Kedim Çok Değişik Davranışlar Sergiliyor

Dün benden kaçıyordu bügün çok sevdirdi ve çok uyuyor midesinden tutup kucağıma almama izin vermiyor miyavlıyor ve dün yemi bitti dün yoğurdunu bitirdi ancak bügün fazla yemiyor ve çok fazla uzanıyor son olarak bügün en son midesinden tuttum ve birden pisliğini yaptı(küçük taharet) hiç anlam veremiyorum şuan 7-8 aylık içinde lütfen bilgi verin veterinede çıkamıyorum her yer kapalı ve çıkma yasağı var,yorumlarınızı bekliyorum

22 CEVAP

sarmanbirkedi

Demek ki midesinden tutulmasından ve kucaktan rahatsız oluyor o yüzden tutmayın midesinden. Bir de kısır mi acaba kizginliga girip agresiflesmis olabilir mi?

kabiz olmusta olabilir

Hayır okşuyordum eskiden okşatıyordu hatta hoşuna gidiyordu bazen ve yemeğini asla bırakmazdı çok yiyordu anlatmak istediğim bu yemiyor fazla dokundurmuyorda midesini

dilaraxx

dışarıya salmışsanız çiftleşmiş olma ihtimali yüksek

arkadaslarin dedigi gibi ciflesmistir belki benim kedim erkek pek bi bilgim yok siz gozlemletin yinede

Peki şu korona belasında kurtulayım veteriner götüreceğim

sarmanbirkedi

Kizginliktadir eger maddi imkanınız varsa kızgınlıktan çıkınca veterinerde eger imkanınız yoksa da belediyede kisirlastirmanizi öneririm. Bu onun sağlığı için iyi olacaktır. Disi mi erkek mi bu arada

sarmanbirkedi

Umarım ciftlesmemistir cunku su siralar hayvab sahiplendirmek cok zor. Lutfen kedinizi 20 gun boyunca disari salmayin, karnı ve memeleri şişmiş mi diye bakın eger sismisse hamiledir yapacak bir şey yok ama hamile değilse kızgınlıktan çıkınca kisirlastirin ama lütfen bir daha dışarı salmayin

İzin vermiyor ki kaçıyor dediğim gibi eskiden böyle kaçmazdı elletirmiyor ama kendisi gelip kucağıma oturuyor kendisi kendini sevdiriyor

benim kedim de karnini tutunca hemen alt patisiyle ittiriyor kediler zatrn karinlarina dokunulmasindan hoslanmazlar benimki daha yeni 7 aylik oldu aksam 9 da uyuyor sabaha kadar sabah hareketli bence kediniz gayet normal bazen canlari mama yemek istemiyor sıkmayın fazla o cani istiyince yer ama gozlemleyin eger yemezse ve tuvaletine de bakin yapmazsa sorun var demektir

dilaraxx

bir süre bekleyin dediği gibi @sarmanbirkedi bir süre sonra belirginleşmeye başlar öyle bakarsınız

bbeyzvv

kediniz hamile gibi durmuyor karnı büyüyor mu ona bakın hareketleri kızgınlıktandır kısırlaştırmanız lazım sokakta bir kediyle çiftleşip rahim iltihabı olabilir benimkinde olmuştu ve çok tehlikeli bir durum

Htcozlp

Belki usutmustur ? Veterinere gidemiyorsanız eve gelen veterinerler oluyor bunu araştırın,o da olmuyor birkaç veterinere arayıp bu konuyu danışın.Benimde kedim karnına dokundurmuyo çünkü midesi üşütmüş..Evinizde çıkması sorun olmayan yaşta biri varsa o götürebilir belki? Yani en kötü arayın bilgi almaya çalışın bence.

Hayır ya kucağıma gelip kendini uzanıyor oynuyor falan kısır değil 2 aylıkken dışarda bulmuştum onu sokak kedisi yani yarası falan vardı iyileştirip bir kaç evde kaldı şuanda kapının önünde evi dışarı falan çıkıp gezebiliyor hep kucağıma geliyor ancak midesini tuttuğumda miyavlıyor birden bire anlam veremiyorum
Videosunu atayım hemen varsa

Video atılmıyor galiba :(