Kedi Tüy Önleyici

Gulsahka

merhabalar arkadaşlar. tüylerin daha az dökülmesi için bildiğiniz ve kullandığınız şeyler var mı acaba? bir kere veteriner de kestirsem daha mı sağlıklı çıkar sizce? Bu konuda hiç fikrim yok size sorayım dedim. ayrıca iyi toparlanan bir kum kullanıyorsanız bana tavsiye verir misiniz? bir de kaç litresi kaç haftaya kadar yetiyor onu da öğrenmek istiyorum? teşekkür ederim. :)))

33 CEVAP

hayvansever_

tarak olarak furminator kullana bilirsiniz fiyatlı ama hayat boyu kullanılan iyi bir ürün baya tüy topluyor. Tarama konusunda bizde kavga dövüş tarıyoruz ama işte zorunda olduğumuz için yapıyoruz.

Gulsahka

topaklanan olacak bu arada..

Gulsahka

çok teşekkür ederim bilgiler için. zaten ever clean almayı düşünüyordum böyle söyleyince siz alayım kesinlikle. ama ilk olarak reflex denerim. o iyi değilse alırım.

Gulsahka

@kuzucansu44 yazdığınız tüm ürünleri aynı anda mı uyguluyorsunuz yoksa hepsinin uygulama zamanı mı var acaba? ayrıca banyo yaptırmak sıkıntı olmuyor mu? kedim sudan korkuyor. kuru şampuan mı yoksa?

sarmanbirkedi

Hangi markaları kullanıyorsunuz?

Ben vetoskin kullandım tüy dökülmesi için. 15.günden itibaren çok iyi sonuç aldım. 2 kutu kullandık fakat muhtemelen ilaca alıştı tüy dökülmesi tekrar başladı 5 ay sonra falan, şimdi bıraktım bir süredir kullanmıyorum. 1 aya kadar tekrar deneyeceğim.

Gulsahka

çok teşekkür ederim denerim ben de. yaş maması pro plan somonlu kısırlaştırılmış kuru mamasını petshoptan aldım neli olduğunu bilmiyorum ama sanırım o da somonlu markası da advance. eğer önerirsiniz marka önerebilirsiniz.

Gulsahka

teşekkür ederim. zaten yaş mamayı yeni almıştım denemek için. Bundan sonra dediğiniz markalara bakarım. Peki n&d kuru mama nasıl sizce?

Gulsahka

Tamam teşekkür ederim advance aldım petshoptan zaten o ve pro plan vardı bundan sonra n&d almayı düşünüyorum.

Gulsahka

Peki n&d hangi içerikler iyi? kısır ve 1 buçuk hatta 2 yaşında olacak kedim.

sarmanbirkedi

Kendiniz değil kediniz

Kuzucansu44

Stres maltını benim kedilerim bahçede geziyor ama hiç bahçeden dışarı çıkmamışlardı. İlk defa bahçeden farklı bir yere götürdüğümde korkmasınlar diye kullanmıştım. Birde benim 3 köpeğim var 3. Sünü yeni sahiplendim rahatlasınlar, kaynaşsınlar diye az birşey vermiştim. Onun dışında kullanmadım ama etki eden bir ürün. Ben aldıklarımı gereksiz bulmuyorum açıkçası. Zaten hepsini aynı anda aynı günde vermiyorum ki.

Gulsahka

Ben kedimi sık sık tarıyorum ama tararken oyun sanıyor sanırım tarağı ısırmaya çalıştığı için kolay tarayamıyorum. :) bir de tarağımız iyi değil sanırım yine de ilerleyen zamanlarda yenisini alacağım bu söylediklerinize de bakacağım mutlaka.

hayvansever_

ayrıca evet kedilerin tahıla ihtiyacı vardır ama bu başka şekildede desteklene bilir. Kuru mamaları tahıllı aldığınızda içindeki tahıl oranı gerekeninde üstünde oluyor ve kediyi miskinleştiriyor yada olabildiğinden daha çok kilo aldırıyor (denendi görüldü :)) Bende bu yüzden tahılsız tercih ediyorum tabi düşük tahıllı da alına bilir oda baya güzel ama tahıllsız mama iyi değildir diye bir şey yok.

dtaylan03

Merhaba Gulsahka. Kuru mama olarak ND kullanıyorum, ama benimkisi henüz 7 aylık. Veteriner tavsiyesiyle bazan hills'in balıklısıyla destekliyorum ND'yi. Yaş mama olarak da Schesir ND Nutri'nin mamaları iyidir. Arada Bu Gimcat'in ödülleri ve vitaminlerini de vermekte fayda var. Ve suyunu günde 2-3 kez tazelemek gerekir. Tüy dökümünde suyun kalitesi de önemli diye biliyorum. Bir de mevsim geçişlerinde tüy dökümü fazla olabiliyor.