10 Günde 1 Kg Mama Bitti

Simgeyldrm

Kedim yaklaşık emin degilim ama 6 bucuk 7 aylık daha mamayi alali 10 gün oldu ve 1 kg lik mama bitti nd narli yavru kedi maması kullaniyoruz bukadar çabuk bitmesi normalmi hatta daha çok istiyor gün icinde vermiyorum sizin kedileriniz ne kadar yiyor

25 CEVAP

Ben bizimki ni ND ye alıştırmayı çalışıyorum sizin ki güzel yemiş maşallah

Zeynucka

Maşallah diyin,ne güzel iştahlı sizin çocuk:)

Simgeyldrm

Ben kedimi sahiplendigimde bakimiyla alakali pek bir bilgim yoktu 3 aylıkken felan sahiplenmistim ozamanlar krax micho mito akliniza gelebilcek butun kötü mamalari verdim kedicigime o günleri hatirlayinca kendime cok kiziyorum birde nerdeyse her hafta farklisini aliyordum yani kedim garip ama en kötü mamayı bile istahla yiyordu hiç ayrim yapmaz kediden kediye değişiyor :) mamaya alıştirmak icin sevdigi yaş mamayla kariştiranlar duymuştum denemediyseniz deneyebilirsiniz

Mrtkaytan

Benimde kedim öyle ama yaklaşık 20 günde bitiyor 1kg mamayı ...

Simgeyldrm

Glsmkrpk
Tuxedo değil kedim ama ya annesi tuxedoymus ya babasi bilemiyorum ama tuxedoların bütün özelliklerini taşıyor nerdeyse boyu felanda sizinkine benziyor :)

Valla öyle Carlos da öyle nasıl bir cümle ya :) uykusuzluk başa vurdu

Simgeyldrm

Inşallah alışır :)

GlsmKrpk

ND iyi bir mama .
Benim kedim 1 ay yemişti daha sonra yemedi taneleri küçük bütün bütün yutuyordu.
Her kedi sevmiyor bu yüzden şanslısınız .

Simgeyldrm

Zeus kedinizin cinsi benim kedimle tipatip ayni tuxedomu oluyor bunlar

Simgeyldrm

Glsmkrpk
Nd yi benimde kedimde kırmadan yiyor o yüzden yedikten sonra hıçkırık tutuyor bende artik tek tek veriyorum anca ozaman kırarak yiyor baya işkence oluyor bana ama boylesi daha iyi :)

Simgeyldrm

Kafasindaki siyahliklar sizinkinde daha çok ama vucut ve kuyruklari ayni sizinkiyle ben kedimin tuxedo karisimi birsey olduguna inaniyorum :)

GlsmKrpk

Oskar ve Zeus tuxedo.
Sadece siyah ve beyaz ise rengi tuxedo'dur

Simgeyldrm

Zeynucka
Baya iştahlo versem 2 kg bile yer birde kilo alabilse neresine gidiyor anlamadik

Simgeyldrm

20 gün olsa gene iyi biz 2 kg mamayi az az verirsem ögün yaparak 20 gunde bitiriyoruz

GlsmKrpk

Paket üstünde kaç gr vermeniz gerektiği yazıyordur. Şayet kilo almaya müsaitse gramaja uymanızı tavsiye ederim
Kendi kedimi baz alırsam Virbac veteriner maması (1.5kg ) kullananmaya başlayalı 15 gün oldu bu mamayı çok sevdi 13 günde 1 kg bitirdi. Kilolu bir kedi değil uzun boylu bu yüzden kısmadan yem veriyorum. Bir de gelişme süreci 1 yaşına gelene kadar yesin diyenlerde var. Kilolu değilse bırakın güzel güzel yesin :)