Kedi Besleyenler Evlerinizi Bu Virüste Nasıl Temizliyorsunuz? Parkeleri Ya Da Kedi Yaşam Alanını?

Mrtkaytan

Kedili evler, evinizi nasıl temizliyorsunuz parkeleri, ve kedi yaşam alanını?

19 CEVAP

sarmanbirkedi

Bol çamaşır suyu iyi değil yalnız. Uzmanlar çamaşır suyu kullanmayın diyor. Kullansaniz dahi çok seyreltin diyorlar bol bol değil. Bir de çamaşır suyu ile sildiktan sonra saf suyla durulayin. Ana seyreltilmis sirkeyle silerseniz bunlara gerek kalmaz.

BalliBadem

Yerleri sirkeli suyla siliyoruz Çamaşır suyu asla kullanmayın yalamayı seviyorlar ve patisine bulaşınca yine yalar

BalliBadem

@anjelik123 Yinede yerde çamaşır suyu kalıntısı kalacak patilerine bulaşacak ve onlarda yalayacak

BalliBadem

Bence sirkeli su süpürge ve kapı kulplarını kolonyayla silmek yeterli

Anonymus552223

Her zamanki gibi

Zeynepulku

4 litre suya 10 ml çamaşır suyu dokuyorum. Onunla silip etraf kuruduktan sonra sirkeli suyla tekrar siliyorum . kedimin cok bulundigu yerleri 2-3 kere daha geciyorum sirkeli suyla kardeşim ameliyat olduğu için su an çamaşır suyu kullanıyorum ama normalde kullanamıyoruz sadece sirkeli su.

GlsmKrpk

Beyaz sirke , karbonat ve lavanta yağı esansı (Antibakteriyel ) ve su karışımı ile temizliyorum

Anonymus552223

Disardan iceri biri gelmedigi surece dezenfektana ne gerek var ki? Marketten falan gelince de biryeri ellemeden esyalari ve ellerimizi yikiyoruz zaten. Bir yere dokunduysak da orasini kolonyayla temizliyorum. Onun disinda virus kendi kendine camdan falan gelmiyor zaten ekstra bisey yapmaya gerek yok

Faytekin

Ben işim gereği çalışmaya devam ediyorum o yüzden garantiye almak adına dezenfaktan kullanıyorum ,hatta cebimde de taşıyorum :)

Mrtkaytan

Aynen çamaşır suyu kullanmıyorum sirkeli su ile siliyoruzda baska bir yöntem var mı acaba

hayvansever_

bizde sirkeli suyla siliyoruz yeni çıkan bazı çocuklar ve evcil hayvanlara zararsız çamaşır suları var onuda denedik iyi bir ürün sıkıntısını görmedik.

anjelik123

Ben bol çamaşır suyuyla siliyorum kedilerimi 1saat odadan çıkartmıyorum yada sildiğim yerin kapısını kapatıp onları sokmuyorum

anjelik123

@ballibadem Hayır kalmaz çünkü iyice kurumadan asla sokmuyorum bide camıda açıp havalandırıyorum

dilaraxx

kokusu rahatsız ettiği için birde patisine bulaşıp da yalamasın diye klorsuz çamaşır suyuyla siliyorum arada bir sirkeyle de siliyorum. mama kaplarını da klorsuz çamaşır suyuyla temizliyorum.zaten yağmur falan yoksa genelde balkonda yeri var orda uyuyor bayağı o yüzden rahatça temizliyorum

ZehraBulutt

Epiglottise katılıyorum, dışardan gelir gelmez hemen elimizi yıkayıp üstümüzü değiştiriyorsak ekstra bir şey yapmaya gerek yok. Kapı kolu gibi sık dokunulan yerleri kolonyayla siliyorum ben sadece ekstra olarak.

Sirkenin virüse karşı bir etkisi yok, sirke bakteri ve mantarlara karşı etkilidir. Virüsü çamaşır suyu öldürüyormuş ama yerleri çamaşır suyu ile silmek hem insanlar hem kediler için zararlı, zaten gerek de yok, sonuçta ayakkabı ile girmiyoruz eve.

Ben yerleri sıvı arap sabunu ile siliyorum. Sirkeden daha iyi bir temizleyici ve o da doğal. Benim gibi sirke kokusunu sevmeyenler deneyebilir, gerçi arap sabununun da cok harika degil kokusu, yüzey temizleyici gibi kokmuyor tabi. Temizlemesi çok iyi ama, gerçek bir temizlik hissi veriyor, sirkeyle silince duru suyla silmişim gibi geliyor bana, renksiz ve köpüksüz olduğu için herhalde.