Köpeğe Sucuk Verdik Şimdi İse İştahı Yok Bir Şey Yemiyor

Köpeğime arada sucuk verdik aradan yoğurt da veriyordum ama şimdi iştahı yok hiç bir şey yemiyor hep uyuyor biraz su içiyor o kadar ne yapmam gerekir ????

23 CEVAP

Sucuk midesine dokunmuş olabilir. Bu da onu keyifsiz yapar. Evde varsa biraz (3-5 cm) tavuk göğsü ve yarım çay bardağı pirinci haşlayıp mama saati geldiğinde verin. Muhtemelen yer. Hem de midesini rahatlatır. Tavuk ve pirincin yanısıra haşlama suyundan da birkaç kaşık koyun. Birkac kaşık da içme suyu ekleyin. İçtiği su miktarını da arttırmış olursunuz. Geçmiş olsun tatlı yaramaza :)

Tavuk kaynattım ve şuanda yiyor çok sevindim çooookkkk teşekkür ederim

dilaraxx

SUCUK RAHATSIZ ETMİŞ OLABİLİR BAHARATTAN DOLAYI

cigdemkayki

sucuk baharatlı gelmiştir. sucuk bence vermeyn.

Bir de aklınızda olsun, yağlı, tuzlu, baharatlı, mayalı şeyler (ev yemeği, kızartma, sucuk, salam, sosis, ekmek, poğaça vb) vermeyin. Anlık olarak çok hoşlarına gidiyor bunları yemek ama sonrasında hem mide hem bağırsak florasını bozuyor ve onları çok huzursuz ediyor.

Anonymus915830

Baharatlı, fazla tuzlu bir sucuksa midesine dokunmuştur. Birazcık yoğurt verebilirsiniz belki yiyorsa

Veterinere gitmelisiniz burda şuanda kimse yardım edemez hasta olduğu belli

Tamam teşekkür ederim

Shaco

sucuk bayat yada tarihi geçip olabilir yada biraz çiğ oluyor bazı sucuklar benim kedim yavruyken biraz sucuk vermiştim onada dokunmuştu baharatlı ve ağır sucuklar vermeyin ishal sıkıntısı varmış veterinere götürün derim et zehirlenmesi olmuş olabilir

Shaco

salam da fazla sakınca yok aşırıya kaçmadıkça ama sucuk sakıncalı

Shaco

çim yiyip kusturuyorlar kendilerini ama her zaman kusmuyorlar tabi

LadyAndCat

Genel olarak söylüyorum. Lütfen artık kedinize köpeğinize salam, sucuk gibi pis şeyler vermeyin lütfen. Baharatlı, yağlı, tuzlu, jelatinli ve açıkçası insan sağlığı için bile pek hijyenik olmayan şeyler. Siz de mümkünse bu kadar ağır yiyecekler pek yemeyin , hayvanlarınıza da çiğ veya pişmiş yedirmeyin.

Yok hiç bir şey yemiyor hep uyku halinde biraz su içiyor kalkınca da kusuyor ve ishal yapıyor ????

Shaco

en iyisi her zaman kaynatılmış et ve tavuktur afiyet olsun kuçuya :)

Fatih55

Bu tarz durumlarda köpekler midesini rahatlatmak için çim yemez mi, midelerinde rahatsızlık olduğu zaman kendilerini o şekilde rahatlatıyorlar diye biliyorum benim ilk aklıma o öneri gelirdi.