Napcam Ben Bu Mamaları?

Merhaba arkadaşlar aşırı derecede seçici bir kedim var şuan proplan kullanıyoruz kısır maması ile yavruyu karıştırarak veriyorum en azından bu mamalar dan instinct ile ND bitirse mükemmel olcak proplandan başka mama yemiyor delircem artık illa aç kalarak alıştırmamı istiyor galiba aç bırakmakta istemiyorum başka yolu varmı alıştırmanın ama denedim 1 hafta karıştırarak verdim azcık bir mamayı hemen anlıyo yemiyor illa yemezse de sokak çocuklarına veririm ama önerilerinizi bekliyorum

53 CEVAP

TATA4242

Alıştırırsın,rahat ol canım benim.Bak benimkide sevmezdi,şimdi anne kuzulu,anne kuzulu diye,yalvarıyor :):)Gerçekden zor değil,yeterki sabırlı olun.

TATA4242

Yer merak etme,aç kalınca içlerindeki sokak kedisi gün yüzüne çıkıyor,çöp filan karıştırıyorlar.Yani bir kedi et nasıl yemez,çözemedim,hadi onu geçtim,Nd nasıl yemiyor.Bunlar hep rahatlıkdan :)Sokak kedisine versen,elinle beraber alır kaçar.

Bugün saat 3 te başladım karıştırmaya mama kabında %25 ND %75 proplan var daha hiç yemedi ama mecbur yiyecek aç kalınca hadi bakalım :)

İnşallah :)

britishoglum

Insanlar cins kedilerin en pahalı mamalarla, bifteklerle ya da pirzolarla beslendiğini düşünüyor. Halbuki alakası yok. Kedi kedidir. Neye alıştırırsan o öyle gider. Benim kedim her marka kuru mamayı iştahla yiyor. Cins diye N D falan istemiyor

Carathras

Mamayı geçtim verdiğim haşlanmış eti yemeyen kedim var benim et bak et :) Yaş mamayı ağzına sokmaz zaten.
Bazen zor olabiliyorlar ama zorda kaldığında mutlaka yiyorlar.

Yine 1 hafta karıştırarak veriyim mi acaba? Birden geçince ishal vb olurmu?

srplzngl

kedi bu. doğası gereği kendi isteğiyle yeterli su içmesi mümkün değil.

srplzngl

aslında günlük gıdasının en az yarısı yaş mama olmalı. haftada iki çok az maalesef. ortalama bir kedinin günde en az 236ml su içmesi lazım. kendi rızalarıyla taş çatlasa bu miktarın yarısını içebiliyorlar. su alımı yeterli olmayınca hep risk altındalar. su hayattır zaten, hepimiz biliyoruz.

TATA4242

Geçen bağımlı yapan whiskas yaş mama aldım,yavrucak mamayı tanıyamadı bile :)kaba koydum yemedi :D alışınca,geçmişe sünger çekiyorlar :)

İnşAllah bizimki de öyle olur

srplzngl

yaş mamadan bu kadar korkmayın. emin olun asıl korkunç olan kuru mama.

Htcozlp

Sanırım nd 'nin kuzu etli maması o.Ben de aldım elimde bir paket hala duruyor.Tavuklu yediler,balıklı yediler fakat kuzuluyu yemiyorlar.Ben farminayla ınstagram üzerinden konuşmuştum.Mamalar belli bir şartta iade edilebiliyor diye biliyorum.yine isterseniz araştırabilirsiniz

Hadi inşallah :) ama inatçı bir kedi ya açlıktan bağışıklığı falan düşmez inşallah ama vitamin kullanıyorum birşey olmaz heralde mecbur yer ölecek değil ya

Gerçekten öyle geçen nutri aldım denemek için bir kaç çeşit onlarıda yemedi sokak kedileri öyle yiyiyor ki :) içinde gerçek et var işte nasıl yemezsin ağız tadını bilmiyor