Yavru Ölecek Mi Yardim Edin Lütfen

Kubra001

4-5 haftalık yavru kedi sahiplendim 3 gün önce. Burada hep sordum ama artık çok korkutmaya başladı beni. Sabah 11 de yediği mama ile duruyor, zorla da olsa 5 ml felan devam sütü verdim ağzına. Biberonu reddediyor, mama yemek istemiyor. İştahlı yavru gitti tamamen. Bugün yuvadan çıkmıyor sıcak su koydum üstünden inmiyor. Az önce kustu beyazımtırak (zorla işittiğim mama çıktı) sonra ishal olmuş dışkıları. 1 çay kaşığı su zorla verdim yine yuvaya girdi. Korkuyorum ölecek mi yoksa

18 CEVAP

Kevserhaksever

Yaş mama kuru mama bunlar bu kadar küçük kediye verilmemeli. Yalnızca süt tozu vermelisiniz 4 saatte bir. Gazını çıkarmalısınız. Bu kadar küçük bir yavru sahiplenirken yakınınızda bir veteriner olup olmadığını göz önünde bulundurmanız gerekirdi. Bağışıklığı düşük bir kedi çünkü anne sütü ile hiç beslenmedi tıpkı benim kedim gibi ama biz sürekli veteriner ile iletisimdeydik. Çok ufak olduğu için alternatif yollara başvurulamaz yalnızca veteriner hekim yardımcı olabilir.

Kubra001

10 km sonraki ilçede veteriner var sahiplenirken eşim yanımdaydı ve şehir dışı ihtimali yoktu gitti ve dönemiyor. İlk iki gün güzel beslendi dediğiniz gibi gazını da çıkardım karnına masaj yaptım ama bugün yemiyor.

Htcozlp

Veterinere gittiniz mi

Katya06

En az 45 gün anne sütü almalıydı. Kuru mama markası ne? Süt normal süt mü? Yaş mama ile besleyin.. 4 saatte bir yemesi gerekiyor

Kubra001

Annesi ölmüş barınaktan sahiplendim. Ordan yaş mama getirdiler sıvı hake getirip biberonla besle dediler öyle yaptım karnı şişti veterinere sorduk en kötü ihtimal bebelac verin gelene kadar dedi ondan aldım verdim ama sadece 2 öğün yedi. Kuru mamayı da barınaktan getirdiler burda olmadığı için ücretini ödedim adı bonisa yavrular için. Akşam üzeri veterineri aradım yavru uyur hep diyo :( yorumu bu

Kevserhaksever

Bugün tam olarak ne yedi. Yediği birşey ağır gelmiş olabilir mi acaba?

BalliBadem

Yaş mama yetişkin mi yavru mu ve devam sütünü sulandırıp verin ufak olduğundan ağır gelir

Anonymus552223

Barınakta hastalik kapmis olabilir, annesi de olmadigi icin bagisikligi dusuktur zaten. Foto paylasir misiniz? Yavrular coknuyur evet ama çok da oyuncudur. 1 aydan itibaren oyun oynar sonra yine uyur

Anonymus552223

Devam sutunde laktoz var mi

Anonymus552223

Devam sutunde de laktoz olabilir.normal sut ishal falan yapiyor cunku.

Kubra001

Ayrıca karnı da şişti geldiğinden beri. Hafif kızarmış

Kubra001

Hopa da veteriner yok, eşim şehir dışında. :'(((

Kubra001

Laktoz var ama 2 öğün beslendi sadece sonra vermedim. Kuru mamayı ıslattım onu yedi en son karnı şişti (en büyük sorun bu sanırım:( resim profilde paylaştım yaş mama yavrular için sulandırıp verdim. Mamaya alışkın dedi barınaktaki hanımefendi süte felan gerek yok dedi ama karnı şiş olduğu için devam sütü verdim ondan mi oldu ki yoksa :(

Anonymus552223

Umarim ondandir ve gecici birseydir

kurt baarsaklarında olarbilir kaka bakın masaj yapınız