Çin Halkı

Bunlar ne kadar pis bir toplum ya gece gece sinirlerim tepeme bastı tamam eskiden bir kıtlık yaşanmış ama şimdi kıtlık mı var? Youtubeda gezinirken https://www.youtube.com/watch?v=2hizjTNsOCo&t=73s bu lanet video önüme çıktı iyice sinir oldum ve hala nasıl youtube kaldırmadı videoyu anlıyamadım

28 CEVAP

Alaracatlover

Kusura bakma sarmanbirkedi ama teknolıjileri batsın! Biz canlıları bağlayıp alev makinesi ile veyahut ölene kadar kafasına vurmuyoruz ya da bıcak tarzı bir şey ike yaralayıp ölene kadar açlık susuzlukla kanını yalayarak ölmesine neden olmuyoruz. Ayrıca bizim kesme yöntemimi açı veren bir yöntem değil en kolay acısız yöntem ve de bende vejetaryen olmak istiyen bir birey olsamda sana katılmıyorum.

Ve kendilerine şifa olduğunu zannediyolar idrarda beklemiş yumurtadan şifa beklenir mi?

TATA4242

Esra evet,onlarıda yapıyorlar.

Pis herfler bunları dünyadan silmek lazım

TATA4242

Silecektik ama korkudan duvar ördüler :)
Çin seddi filmi,bizden ne kadar korktuklarını ve canavar olarak gördüklerini gösteriyor.
Subliminal mesaj olarak bilinç altına bu şekilde iletiliyor.Korkuları halen devam ediyor.Avrupada dahi Attila yerine "Şeytan"kelimesi kullanılır.Onlarda Attila=Şeytan demektir.

Alaracatlover

Çinde wuhan pazarı mübarek hayvan katliami : dev kertenkele, koala, yavru kurt, mini ceylan, porsuk, kedi, köpek vs daha devam ediyor. Ve bunlada bitmiyor ölü embiriyo çorbası, kabuğu kırmasına az kalmış ördek yavrusu, restoranlarda servis için ÖZEL ÜRETİM KÖPEK, KEDİ YAVRULARI(domuz gibi üretip şişmanlatıyorlar.) Ayrıca ASYANIN GENEL KURALI HER ŞEY CANLIYKEN SAĞLIKLIDIR. Japonyada (tarihini hatırlamıyorum ) devletin belirlediği yerden insan eti satımı serbest!

sarmanbirkedi

Bademin dediği gibi vejetaryen arkadaşlar doldurur burayı ve onlardan birisi de ben diyebilirim. Bütün araştırmaları yaptım olabilmek için geriye kalan tek şey aile evinden çıkmak olur çünkü aile evinde vejeteryanlik=aç kalma. Şimdi şöyle ki siz dahil bir sürü insan türcülük yapıyorsunuz. Internete turculuk yazarsaniz anlamini gorursunuz. Mesela ineklerin de duyguları, sinir sistemleri(acı çekebilmek özelliği) var kedi köpeğin de. Yani sırf bize dayatılan görsellik algisi yüzünden inek veya koyun yiyene tepki gostermezken kedi köpek yiyene tepki gösteriliyor. Bu yanlış her ikisine de tepki gösterilmeli. Ne sadece koyun ,öküz yiyene ne de sadece kedi köpek yiyene. Ama biz çine daha çok kizariz çünkü onlar aci cektirerek yiyorlar,canlı canlı yakıyorlar (igrenc). En azindan biz o kadar acı cektirmiyoruz koyunlara falan. Evet onlar olmasaydı diyoruz ama şu an onlar olmasaydı dünyadaki bir sürü teknolojik alet, esya vs olmazdı

sarmanbirkedi

Ya zaten ben de tepki gösterdim zaten. Benim derdim onlar iyiki varlar değil zaten. Benim derdim her türlü hayvancılığa karşı. Ama gerçekten bazı şeyleri göz ardı edemeyiz. Belki de şu an bunu yazdığın telefonun yüzde 90 ı çin malı. Evet keşke telefonlarımız olmasaydı da çinliler de olmasaydı.

dilaraxx

midem bulandı,psikolojim bozuldu.bunlar başlarına ne gelse hakediyorlar ama olan bize de oluyor

Alaracatlover

Çin malı olmasınıb tek nedeni ucuzluk :) yani çinin bşr marifeti çok yok tek marifeti köklü olması. Ayrıca ben her türlü hayvana şey değilim tek derdim inek vs için diyorum kötü şartlarda bakılıp çok şişsinler diye mısır vb doğasına aykırı şeyler verilip hapis şeklinde tutulmaları! Buna nazaran Asya ülkelerinde özellikle tokyoda insan eti satan restoranlar var devlet izni ilen bence buda çok pis

@psabrk aynen öyle

sarmanbirkedi

Biraz uzun oldu kusura bakmayın

Helppaws

Bir ülkede inançları (!) İçin demir eşyaların üstüne köpek kanı döken yaratıklar var.
Korkunç bir şey..