Bonacibo Yaş Ve Kuru Mama

sanslibuyuyor

kedime şu an nd tavuklu yavru kedi maması veriyorum bir süredir yiyordu ama şu an yemiyor hatta yaş mamayla karıştırıo verdiğimde yaş mamayı yiyip kuru mamayı bırakıyor birkaç gündür sadece yaş mama yiyor internette bonacibo diye bir markayla karşılaştım fiyatı baya ucuz ama yorumlarına baktığımda herkes beğenmiş bu markanın yaş ve kuru maması hakkında siz be düşünüyorsunuz

19 CEVAP

leyylayucell

N&D’den Bonaciboya geçmek attan inip eşeğe binmek deyimiyle bir, yalansa yalan deyin. Bunu burda kimse inkar edemez. N&D alabilecek bütçeniz varsa N&D seviyelerinde bir mama alın yine

sarmanbirkedi

Tabiki bir nd olamaz ama şuna emin olabilirsiniz ki bu fiyata bulabileceğiniz en iyi mama. Mesela rc ve proplanda da gerçek et yok ama sırf ithal diye millet öve öve bitiremiyor. Kediniz sikildiysa nd 'nin başka çeşitlerini deneyin bence eğer yetmezse gönlü rahatlığıyla bonacibo kuru mama alabilirsiniz ben kullanıyorum, kedim gayet sağlıklı, tüyleri parlak vs. Yaş mamalarinda dana etli olan dışında kedim hepsini çok sevdi.

sarmanbirkedi

Eğer yemezse*
Yetmezse değil

sanslibuyuyor

nd yi şu an hiç yemiyor ben de bonacibonun numunesinden sipariş vericem bir de yaş mama alıcam umarım sever belki nd yle karıştırıp veririm her türlü şeyi deneyeceğim çünkü üç dört gündür iştahsız

ceylank

Merhaba ben N&d aldığımda benim de kedim kesinlikle yememişti. Sokak hayvanlarına vermiştim. Aşırı seçici olduğu için denemediğim ama kalmadı. Royal Canin Exigent ve Proplanın seçici kediler için mamaları mevcut. Severek yiyiyor bu mamaları sevmeyen kedi yok özellikle royal canin i. Aklınızda olsun :)

britishoglum

Ben bonacibo hiç denemedim ama deneyeceklerim arasında yer alıyor. Yerli malı ve herkes çok memnun. İthal mamalardan kaçınıyorum. Bütçem kısıtlı ve yerli mama kullanmayı uygun görüyorum

sanslibuyuyor

nd nin başka çeşitlerini de denedim sanırım kokusunu sevmiyor çünkü mamayı koklayıp geri kaçıyor bonacibodan deneme amaçlı alayım severse devam ederim
ben fiyatının az olmasından dolayı biraz kararsız kaldım ama sizin dediklerinizle birlikte kesinlikle sipariş vericem

bmcat

BonaCibo ucuz ve fiyatına göre iyi bir mama genellikle sokak kedileri ve bütçesi kısıtlı olanlar için daha uygun ama sonuçta içerik olarak N&D gibi çok daha üst seviye mamalara kıyasla iyi değil.

N&D seviyesindeki mamalar aklıma gelenler Acana, Orijen, Instinct, Naturea falan. Biraz altı: Brit Care, Sanabelle, Matisse, ProPlan vb. bu mamalardan da deneyebilirsiniz.

sarmanbirkedi

Bence bonacibo kuzulu kuru mamayi bir de ciğerim ve balıklı yaş mamayi deneyin. En iyileri bunlar

sarmanbirkedi

Ciğerim ne ya ciğerli*

bmcat

Fitmin Purity'de olabilir.

sanslibuyuyor

@bmcat daha önce proplan veriyordum sonradan nd ye geçtim ama ikisini de çok iştahlı yemedi acana orijen gibi mamalara da maalesef imkanım yetmez çünkü öğrenciyim matisseyi de düşündüm ama bu mamayı görünce yorumları olumlu olduğu için sormak istedim

sanslibuyuyor

@sarmanbirkedi yaş mamaları taneli mi bizimki kıyılmış pek sevmiyor da

sarmanbirkedi

Balıklı olan kıyılmış diğerleri taneli

sarmanbirkedi

Bu arada eğer imkanınız varsa fitmin purity gerçekten çok güzel bir mama