Kum (Reflex)

Ekineroglu

Bundan bir kaç hafta önce reflex kullandığımdan memnun olduğumdan bahsetmiştim. Bu aralar fikrim değişti. İlk kullandığım kutu iyiyken diğeri kötüydü. Topaklanma bakımından sevmedim. En fazla reflex kadar pahalı olacak ( 6 lt 23 tl) Bir öneriniz var mı? Ya da feles kullanan kişiler yorumlarını söyleyebilirler mı?

31 CEVAP

BalliBadem

tızutması =Tozutması*
dokunuyordum=Dokunuyordur*

TATA4242

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/36945-sanildiklari-kadar-masum-degiller

Bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum.Diğer ekleyeceklerim ise;
Bentonit kumların yapısında topaklanma yoktur.Diatomit kumlar gibi su çekme mevcuttur.Tek farkı suyu çektiği anda şişme ve büyüme meydana gelir.Pelet kumların,doğal malzeme ile yapılması,geri dönüştürülebilir malzeme olması ve gübre olarak dahi kullanılması.Bentonit kumlar ise doğayı yok ederek,çıkartılır ve doğaya geri döndürülemez.

Layda177

Vancat aktif karbon 10 lt 49 tl , evde 5 kedim var şuanlık ve o halde kokusuz, gayet uzun ömürlü, hemen topaklanıyor

hayvansever_

Merhaba size bakmanızı tavsiye etiğim bir ürün var. ben de 2 sefer aldım daha ama baya memnunum yeni çıkan bir türk markası yerli üretim olduğundan iyi ürün düşük fiyat. Ben hep ever clean kullandım bunu deneyene kadar topaklaşması güzel, dağılma problemi neredeyse yok bir kumdan beklediğiniz her şey bunda gerçekten bu aralar herkese öneriyorum :) https://www.woowtr.com/ tek kum alırsanız size söylediğiniz fiyata göre pahalı gelebilir ama çok kampanya yapıyorlar. Şu an 3 kum (7lt bir tanesi) 80 tl kampanyası var tanesi 26tl falan geliyor. Ben kartla alışveriş yapıyorum güvenli site.

Alaracatlover

Perfect aktif karbonlu öneririm Aro markada güzel fakat çok tozutabiliyor paketten pakete değişiyor:)

Ekineroglu

Magicsand aktif karbonlu kullanan var mı acabaa

Ekineroglu

Perfect aktif karbon ve magicsand aktif karbonlu arasındayım. Fiyatlar aynı. Şu an durumum sayesinde bunları alabilirim.

Sselin1

Perfect aktif karbonlu cok tozlu bir kum. Fiyati uygun ama ben temizlerken bile cok rahatsiz olmustum yazik kediciklere.

Ekineroglu

Diğeri hakkında bilgisi olan var mı acaba? Yoksa ona bir şans vereyim

TATA4242

Magicsand çok tozlu bir kum,açıkcası aktif karbonlu demek bile suç sayılmalı.Durumunuz iyi değilse,vancat ve akkum deneyebilirsiniz.Akkum aktif karbonluyu (6lt.)durumunuz düzelince deneyebilirsiniz.Yeni çıkan,pelet kullandığım için kullanmadığım,kullanan yakınlarımda olmadığından bilmediğim ama iyi olduğunu varsaydığım kum.Deneyin derim,şahsen denedikçe iyisini buluyorsunuz.
https://www.*********.com/micho-aktif-karbonlu-kedi-kumu

Anonymus915830

@Ekineroglu magicsand baya kötü

dtaylan03

Koyu mavi renkli kutuyu yani aktif karbonlu ürününü kullanıyorum ve çok da memnunum. Hem iyi topaklanıyor hem de kokuyu güzel hapsediyor. Ama ben öncesinde stoklamıştım, şu sıralar üretilen kumlarda sorun olabilir mi, bilemiyorum.

Ekineroglu

Pelet e başlamak gibi bir düşüncem var ama şu an cesaret edemiyorum pek, ama eninde sonunda başlarım diye düşünüyorum. Micho nun aktif karbonlu olmayanını kullanan var mı acaba? Şu an bir arkadaşım kullanıyor memnunmuş

Ekineroglu

https://m.***.com/gardenmix-bentonit-aktif-karbonlu-kedi-kumu-6-lt-P415438900?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwybD0BRDyARIsACyS8mtFU9noIOLe2rpJRRXn8S9fOYK6F_ROwhDk3pRZJA2jHlbAYcKMeVMaAoVtEALw_wcB

TATA4242

Açıkcası bu kadar ince kumlara,bu fiyatları vermeyin derim.Ever Clean denilen ürün bile bizde ne kadar kaliteli densede,ithal ürün ve onlarda 12 euro,pelet kumun en güzel özelliği ise doğal olması ve toz barındırmaması,ayrıca 37 lt 25 kg ürün,50-60 tl.Bentonit,kimyasal içeren en dandik ürünlerin 25 kgsi bile 60 tl.Bu bakımdan düşünmek lazım.Alıştırma süresi çok basit,ben en az 1 yıldır kullanıyorum.