Kızgınlıkta Ve Çok Mutsuz

poughkeepsie

Linçlenmeden önce: kısırlaştırıcam, randevumuz yandı virüs yüzünden çünkü 20 yaşın altında olduğum için dışarı çıkamıyorum

Kedim kızgınlıkta ve çok keyifsiz. Oyun oynayarak kafasını dağıtmaya çalışıyorum hiç yanaşmıyor, uyuyor sık sık ama uyanıkken o kafar mutsuz ki. Sevdiği mamadan veriyorum azıcık yiyip bırakıyor, seveyim desem kucağımdan hemen gidiyor. Hep gözleri kısık, yavaş yürüyor acı çekiyo gibi (ki muhtemelen çekiyor) Nasıl geçicek bu bikaç gün ne yaparsam mutlu olur

17 CEVAP

poughkeepsie

@Katya06 hazırlık okumadım ve ilk sınavımda üniversiteyi kazandım umarım kedim hakkında sorduğum önemli bi soru altında sorguladığın bu meseleye uygun bi cevap verebilmişimdir, tam 20 yaşındayım aslında ancak çıkamıyorum çünkü ağustos 2000 doğumluyum

@LadyAndCat, üye olurken 99 yılından daha sonrası yok, mecburen onu seçmek durumunda kaldım

Götürüp getirebilecek kimse yok ama polisi arayarak yardım istemeyi deneyebilirim. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler

Anonymus915830

Kız belli ki öğrenci ve tek yaşıyor. Daha önce yaşadığınız bir tartışma adına neden hala yaştan vurmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum. Götürebilecek bir büyüğü olsa zaten buraya sormaz, çaresiz kaldığı için soruyor. Ayrıca yok polis görmez çık, arabayla git polis çevirmez falan diye akıl verenler; Öyle bir görüyorlar, arabada da öyle bir çeviriyorlar ki merak etmeyin. 21 yaşında olduğum için 1 yaşla kurtuldum bu yasaktan ve dün veterinere gitmek zorunda kaldığımdan dışarı çıktım, giderken arabada gidiş ve dönüşte toplam 2 kere çevrildim. Ben de bu arkadaşımız gibi öğrenciyim ve tek yaşıyorum, ailem başka şehirde. Lütfen soruları cevaplamadan önce insanların yaşadığı sorunları biraz göz önünde bulundurun.
@poughkeepsie dışarı çıkmak için arayıp izin almak yoldaki polisten izin almak bir şeyi değiştirmiyor maalesef bu arada :( elinde izin kağıdını görmedikleri an ceza yazıp eve yolluyorlar, hem ceza yediğinle kalırsın hem de gideceğin yere gidemeden geri dönersin. Biliyorum kedini gördükçe üzülüyorsun ama biraz daha ertelemeni öneriyorum bu durumu. Olabildiğince sevdiği şeyleri yap kızının, sevgi istediği zaman sev istemediği zaman sevme kendi halinde kalsın maalesef elimizden bir şey gelmiyor bazı durumlarda bu da onlardan biri :(

sarmanbirkedi

Gerçekten ben de katılıyorum dışarı çıkamıyorum diyor ama burda yaşını tartışıyorlar. Hayır çıkabilse neden böyle bir başlık açma gereği duysun ki

Mirtip

Bazı veterinerler gelip evden alıp, uygulama neyse yapıp eve bırakıyorlar, önemli durumlar için böyle bir sistem geliştirmişler. Veterinerinize danışabilirsiniz, belki onların da böyle bir uygulamaları vardır. Ben mutsuzken birisi sürekli bana mama verip, oyun oynatmaya çalışsa gıcık olurdum:)

Katya06

İngilizce öğretmenliği 3üncü sınıf öğrencisi nasıl 20 yaşın altında?

hayvansever_

Bu dönemlerde genel olarak böyle oluyorlar ne kadar içimiz gitse de elden gelen bir şey olmuyor maalesef. Sadece yapabileceğiniz ekstra ona sevdiği mamalar vermek yaş mama olur ödül maması olur, çok sık boğaz etmemek kendi haline bırakmak gibi gerçekten elden bir şey gelmez biraz pamuklar üstünde gezdirin bu süreç geçene kadar yavrunuzu. Şimdi bu bu konuyla ilgiliydi gelelim diğer konuya; insanlar arabadan inme polis görmez yok ara sokaktan git bir şey olmaz. Ben cidden böyle şeyleri anlamıyorum millet zevkine yasak koymuyor, doktorlar keyfinden dışarı çıkmayın demiyor. İnsanlar cidden biraz bilinçlenmeli akıllanmalı artık. Kaç yaşında olursanız olun ki burada ki herkesin aklı artık kendi sağlığı için evinden çıkmaması gerektiği konusuna yetecek kapasite de.
Ben de kedimi kısırlaştırırken yanında olmak istiyordum ama anestezi falan zaten bir süreç boyunca pek göremiyorsun yani bence bir büyüğün götürsün minnoşu ve zaten eve geldiğin de onu orada karşılıyor olucaksın :) Böyle bir şey yüzünden bu kadar önemli bir konuyu aksatma derim kızgınlığı geçer geçmez amilliyata alın hemen.

YouTube da kediler için rahatlatıcı müzikler var belki iyi gelebilir

LadyAndCat

Rümeysa’cım yaşın 21 görünüyor?!
Yaşın uygun değilse de lütfen bir büyüğünden yardım iste ve veterinle konuş. Birkaç süre sonra yani kızgınlığı bitince lütfen ameliyatını yaptır. Birinden rica et götürsün sonra da getirsin. İnsanlar böyle günler için birbirlerine lâzımlar değil mi??

sarmanbirkedi

Ya hala birbirinize sataşırıyorsunuz duzgunce yazmak dururken. Eğer yirmi yaşın altindaysan bu da bir sağlık durumu oluyor 155 i ara ve izinli sayılıp sayılamayacağını sor. Eğer izinsiz olursan da büyüklerinden birini gönderebilirsin. Ama kedimin ameliyatinda yaninda olmak istiyorum da dersen ya ertelersin ya da sapa yollardan falan geç yani polise yaklaşma işte.

poughkeepsie

Gerçekten beni bu kadar iyi anladığın için çok çok çok teşekkür ederim, böyle yazıları okumak beni rahatlatıyor.
Diğer konuda da büyük bi riskten kurtarmış oldun beni :( Kızgınlığı bitince arayıp görüşecektim ama sanırım yapmam artık. Tek çare yasağın kalkmasını beklemek. Tekrardan teşekkürler ❤️

Anonymus915830

Ne demek rica ederim, empati yapmadan problemlere çözüm olabileceğimizi düşünmüyorum. Umarım bir an önce atlatırız bu zor günleri ❤️

Anonymus552223

Bence siz gidin yine de ozel aracma falan. Araci durdurup nufus cuzdani mi kontrol etcekler

Htcozlp

Bende kedimin hastalığını kızgınlık yüzünden tam anlayamamıştım.Halsizlik,iştahsızlk kizginlikta normal ama ekstra bir şey varsa bence bir muayne için götürün derim

dilaraxx

çok sevdiği mamalardan verdiniz mi? yada götürebilecek kimse yok mu? kızgınlığı geçer geçmez hemen götürün. bu yasak kısa sürmeyecek bildiğimiz gibi.süreklı sıkıntıya strese girecek. iyi olmaz onun için.

sarmanbirkedi

Rica ederim