Kedimin Yıllık Karma Aşı Zamanı Geldi Fakat Virüs Yüzünden Götürmek Konusunda Tereddüt Ediyorum.

bbahadir

Sizce ne yapmalıyım? Veteriner hekim gayet bilinçli fakat yine de risk oluşturur gibi geliyor hepimiz için.

10 CEVAP

dilaraxx

Ben götürmüyorum dışarı çıkarsam bulaşır diye tedirgin olacağım için

dilaraxx

Bence acil bişey olmadıkça kusma üşütme vs. çıkarmamak en iyisi

hayvansever_

evet aracınız yoksa bence de hiç riske girmeyin zaten iç dış parazit aşısı çok çok riskli önemli bir durum teşkil etmez böyle bir durumda. Başka bir soru daha sorulmuştu benzer https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/38243-ertelenen-asilar dış parazit için bir kaç fikir verilmiş burada bakabilirsiniz.

2 3 hafta ertelenebilir bu aşılar sıkıntı olmaz

poughkeepsie

Bir şey olmaz, benim yaptırmam gereken aşıların da zamanı geçti veterinerimi aradım dışarı çıkmadığı sürece bi sıkıntı olacağını sanmıyorum dedi. Sadece temiz elleriniz ve temiz kıyafetleriniz ile yaklaşmaya dikkat diye uyardı

dilaraxx

sadece acil bir durumu olursa veterinere götüreceğim

bbahadir

Ben de böyle düşünüyorum da karma aşı yapılmaması da tehlikeli olur mu bilemedim. 2.5 yaşında bugüne kadar tüm aşıları eksiksiz ve zamanında yapıldı

hayvansever_

eğer aracınız varsa hemen gidip gelebilirsiniz önlemlerinizi alıp tabi. Biz de öyle yaptık aşılar önemli sonuçta veteriner kliniğinin önüne park ettik hemen girip çıktık. Bu şekilde yapabilirseniz eğer iyi olur.

bbahadir

Araç yok 15 dk yürüme mesafesinde ancak kedimiz yolda çok stres oluyor o sebeple taksi ile gidiyoruz şimdi taksi de riskli gibi geliyor

bbahadir

Hali hazırda 10 gün geçti o sebeple endişe ettim