Napcam Ben Bu Mamaları?

Merhaba arkadaşlar aşırı derecede seçici bir kedim var şuan proplan kullanıyoruz kısır maması ile yavruyu karıştırarak veriyorum en azından bu mamalar dan instinct ile ND bitirse mükemmel olcak proplandan başka mama yemiyor delircem artık illa aç kalarak alıştırmamı istiyor galiba aç bırakmakta istemiyorum başka yolu varmı alıştırmanın ama denedim 1 hafta karıştırarak verdim azcık bir mamayı hemen anlıyo yemiyor illa yemezse de sokak çocuklarına veririm ama önerilerinizi bekliyorum

53 CEVAP

TATA4242

Bilmediğinden değilde,sosyetik olmuş artık,ağzıma et sürmem tarzı bir durum :D

suleren

Ben de kedime sürekli yaş mamayla karıştırıp kuru mama veriyordum. Çok zor oluyordu gerçekten, anlayabiliyorum. Her sabah 6'da kalkıyordum, beklemiş mamayı bile yemiyordu beyefendi:) sonra karıştırdığım yaş mamaları bile seçmeye başladı. Kuru mamayı düşünün bir de... Maddi manevi çok zorlanıyordum. En sonunda buraya yazdım, birkaç iyi insan yazdı sağ olsunlar. Motive ettiler baya bi, bi gün sabahtan kuru mama koydum sadece, çok üzüldüm ancak dayanmaya çalıştım şimdi beyefendi -kısırlaştırmanın da etkisi var sanırım- burun kıvırdığı mamaya doyamıyor:) sabretmenizi isteyeceğim. Diğer mamasıyla karıştırarak verin. Kötü de hissetmeyin sonuçta önünde maması var istese yer, siz onu aç bırakmıyorsunuz. Her şey onun iyiliği için. Belki balıklı mamaları da daha çok sevebilir, ben matisse mama kullanıyorum memnunum. Umarım halledebilirsiniz:)

İnşAllah geçiricez balıklı da denedim ND nin onuda sevmedi

Alaracatlover

İlk %50 proplan %50 N&D yapsanız yemezsede az ıslatın mamaları tatları karıştığı için belki yer.

Carathras

Bu konuda TAHA haklı, koyun önüne düşmeyin üzerine aç kalacak hali yok elbet yiyecek.
N&D 'nin balkabaklı serisini de deneyin derim.

Denedim onuda yemedi fakat alışacak gibi dün akşam bir kaç kez yanına getirsin yedi

Aynen öyle bizimki de kırmızı et yemez arada tavuk eti yiyiyor, dediğiniz gibi mecbur yiyecek

Zaten onu ciddi ciddi demedim anlamanız gerekiyordu