Napcam Ben Bu Mamaları?

Merhaba arkadaşlar aşırı derecede seçici bir kedim var şuan proplan kullanıyoruz kısır maması ile yavruyu karıştırarak veriyorum en azından bu mamalar dan instinct ile ND bitirse mükemmel olcak proplandan başka mama yemiyor delircem artık illa aç kalarak alıştırmamı istiyor galiba aç bırakmakta istemiyorum başka yolu varmı alıştırmanın ama denedim 1 hafta karıştırarak verdim azcık bir mamayı hemen anlıyo yemiyor illa yemezse de sokak çocuklarına veririm ama önerilerinizi bekliyorum

53 CEVAP

Tamam teşekkür ederim tata

Su içmesine dikkat ediyorum su pınarı aldım günde 1 veya 2 kez tazeliyorum bugün maşallah güzel su içti

TATA4242

@787891 su pınarı olduğunu bildiğim için,bu cevaba gerek duymadım.Kediniz günde 1.5 bardak su tüketiyordur,emin olabilirsiniz.Zaten en önemli şeyi yerine getiriyorsunuz.

Simgeyldrm

Proplanin bagimlilik yaptigini petshop söylemistide inanmamıştim demek gerçekmiş :)

Katya06

Sevmediği mamaları yaş mamayla karıştırarak vermeyi denediniz mi?

TATA4242

İnanın yaş mama ile kuru mamayı karıştırarak vermeyi istemezsiniz,yaş mamaya alışınca işin içinden çıkılmıyor,eğer bekletirsenizde bakteriler ürüyor.Yaş mamayı saklarken bile dolaba koyduğunuzda ve tekrar çıkardığınızda bakteri ürüyor.Bu sebeple kuru mamayı ayrı yaş mamayı ayrı olarak vermek lazım.

TATA4242

Önemli olan kötü alışkanlarını unutturabilmek,gerisi kolay.

TATA4242

Aç bırakmak daha etkili,aman diyim yaş mamaya alışmasında :)

TATA4242

İnşaAllah,MaşaAllah bizimki geçmişe sünger çekti,sizinki çeker merak etmeyin,sabırlı olun yeterli.

aysebudur

Umarım kediniz aç kalınca yer,benim tosunum öyle seçici bir kedi ki açlıktan bayılsa da yemiyor asla ağzına sürmüyor o mamayı,karıştırıp verirsem teker teker seçerek yiyor.Eğer sizin kediniz de öyleyse üzgünüm sevdiği mamayı bulana kadar bu şekilde devam edeceksiniz.

İnşAllah alıştırırım ND ye alışsa çok güzel olcak daha başlamadım bu cuma başlıycam, sizde proplan kullanıyorsunuz heralde?

sarmanbirkedi

Kedi kedidir. Ne alaka tekirler böyleyse scottishler britishleri nasıldır. Saçma bir cümle olmuş

Alaracatlover

Tata vermiş cevabı ben gerek duymuyorum. Fakat benim kedim scottish fold ve onu aldığı arkadaşım RC besliyordu. Nd yemez diye korkmuştum ama o kadar güzel yediki hiç başka mama aramadan gören dünyanın en lezzetli yiyeceği sanar:)) ve hala proplan ve Nd koyarsam Nd büyük bir zevkle yiyor. Ayrıca pro plan bağımlılık yaptığını düşünüyorum :)

srplzngl

@zehrabulutt
çok güzel o zaman.

Evet kuzulu bizim beyefendi hiç bir çeşidini sevmedi numune istemiştim artık zorla alıştırcaz biraz zorlu olcak ama inşallah geçicez