Yavru Köpek

Az önce dışarıda yavru bakımsız bir köpek buldum tahmini 2 aylık karnı içine çökmüş o kadar zayıfki 700gr bile yoktur yarın ilk işim veterinere gitmek olcak şuan eve aldım ayrı bir odada duruyor ona yarına kadar kedimin mamasından verebilirmiyim? Ve baya pire var üstünde kedimede geçebilir heralde

21 CEVAP

Katya06

Köpekler kedi mamasını seviyor ve onlar için gayet besleyici :) Allah sizden razı olsun..

Kevserhaksever

Pire illeti hemen geçiyor malesef ama temas etmezlerse sorun olacağını sanmıyorum. Yavruş köpeğin bulunduğu odayi da temizlemeniz gerekir bu durumda pire yumurtaları dökebiliyor halıların arasına falan. Sirkeli su ile silip süpürmek çözecektir sorunu. Umarım minik yavru sağlığına kavuşur, tüm hayvan severler adına da teşekkür ederim bu dönemde özellikle bir bebeğe yardım uzattığınız için..

anjelik123

Katyanın dediği gibi kedi mamasını çok seviyorlar :) verin karnını doyursun yumurtada verebilirsiniz protein sonuçta zararı olmaz biraz yaş mamada verebilirsiniz ve her yere gazete serin tuvaletini yapar yavrucak pire içinde dikkat edin yeterli olur

Valla baya yedi maşallah ND yi çok sevdi :) zaten baya birikmiş mama vardı bu afacan yer artık hala çiş kaka falan yapmadı

TATA4242

Kedi maması yiyebilir,pirelerin şuan en etkili çözümü,Stronghold ve Broadline damla.Köpeği bugünlük tek odada tutun.Çünkü pireler,boyutlarına nazaran 30 cm civarında zıplar.Yani yanlış değilsem boyutlarının 110 katı,ondan daha uzun sıçrayan canlı türüde vardır,pireye benzer ve 70 cm sıçrar.Allahdan evcil hayvanlarda, o canlı asalak olarak yaşamıyor diye şükrederim.Bu sebeple başka odaya alırsanız,kedinizede pire geçer.Hatta odaya alırken bile geçmiş olabilir.Kedinizede köpek ile beraber,tedbiren Stronghold yaptırabilirsiniz.Bunları neden mi söylüyorum?
1-Bir kedi veya köpekde pire varsa,geçmiş olsun.
2-Kesinlikle tek başına,dış parazit ilacı yeterli olmayacaktır.
3-Pirelere bağlı,pedinizde iç parazit vardır veya yakında olabilir.
4-Önlemi ne kadar erken alırsanız o kadar iyi,çünkü pireler,sıcak ve nemli yerlere bayılır.Bu sebeple eve bir kez girdiyse,evin diğer yerlerine yumurta bırakacaktır.İşde tam bu sebeple tek odada bulunsun diyorum,yanlış anlaşılmalara karşı yazdım :):)
5-Son olarak her ihtimale karşı broadline yaptırmanızı tavsiye ederim.Kediniz için Stronghold yeterli olacaktır.Ne kadar süredir pireli olduğunu bilmediğimden,köpek için broadline öneririm.
6-Bütün odaları dip bucak temizleyin,zaten herkesin hobisi ev temizliği oldu :):)

TATA4242

Unuttuğum ve en önemli olan şey;
Çok teşekkürler,Allah sizden razı olsun.

Yarın o zaman kedimi de getiririm dediğiniz gibi geçmiş bile olabilir

Bu arada Carlosu ND ye geçirme Allaha şükür iyi gidiyor :) şuan mama kabında %50 ye %50 proplan, ND var inşallah alışacak :)

Rica ederim inşallah iyi olur yavrucak sanırım terkedilmiş aynı retviever cinsine benziyor

Kevserhaksever

Inşallah çok üzücü:(

Şuanda onun yanındayım az önce veteriner ile konuştum verebilirsin dedi afiyetle yedi maşallah iştahı yerinde evet odadan çıkarken dikkatli olcam teşekkür ederim

anjelik123

Siz gazete serin sabaha kadar yavrucak nereye yapıcak :) oh ne güzel karnını doyurdu şimdi mışıl mışıl bir uyku çeker

Peçetelerle falan serdim ne bulduysam :)

TATA4242

Alışacaktır,tam alışmazsa alışana kadar süreyi uzatabilirsiniz.Yani illa 1 hafta yapmak zorunda değilsiniz.2 haftaya kadar süreyi uzatabilirsiniz.

Biraz önce bu arkadaş kaka yapmış biraz cıvık gibi ishale yakın sanırsam paraziti var karnında hafif şiş aşırı derecede havlıyor ben odadan çıkınca :) sahiplendi beni