Fip ?

Htcozlp

Öncelikle veterinerimiz şuan fipten şüphelenmiyor.Kedimin sadece kanında enfeksiyon varmış.Fakat suanki durumu geçmezse test vs yapabiliriz dedi.Yine de kafayı yemiş gibi hissediyorum,sürekli araştırıyorum.Sizlere de sormak istedim.Bu hastalıkla karşılaşan var mı? Belirtileri nasıl başladı,şuan için böyle bir durum yok fakat iki kedimi birbirinden ayırmalı mıyım,endişelenmeli miyim ?Bilgi ve tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler

18 CEVAP

Teşekkür ederim siz endişelenmeyin sakın zaten kedilerin %80 ninde corona pozitif çıkıyor inşallah düzelir yavrum

psabrk

Korkunuzu o kadar iyi anlıyorum ki ...
Yakında buraya güzel haberlerinizide yazacağınız günü sabırsızlıkla bekliyor olacağız inşallah minik yavrunuz hiç bir problem olmadan bir an önce sağlığına kavuşur.

Htcozlp

Kedimin fip ve gençlik hastalığı testleri negatif cıktı.. Hepinize çok teşekkür ederim,farklı bir sıkıntısı var ,dualarınızı bekliyorum..

Benim ilk kedim fipten öldü ilk soğuk algınlığı ile başladı kan tahlili yapıldı kanında enfeksiyon vardı 1 hafta antibiyotik kullandık, 2 hafta sonra tekrar halsizleşti yine antibiyotik tedavisi yaptı veteriner tedavi devam ederken kedimin kusmaları başladı iştahsız,halsizdi ve azcık yemek yese bile kusuyordu veteriner sarılık olduğunu söyledi 2 hafta veterinerde sarılık tedavisi gördü serumla vitaminle falan atlattık derken 1 ay sonra tekrar halsizleşti ağzı falan tekrar sarardı yine 1 hafta veterinerde kaldı ilk günler iyiydi fakat öleceği son 2 gün karnı davul gibi şişti ayağa kalkamaz hale geldi yavrum, kedinize vitamin verin bu dönemde siz test yaptırın corona pozitifse bağışıklığını yüksek tutmaya çalışırsınız

Htcozlp

Başınız sağolsun,çok üzüldüm gerçekten.Ben veterinere söyledim , ,düzelmezse test yapalım dedi.Birkaç gün gözlemleyeceğiz..Bağışıklığını güçlü tutmaya çalışıyorum.Tavsiyeniz için teşekkür ederim..Tekrardan başınız sağolsun..

dilaraxx

Bağışıklığını yüksek tutmak için @787891 arkadaşımızın dediği gibi vitamine ek,kefir yoğurt vs. bağışıklığını güçlendirecek besinler vermeye çalışın. İnşallah düzelecek yavrum

Htcozlp

Tesekkür ediyorum ..Inşallah olmaz diye dua ediyorum..Yine de insan korkuyor.Çok sağolun

Htcozlp

Inşallah o gün ilk işim buraya yazmak olacak :) çok teşekkür ediyorum

psabrk

Geçmiş olsun umarım sağlıklı ve uzunn güzel bir ömrü olur sizlerle beraber.İnşallah diğer sıkıntısıda bir an önce geçecek ufaklığın :)

Htcozlp

Inşallah,çok teşekkür ederim :)

dilaraxx

@787891 başın sağolsun , gerçekten çok üzüldüm

sarmanbirkedi

Gecmis olsun ve uzun ömürlü olsun

Htcozlp

Çok sağolun hepimizin kedişleri uzun ömürlü ,sağlıklı olur inşallah

Htcozlp

Kedime malesef fip teşhisi konuldu.

hayvansever_

çok geçmiş olsun. O keseler neymiş? Ameliyata girdimi?