Sizce Doğumu En Geç Ne Zaman?

Kedim hamile fakat ne zaman doğuracağını kestiremiyorum fotografa bakarak tahminde bulunur musunuz?

20 CEVAP

sarmanbirkedi

60-70 gün içinde doğurur. Bu arada benim kedime çok benziyor.

sarmanbirkedi

Bu arada bundan altmış yetmiş gün sonra değil gebelik süresi bu yani 30 gündür hamileyse 35 40 günü kalmış oluyor

LadyAndCat

Dışarıdan gözle bakınca bebeklerin hareketlerini gözle görüyorsanız , karnı dalgalanıyorsa doğumu yakındır...

LadyAndCat

Yakındır o zaman. Hazırlayın kendinizi bebeklere. Tavsiyem hayvanınızı kısırlaştırmanızdır...

sarmanbirkedi

Çünkü her kızgınlıktan sonra doğuracak olursa kedi çiftliği kurulur ve bir yılda 30 40 kedi olur buna da bakmanız imkansiz. Ayrıca kedi dogrunca zayıf duser. Kısırlaştırma bir sürü hastalıktan korur ve omurunu uzatir. Zaten bir kere doğuracak makine değil dogurtup durmaya gerek yok. Durumunuz varsa veteriner kliniğinde yoksa da belediyede kisirlastirin ama yavruların sütten kesilmesini bekleyin 2 ay sonra yani.

hayvansever_

Kediler insanlar gibi değil sonuçta ömrü boyu bir iki kere doğum yapmıyor. Bir kedi kızgınlığa girince çok acı çeker, doğum sürecinde de, doğurduktan sonra iyileşme sürecinde de ve ciftleşmeyle gelebilecek sürüsüyle hastalık var. Onuda geçtim her kızgınlıkta çiftleştirdiniz nolucak onca kediye ne baka bilirsiniz ne sahiplendirebilirsiniz. Ayrıca gerçekten arkadaşında söylediği gibi bu bir makine değil küçücük canıyla her seferinde o döneme girmesi onun için çok riskli ve ömrünü ciddi oranda etkiler, yaşam kalitesini olabildiğince düşürür. Her seferinde hayvanı bu acılı yola sokmanın anlamı ne ki.

dilaraxx

kısırlaştırmanın yolunu bulmanız gerek kedinin de yaşam kalitesini düşürür

sarmanbirkedi

Rica ederim ihmale gelmez dikkat edin. Bir de yavruların sütten kesilmesini bekleyin herhangi bir şey yapmadan önce

Teşekkurler en az 40 günlük olduğunu biliyorum ama fazlası var mı bilmiyorum görüşlerinizi merak ettim

sarmanbirkedi

20 30 güne doğurur rivca ederim

Dikkat etmedim fakat artık karnı o kadar şiştiki yürüyemiyor fotoğraflardakinden dahada büyük gözüküyor karnı

dilaraxx

Çok tatlı olurlar şimdi ya :)

Haklısınız çok tatlı olurlar :D

dilaraxx

kısırlaştığı zaman daha sağlıklı olur ve birde her doğurduğunda bütün yavrulara bakamazsınız . ayrıca kediniz daha mutlu olur,kızgınlık sorunu ortadan kalkar

dilaraxx

ya durduk yerde gülesim geldi. 'kedi çiftliği'ne :))