlıdır,profilimdeki

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/36945-sanildiklari-kadar-masum-degiller

Yazısı bunu çok iyi anlatıyor,illa topaklanan kum kullanılacak ise kumun kaynağı pelet olmalı topaklanması doğal olmalıdır.Ben kedimin kullandığı kumları,bahçemde kullanıyorum,pelet kum doğal olduğundan(ağaç,yaprak,kozalak)gibi atıkların sıkıştırılmasıyla elde edildiğinden,meşe palamutu diğer adıyla pelitden elde edilen peletlerin harici peletlerin sağlığa zararı yoktur,meşe palamutu meyvesinin kediler için yemeye bağlı zehirleyici özelliği vardır,bunun haricindekiler kediler için kullanılması,bütün kumlara göre çok daha uygundur ve içeriğinde fosfor magnezyumu bolca içerdiğinden,geri dönüştürülebilir atık olduğundan,toprağınıza değer kazandırır,bitkileriniz şenlenir.Bentonit kum gibi doğaya zarar vererek çıkarılan ve geri dönüşümü olmayan kumları,kullanmayı doğru bulmuyorum.Bu kumlar kalitesiz mama vermekden dahi daha zararlıdır.Kediniz ister istemez bu kanserojen maddeleri koklar,solunum ile vucuduna alır ve kum karıştırdığı için ayağını temizlerken,midesine kadar seyahat etmesini sağlar.Yani ne kadar zarar vereceğini tahmin dahi edemezsiniz.

TATA4242

Orga kitty kullanıyorum ve firma ile konuştum,içeriğinde sadece bitki lifleri mevcut,diğer güvendiğim bir marka ise agrobit çam peledi.

minky

BonaCibo Kitten İÇİNDEKİLER:Kurutulmuş Tavuk Proteini (46%), Baldo Pirinç (14%), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Bezelye, Hamsi Unu (7%), Krill Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı, Nükleotid Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum

Analitik Bileşenler
Protein % 38,00
Yağ İçeriği % 18,00
Ham Kül % 8,00
Ham Selüloz % 2,50
Omega 6 % 3,80
Omega 3 % 0,85
Beslenmeye Bağlı İlaveler
Vitamin A 37500,00 IU/Kg
Vitamin D3 2250,00 IU/Kg
Vitamin E 225,00 mg/Kg
Vitamin C 38,00 mg/Kg
Taurine 2600,00 mg/Kg
Niyasin 75,00 mg/Kg
Bakır (Sülfat olarak) 18,00 mg/Kg
Çinko (Sülfat olarak) 95,00 mg/Kg
Çinko (Şelat olarak) 20,00 mg/Kg
Manganez (Sülfat olarak) 30,00 mg/Kg
Selenyum (Selenit olarak) 0,30 mg/Kg

Felicia Kitten

İÇİNDEKİLER: Kurutulmuş Tavuk Proteini (%46), Baldo Pirinç (%14), Mısır, Rafine Tavuk Yağı (%9), Bezelye, Hamsi Unu (%7), Karides Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı (%3), Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.

İLAVELER (Beslenmeye dayalı)

Vitamin A (E672)

Vitamin D3 (E671)

Vitamin E (3a700)

Vitamin C

Niyasin

Taurin

Bakır (Sülfat olarak) (E4)

Çinko (Sülfat olarak) (E6)

Çinko (Şelat olarak) (E6)

Manganez (Sülfat olarak) (E5)

Selenyum (Selenit olarak) (E8)

AB onaylı antioksidanlar.

........................... 37,500 IU/kg

........................... 2,250 IU/kg

............................... 225 mg/kg

.............................................. 38 mg/kg

................................................... 75 mg/kg

............................................... 2,600 mg/kg

.......................... 18 mg/kg

....................... 95 mg/kg

.......................... 20 mg/kg

................ 30 mg/kg

............ 0.3 mg/kg

%

PROTEİN

2kg | 12kg

%

YAĞ

CHICKEN

& ANCHOVY

Tavuklu & Hamsili

Chicken &

Anchovy Oil

Tavuk ve Hamsi Yağı

Görüldüğü gibi içerik aynı.Analiz değerlerinde aynı.Feliciaçok daha pahalı.Bemce bu durumda BonaCibo almak daha mantıklı olacaktır

minky

Mother&Baby

: Kurutulmuş Kuzu Proteini (%27), Hidrolize Kuzu Proteini (%18), Baldo Pirinç, Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Bezelye, Hamsi Unu, Karides Unu, Bira Mayası, Hamsi Yağı, Nükleotid Maya Proteini, Mineraller, Prebiyotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.

%

PROTEİN

2kg | 12kg

ANALİTİK BİLEŞENLER

Protein

Yağ İçeriği

Ham Kül

Ham Selüloz (Lif)

Omega-6

Omega-3

.................................... 40 %

.............................. 20 %

................................... 8 %

................. 2.8 %

............................ 3.96 %

.......................... 0.715 %

İLAVELER (Beslenmeye dayalı)

Vitamin A (E672)

Vitamin D3 (E671)

Vitamin E (3a700)

Vitamin C

Taurin

AB onaylı antioksidanlar.

............................ 20,000 IU/kg

.......................... 1,500 IU/kg

............................... 150 mg/kg

............................................ 25 mg/kg

.............................................. 2,200 mg/kg

%4 oranda fark ediyor karbonhidrat.Mother&Baby'de vitamin ekle evleri daha az ve yine pahalı.Tabi seçim siz kalmış

sundowndread

tamamdır çok teşekkür ediyorum ilk maması bonacibo olacak.. daha sonra eğer hoşuna gitmezse değiştiririm zaten :)

sundowndread

@kerevit tamam tavsiyelerinize uymaya çalışacağım çok teşekkür ederim :)

TATA4242

Arkadaşlar,15 kg tavuklu içeriği olan,Bonacibo 200 tl,kuzu içerikli 40 protein ve 20 yağ içeren felicia kitten&mother modelini 245 tlye aldım.Kuzulu olmasına rağmen arada 3 kg fark var ve 45 tl fark var.Biri kuzu biri tavuk bu şekilde,düşünün.Biri **********,diğeri felicia.Yani uçurum bir olsa neyse diyecem,bu yüzden felicia dedim zaten.Sizin yaptığınız aynı içerikli proplan ile bonacibo benzetmesi gibi.Biri marka proplan diğeri bonacibo.Bunu yermek için söylemiyorum.45 tl fark ve 3 kg fark için,Bonacibo almak,çok mantıksız olacaktır.

TATA4242

Tekrar söylüyorum biri tavuklu diğeri kuzulu ve zaten Hipoalerjenik bir mama içinde tavuk olmamalı,rafine edilmiş tavuk yağı olabilir,çünkü rafine edilmiştir ama tavuk olamaz.Kuzu alerji karşıtı bir üründür.