Konserve Ve Yaş Mamalarım

britishoglum

Arkadaşlar dün buraya sormuştum püre şeklinde konserve istemiyorum diye. Bugün Quik marka konserveyi aldım ciğerli ve tavşan etli. Kedim anında kokusuna dayanamayıp saldırdı. Hem de istediğim gibi et parçaçıklı. Diğerleri ise Felix olanlar ( tavuklu ve ton balıklı) 100 gr, Miglior Gatto olanlar ( tavuk-hindi / balık - karides) ise 85 gr. Toplamda 20 lira ödedim hepsine. Paylaşmak istedim

34 CEVAP

hayvansever_

paylaştığınız için saolun ama içeriğinde şeker olan yaş mamaları kullanmanızı pek önermem sağlık açısından önemli bir nokta. Belirtmek istedim :)

sarmanbirkedi

Teşekkürler ama bu mamalarda et oranı çok düşük, şeker ve tatlandiricilar var kediniz bu yuzden saldırıyor. Ayrica birakmak da zor olur bagimlilik yapiyorlar. Felix icin bahsediyorum diğerlerini bilmiyorum

hayvansever_

ben de aynı şekilde felix için söylemiştim. Bu genelde hep böyledir zaten kuru mamalarda da eğer şekerli bir ürün kullanıyorsanız kediniz ona bağımlı olur onun dışında iç organları zarar görür.

bbeyzvv

Quik kediler çok sever ama içeriği kötü maalesef yaş mamanızı evde yapmanız daha güzel olur malzemeler 50-60 TL tutuyor ama 1-2 kilo çıkıyor çok daha avantajlı ve sağlıklı

Anonymus915830

O sağlığa zararlı olduğunu söylediğimiz mamalar 1-2 yemede de olsa kedileri kendine bağımlı yapabiliyor. Sonrasında kediler asıl yemeleri gereken sağlıklı mamalara burun kıvırıyorlar çünkü onların içinde diğerine göre damak tadlarına hitap edecek tatlandırıcı şeyler olmuyor. O yüzden verilecekse en baştan zararsızının verilmesi en güzeli

dilaraxx

FELİX ŞEKER İÇERİYOR DA MİGLİOR GATTO ŞEKER İÇERMİYOR DİYE BİLİYORUM ?

sarmanbirkedi

Kediniz sevmiş olabilir ama bir dost tavsiyesi bu mamalar pek sağlıklı değil. Bence de ya evde yapin ya da nd,schesir,gimcat falan kullanın

BalliBadem

Zaten hep sevdiği şeyler yesin demiyorum ama o isteyince bizim gibi alıp yiyemez yazık niye canı çeksin arada yemekle birşey olmaz ya hiç denettirmemek gerek bu tarz şeyleri yada denettiysek bi kere sonrasında arada vermek gerek

BalliBadem

Yani ya ömründe hiç yemeyecek yada 1 kez yediyse devamı gelecek (arada sırada)

BalliBadem

Canan karatay gibisiniz whiskas da yemiceksin felix te yemiceksin ödül mamasıda yemiceksin pvjphvvpphvphhv ama şunu bilin ki en kötü yaş mama en iyi kuru mamadan iyidir siz sanıyor musunuz o kullandığınız kuru mamalar çok sağlıklı

psabrk

Ben genelde Bonacibonun 6’lı konserve mamalarından alıyorum içeriğide gayet iyi öyle bağımlılık felanda yapmıyor öneririm sizlerede, fiyatıda gayet uygun 6 tanesini 27₺ ye alıyorken zam yapmışlar 30₺ ye aldım bu gün kedimde baya bir seviyor hapur hupur yiyor ayrıca içerisindekide püre değil böyle tüm tüm et şeklinde öneririm sizlerede :)

hayvansever_

nd,schesir,gimcat,nutri fline bunlar güzel konserve mamalardır denene bilir.

BalliBadem

Hayvan seviyorsa yesin arada ne var herkes çok kötü diye atlamış sonuçta bizde arada sevdiğimiz şeyleri yemiyor muyuz

hayvansever_

Ayrıca kediler zaten genel olarak yaş mamayı çok seviyorlar illa nedir bu ısrarını bu mamaları vermekte ben anlamadım. Başka bir çok yaş mama var seviceği yemeside gayet sağlıklı.

BalliBadem

Ben raw besliyorum yani bu mamaları verme ısrarım yok direkt mama verme ısrarım yok yani empati diyorum çikolata çikolata verin ömrü boyunca unutmaz canı çeker buda aynı şey