Kedi Tüy Önleyici

Gulsahka

merhabalar arkadaşlar. tüylerin daha az dökülmesi için bildiğiniz ve kullandığınız şeyler var mı acaba? bir kere veteriner de kestirsem daha mı sağlıklı çıkar sizce? Bu konuda hiç fikrim yok size sorayım dedim. ayrıca iyi toparlanan bir kum kullanıyorsanız bana tavsiye verir misiniz? bir de kaç litresi kaç haftaya kadar yetiyor onu da öğrenmek istiyorum? teşekkür ederim. :)))

33 CEVAP

Kuzucansu44

İki kedim de chinchilla cinsi. Chincilla cinsini biliyorsunuzdur, aşırı tüylü bir kedi cinsi. Tüyleri için kullandığım ürünler
Bio Petactive Kedi Tüy ve Deri Bakım Damlası
Trixie Langhaar Kedi Şampuanı
Gimcat Deri ve Tüy Sağlığı Ödül Tableti
Beaphar Kediler İçin Besleyici ve Onarıcı Tüy Koruyucu Balsam
Bio Petactive Geraniomint Kedi Deri ve Tüy Bakım Spreyi
Beaphar Laveta Taurine Kedi Tüy Güçlendirici Vitamin
Kedilerime bunları kullanıyorum, yılda 2 kez yıkıyorum. Tüylerini hergün tarıyorum. Tüy dökülmesi çok az oluyor ve tüyleri çok yumuşak.

Kuzucansu44

Kum olarak kesinlikle Ever Clean tavsiye ederim. Ben Extra güçlü kokusuz olanını kullanıyorum. 10 litrelik alıyorum. 2 kedim olduğu için tek seferde bitiyor. Kumlarınıda 20-25 günde bir değiştiriyorum. Yani yaklaşık 2 kediye 10 L bir ay gidiyor. Bir tane de yavru kedim var onun için de Reflex kırmızı kutu kullanıyorum, o da gerçekten Ever Clean kadar olmasa da iyi bir marka. Tüy konusunda da ben tüy bakım tableti ve macunu kullanıyorum. Onun dışında kaliteli mama kullanıp, tüylerini düzenli tarayınca çok aşırı tüy dökümü olmuyor. Kedinizi bir tüy veya deri hastalığı yoksa traş ettirmenizi önermem

sarmanbirkedi

Bu kadar ürün fazla değil mi? Kaliteli bir yaş ve kuru mama ayrıca malt yeter bence

hayvansever_

yaş mama olarak benim önericeğim bir numaralı yaşmama schesir sonrasında nd, gimcat, nutri fline olabilir hepsi iyidir bunların katkı maddesi içermez. Kuru mama olarakta nd yi öneririm kesinlikle her şeyiyle güzel bir kuru mama. Proplanda fena değil ama tahıl olduğundan benim tercihim değil. Ama royal canini ve içinde şeker bulunan herhangi bir mama almanızı önermem.

sarmanbirkedi

Kediniz eğer disiyse kontrollü vermek şartıyla normal mama verebilirsiniz. Az tahilli kullanin bence tahilsizda patates bezelye vs dolu. Eğer erkekte kisirini kullanın. Çeşit olarak da kendiniz hangisini severse

hayvansever_

ben kedimi ilk sahiplendiğim andan beri everclean kullanıyordum ama çok dağılıyor ama topaklaşması güzel. Yeni bir kum keşfettim size de önere bilirim 2 kere aldım daha ama şuana kadar baya memnunum https://www.woowtr.com/ linki bu.
Tüy konusunda da bana da iki gün önce vetamin önerdi vetoskin vitamin daha önce hiç duymamıştım ama biraz araştırdım namı baya büyükmüş. 3 ay gidiyormuş benim vetim fiyatına 170 dedi genelde öyleymiş zaten herkes baya etkisini gördüğünü söylüyor. inte satışı pek yo ben bulamadım ama genelde veterinerlerde satılıyomuş.

sarmanbirkedi

Proplan hiç iyi bir yaş mama değil içinde gerçek et bile yok sadece et türevi var o da cok düşük lütfen kullanmayın. Nd,schesir,bonacibo,animonda,nutri feline,gimcat,naturea en iyi yas mamalar. Kuru olarak da advanceden daha ucuz olmasına rağmen yüzde 70 et olan fok daha güzel fitmin purity öneririm

Kuzucansu44

Benim kedilerim de suyu sevmiyor ama korkmuyorlar. Hızlıca yıkayınca çok sorun çıkarmıyorlar. Kediniz sudan çok korkuyorsa kuru şampuan kullanmanızı öneririm. Hepsini aynı anda kullanmıyorum. Banyo yaparken şampuan ve Balsam kullanıyorum. Ayda bir Gimcat Ödül Tableti veriyorum. Tüylerini tararken sprey kullanıyorum. Tüy Güçlendirici Vitamini 15-20 günde bir veriyorum. Damlayı çok sık kullanmıyorum. 1,5 ayda bir filan damlatıyorum.Mama olarak Pro Plan da iyi bir marka ama ben kesinlikle Nd öneririm.

Kuzucansu44

Ben iki kedime de Nd kullanıyorum. Gerçekten çok iyi marka kullanmanızı şiddetle öneriyorum.

hayvansever_

ben yavruyken yavru mamasını kullanıyordum şimdi kısırlaştırdık kısırını kullanıyorum. ikisininde içeriği çok benze zaten nd de tahılsız olan bütün mamalarının içeriği çok iyi daha çok kedinizin damak tadına göre seçim yapmanız gerekiyor. biz hep tavuklu narlı kullandık bir dahaki ay değiştirmeyi düşünüyorum.

Kuzucansu44

Sarmanbirkedi
Ben fazla olduğunu düşünmüyorum. Bunlar sadece tüyleri için birde. Kuru mama yaş mama ve malt yeterli değil bence. Kullanılması gereken ürünler var, mesela benim ek olarak kullandığım
Bio Petactive Biotin ve Çinko Kedi Vitamini
Gimcat Gastro Paste Kedi Macunu
Beaphar Sakinleştirici Kedi Ödülü
Gimcat Anti Stress Kedi Macunu
Gimcat Ödül Tableti Denta
Gimcat Taurin Extra Kedi Macunu
Gimcat Kedi Multivitamin
Bence iyi bir kuru, yaş mama ve malt dışında bunlarda lazım.

hayvansever_

veya nd nin düşük tahıllı mamaları oluyor oda güzel ama benim tercihim tahılsız olması.

sarmanbirkedi

Valla helal olsun ne mutlu kedinize yani.

Kuzucansu44

Ben bir kedime Tavuklu-Narlı
Diğerine Somonlı-Portakallı
Kullanıyorum. İkiside çok seviyor. Benim kedilerim de kısır bu yüzden kısır olanını kullanıyorum. Ben düşük tahıllı kullanıyorum, tahılsızı önermem

hayvansever_

ilk olarak stres maltını gereksiz yere kullanmak faydalı olmıyıcaktır aksine bir ürünü boşuna kullanmış olursunuz. ama gimcatin ürünlerini bende kullanıyorum ve seviyorum ama bu kadarı bana gereksiz geldi açıkçası yavruyken kemik ve bağışıklık güçlendirici bir çok ürün kullanmak önemlidir ama 1 yaşını geçmiş bir kedide eğer yavruyken iyi desteklendiyse bu kadarı fazla olucaktır. şuan için
gimcat vultivitamin macunu
ve gimcatin kendi istediğiniz çeşitte bir maltı yeterli olucaktır.
İsterseniz tabi ayda 1 kere ödül maması verebilirsiniz daha fazlası önerilmez zaten. Ve en önemlisi iyi bir tarakla düzenli tarama yani temel şeler bunlar. O kadar şeye gerek yok aslında.