Hamile Olma İhtimali ?

Htcozlp

Merhaba dün belki görmüşsünüzdür fipten çok şüphelenmiştim.veterinerimiz bugün corona testi yaptı sonuç negatif.Ayni zamanda gençlik hastalığı da negatif cıktı.Kedim bir haftadır neredeyse karnına elletmiyordu. Muayeneye ettikten sonra ultrasonla karnına baktı. 2 3 Tane kese olduğunu söyledi.Fakat ben kedimi alalı bugün 86.günümüz.Ve ben aldıktan sonra hiç dışarıya çıkmadı.Hamile değilse muhtemelen pyometra veya yalancı gebelik var dedi.fakat hamileyse ,ameliyat olursa bebek görürsem hakkımı helal etmem dedi :/ Bende eğer hamileyse böyle bir şeyi asla istemem.Fakat neredeyse 3 ay olmuş,sen almadan önce bir ihtimal varsa şimdiye kadar doğurmuş olması gerekirdi dedi.Yine de kafam çok karıştı.Burada bir yorumda 80.gün doğum yaptı demiş birisi.Hamilelik hakkında hiçbir şey bilmiyorum.Ama 2 ayda falan doğuruyorlar sanırım.Sizce ne yapmam gerekiyor,86 gün imkansız mı? Ona gore bir karar verir ameliyat yaptirmam gerekiyor

17 CEVAP

sarmanbirkedi

Ayrıca eğer yavru varsa zaten yavrularin hareket ettiklerini, vücut hatlarını falan gorursunuz

hayvansever_

Yalancı gebelik çok büyük ihtimal olabilir. çünkü 86 gün baya bi fazla gerçekten. Ayrıca hamile bile olsa bebekler hareket edince ultrasonu geçtim insan gözüyle bile görülürdü. Bence karar için çok vakit kaybetmeyin ameliyata alın derim. Hamile olma ihtimali böyle bir durumda neredeyse sıfır hatta bana göre tamamen sıfır. Onun dışında ciddi bir şey varsa da hemen müdahale önemli tabi.

Anonymus915830

Ki ayrıca sizin anlattığınıza göre hamile olmasına imkan yok. Diyelim ki mucizevi bir şekilde 86 günlük hamile, o zaman karnının çoktan davul gibi olmuş olması, memelerinin kıpkırmızı ve sertleşmiş olması, dışarıdan bakıldığında bile karnında hareketlilik görülmesi gerekirdi. Enteresan bir hekimmiş gerçekten...

sarmanbirkedi

Anlamadım kim hakkımı helal etmem dedi? Bir de internette bayağı kaynak okudum en uzun 74. gün yazıyordu. 86 fazla geldi bana. Ayrıca dışarı çıkmazsa nasıl ciftlessin

Katya06

Bu kediniz kısır olan kediniz mi yoksa diğer kediniz mi kısır olan kediniz ve o erkek mi?

hayvansever_

Başka bir veteriner hekimin fikrini de alabilirsiniz.

hayvansever_

Doğru söylüyorsunuz. Şişlik uzun bir süredir yoksa bence gebelik için şüphelenecek bir durumda yok. Umarım kararınızı vermişsinizdir ve elinizi çabuk tutarsınız gerçekten çok geçmiş olsun zor dönemler bunlar ikiniz içinde. Acil şifalar diliyorum.

Htcozlp

Çok teşekkür ederim,yarın veya ertesi gün yaptırmayı düşünüyorum ameliyatı.Yine de emin olmak istedim :)

DenizTinik

Hepsinden önce bence başka bir veteriner görüşü almakta daha fayda var, keza yavruların hareketli olup olmadığı, kalp atışı vs. gibi detaylar yok. Bana garip geldi

DenizTinik

Dediğim gibi, kedinizi bir devlet veteriner kliniğine götürebilirsiniz, uygun fiyatlı olur. Bu detayları bile vermeyip, böyle hayati bir kararı size bırakan bir veterinere ameliyat ettirmeyin kedinizi derim. En azından benim içime sinmedi. Ama acele etmenizi öneririm.

Htcozlp

Anladım,bakarken ben de oradaydım, o yüzden çok endişe etmedim açıkçası.Ama dediginiz gibi farklı görüş almak en mantıklısı.Cok teşekkür ederim

Anonymus915830

Bence sizin veteriner hekiminiz gereği kadar ilgilenmemiş ve bana göre çok saçma bir yorum yapmış. Böyle bir kese görüyorsa daha detaylı bakmalıydı, kalp atışı var mı yok mu bakılmalıydı, gerekirse röntgen çekmeliydi. Sadece ultrasonla bakıp hamile çıkarsa hakkımı helal etmem demekle olmaz o iş. Öyle bir şeyden şüpheleniyorsa bir hekim olarak netleştirmesi gerekti

Htcozlp

Kedimi 86 gün önce sahiplendim,ben almadan önce dışarda mı kalıyordu,dışarı hiç cıktı mı bilmiyorum.Ben hamile değil kesin dersem ameliyat olacak fakat bu ameliyatta yavru kedi görürse veterinerim hakkımı helal etmem,kürtaj yapmış olurum dedi,geri dönüşü olmaz dedi

Htcozlp

Bu kedim kısır değil , diğer kedim dişi ve kısır

Htcozlp

Ya evet zaten ya yalancı gebelik ya da pyometradan dolayı olabiliyormuş bu.Zaten karnının şişliği hariç farklı bir belirti yok fakat karnının şişliği da daha yeni yeni olmaya başladı.farkli bir hekimin böyle bir durumda muayene etmeden bir şey diyebileceğini sanmıyorum.Ki kaç gündür testler,tedavi süreci falan derken maddi olarak çok yıprandım.farkli bir yere gittiğimde aynı masrafları verecek durumum yok malesef..