Konserve Ve Yaş Mamalarım

britishoglum

Arkadaşlar dün buraya sormuştum püre şeklinde konserve istemiyorum diye. Bugün Quik marka konserveyi aldım ciğerli ve tavşan etli. Kedim anında kokusuna dayanamayıp saldırdı. Hem de istediğim gibi et parçaçıklı. Diğerleri ise Felix olanlar ( tavuklu ve ton balıklı) 100 gr, Miglior Gatto olanlar ( tavuk-hindi / balık - karides) ise 85 gr. Toplamda 20 lira ödedim hepsine. Paylaşmak istedim

34 CEVAP

BalliBadem

Çocuğa çikolata verin diyecektim

hayvansever_

gerçekten şu iki yorumdan yazdığım her şeyin boşa olduğunu anlıyorum neyse siz bildiğiniz gibi bu düşünceyle devam edin. Ayrıca hayır verdiğiniz örnek kesinlikle aynı şey değil kedilerde bu iş öyle işlemiyor. felix bağımlısı olan arkadaşımın kedisini schesir marka yaş mamaya alıştırdım ben burada önemli olan irade ve süreklilik. Bir kaç kere verelim noluca, bir kere yedi artık hep ara ara vermek gerek, bu nasıl bir düşünce şekli anlamıyorum ben resmen farkında ola ola zararlı olanı ver bir şey olmaz diyorsun.

BalliBadem

Ben anlatamıyorum size kendimi neyse sonuçta herkes hayvanını istediği gibi beslemekte özgür isteyen hergün ehiskas vs veriri isteyen nd isteyen barf vs vs

hayvansever_

ya yaptığınız yorumun söylediklerimle alakası yok. Benim başından berisavunduğum tek şey şekerin zararlı olduğu ki bu böyledir bunu her hayvan sahibi bilir bilmelidir zaten. Söz konusu mama felix olduğundan onun üzerine konuştum hep. Hem bilgi eksiği olup hem de bir şeyler öğrenmeye kör sizin gibi başka biri tanımadım ben gerçekten.

LadyAndCat

BalliBadem’e katılıyorum.
Kedi/köpeğinize vereceğiniz en kötü yaş mama, en iyi kuru mamadan daha iyidir. Kesinlikle.
Et (protein) ve protein olmadan hiçbir canlı yaşamını sürdüremez.
Herkes bütçesinin yettiği ve iyi olduğuna inandığı mamayla hayvanını besleyebilir. Ayrıca burda sürekli olarak en iyi mamalar bile kötüleniyor.
Biz de mükemmel beslenmiyoruz. Hangimiz etli ve sulu bir hamburgere , yanında sıcak ve çıtır patatese ve soğuk bir gazlı içeceğe hayır diyebilir??
Hayat kısa ve zevk almaya bakıyoruz hepimiz. Bence kedimin de arada lezzetli şeyler yemesinde hiçbir sakınca yok.

Shaco

ben felixi kedimden zorla bıraktırdım migrostan almıştım bende 2 tane çook sevmişti sonra 2 tane daha almıştım ilerleyen zamanda bağımlılık derecesince istemeye başlamıştı bazı yaş mamalar bağımlılık yapıyor yaş mama konusunda tercih ettiğim şuan marka 2 tane vitakraft ve ND nin tavuklusu bunlarıdasiparişten siparişe alrıım genelde evden barf beslerim :)

Anonymus915830

Ama bunların içerikleri hiç iyi değil ki :(

poughkeepsie

Quik benim kedim de çok çok çok seviyor, içeriği çok iyi olmasa da kötü değil, ortalama seviyede. Şeker de içermiyor.

hayvansever_

iyide şöylede bir şey var çoğu kedi bir iki kere yemede bağımlı oluyor resmen başka mama yiyemiyorlar. Zaten bizim yaptığımızda yanlış kendimize göz göre göre zarar veriyoruz onlarada bunumu yapalım. Söylediğiniz şey hiç mantıklı değil sırf seviyorlar diye onlara zararlı bir şey vermemiz çok saçma. Elimizden geliyorsa onlara sevicekleri zararsız şeyler varmek daha iyi.

hayvansever_

Demek istediğim bu biz bir kere verdik artık ara sıra hep verelim dersen bu hayvan onun tadını unutmıyıcağından hep istiyicek. Ayrıca bunu savunmanın bile garip bu sadece tat meselesi değil şeker içerikli mama yemesi kediler için gerçekten zararlı. Ayrıca tamam bir kere verilmiş olabilir bir daha verilmezse bu kedi ister istemez zamanla unutacak ve bir daha devamlı istiyiceği şeker içerikli bir yaş mamada kalmıyıcak ortada.

BalliBadem

Şeker yararlı mı dedim? Bana bilgi eksiği vs diyorsunuz hmmm anlıyorum siz kuru mamaların iyi olduğuna inanıp kediniz yedirmeye devam edip bana bilgi eksiği vs diyebilirsiniz ve emin olun birleyler öğrenmeye kör olsam bademi raw beslemeye geçirnezdim

BalliBadem

Zannediyorsunuz ki içlerinde gerçekten et var tekrar diyorum en kötü yaş mama en iyi kuru mamadan iyidir

tgc77116

Gourmet mama nasıl peki

BalliBadem

@Ladyandcat kesinlikke sonunda beni anlayan biri mesela benim evimde hala arada vermek için yaş mama ve ödül yemi var canı çekerse yesin diye çokta kasmaya gerek yok canlı sonuçta canı çekebilir

sarmanbirkedi

Arada sıklığınız ne bilmiyorum ama ayda birse normal gibime geliyor ama daha sıksa bence ödülden ziyade onun zararına çünkü içinde şeker var