Siyah Kedilere Olan Ön Yargı??

Kevserhaksever

Buna çok rastlıyorum insanlar siyah bir kediye bakınca tedirgin oluyor sürat ifadesi değişiyor. Aşkım ne zaman camda olsa geçen insanlardan birisi muhakkak "ay bu siyaağğh" diye yırtınıyor. Neden?
Sevimli mi değil?
Bu bir algı meselesi mi ?
Yoksa insanlarımız çok mu tuhaf?
Gerek siyah kedi sahipleri gerek genel fikir sahipleri aydınlatın beni lütfen. Buraya da bırakıyorum bir kara boncuk hepinizi patiliyor..

36 CEVAP

NSukun

  1. Kedi alacak olursam kesinlikle sade siyah renkte olacak o ne asalet öyle benim bı beyaz bı 3 renkli kedim var siyah kedilere hayranlıkla bakıyorum

Fatmaduven

Kedin çok tatlı ???? onları takma

Sisifoss

@Alaracatlover Çevremde bu tür düşünen insanların davranışlarının hep aynı olduğunu görüyorum ve şu ana kadar da yanıltan olmadı. Ayrımcılık yapan ben değilim lafınızı yanlış yere söylediniz herhalde.

Alaracatlover

@Sisifos Ne yazıkki yanlış yere söylemedim. Cins hayvan sahiplerine o gözle bakmanıza dedim. Çevreniz öyle olabilir fakat herkes öyle değildir.Lütfen bunu göz önünde değerlendiriniz. :))

Sisifoss

@alaracatlover O halde dediklerimi istediğiniz yerden anlamayın. Ben illa kedim kopegim cins olacak diyenler veyahut hayvanları tiplerine göre ayırt edip seven şekilci insanlardan bahsediyorum, onlarin ayrımcılığına ve "sözde hayvanseverlik" lerine ayrıntı çekiyorum siz gelmis hala ayrimcilik diyorsunuz. Güzel kafa dogrusu.

Alaracatlover

Güzel kafa haklısınız bu kadar iyi belirtmeyipte"istediğiniz yerden anlayın"demekte fevkalade bir kafa:))
Amacım sizle kavga etmek değil ben sadece yanlış anlamlındırmayın insanları dedim fakat size dokunmuş belliki.