Kedim Doğum Yaptı Ve Tekrar Kızana Girdi

Byilmaz

Arkadaşlar merhaba kedim doğum yaptı ve 63 gün oldu tekrardan kızana girdi tekrar dan çiftleştirmek doğru olurmu yada başka bir önerisi olam varmıdır

21 CEVAP

LadyAndCat

Birkaç gün geçene kadar sabredin bu arada veterinerle anlaşın ki kızgınlığı geçince hemen kısırlaştırın. Maalesef tek sağlıklı ve mantıklı çözüm kısırlaştırmak. Her defasında çiftleşip doğurursa kediniz iki sene sonra ne hâle gelir bilmiyorum tabii yaşarsa...

hayvansever_

Kediler insanlar gibi değil sonuçta ömrü boyu bir iki kere doğum yapmıyor. Bir kedi kızgınlığa girince çok acı çeker, doğum sürecinde de, doğurduktan sonra iyileşme sürecinde de ve ciftleşmeyle gelebilecek sürüsüyle hastalık var. Onuda geçtim her kızgınlıkta çiftleştirdiniz nolucak onca kediye ne baka bilirsiniz ne sahiplendirebilirsiniz. Ayrıca gerçekten arkadaşında söylediği gibi bu bir makine değil küçücük canıyla her seferinde o döneme girmesi onun için çok riskli ve ömrünü ciddi oranda etkiler, yaşam kalitesini olabildiğince düşürür. Her seferinde hayvanı bu acılı yola sokmanın anlamı ne ki.

LadyAndCat

Behlül Bey’in niyeti belli “Orasını biz bilemeyiz.”demesinden belli !
Yani bir dişi kedi SATIN ALMIŞ amacı da onu SÜREKLİ DOĞURTTURMAK VE BEBEKLERİNİ SATMAK ! Bu kadar belli ve net niyetler. Böyle insanların olduğunu bilmek vicdanlı insanlar için zor.
1-2 kediden para kazanmayı düşünebilen insanları ezik ve zavallı olarak görüyorum ! Kısaca hayatta bir şey olamamış zavallılar ancak kedi çiftleştirip SATAR. Normal insanlar çalışıp para kazanır.
Böyle bir şeyden PARA KAZANMAK AÇIKÇA HARAM PARADIR !

sarmanbirkedi

Ciftlestirmek tabi ki doğru olmaz. Zaten doğurmuş bir kere hayvancagiz daha kaç kere doğuracak kedi ciftligi mi kuracaksınız, makine mi bu. Eğer yavrular sütten kesilmisse kızgınlıktan çıktıktan sonra kisirlastirin

hayvansever_

Bir de onu biz bilemeyiz diye cevap veriyorsunuz ne yani bırakalımda hayvanın hayatı doğurmaktan ibaret mi olsun. Böyle bir hayat ömrünün süresinin kısalmasında ne kadar çok etkilidir sadece düşünün bi.

anjelik123

Çiftleştirmeyi bir daha düşünüyorsanız şuan yapmayın hayvan kendini anca toparlar bi 8-9 ay sonra çiftleştirin ama istemiyorsanızda yavrular sütten kesildiyse kısırlaştırın

anjelik123

Doğal haline bırakın ilaç falan kullanmayın elbet bi zararı vardır ilaçların

Linsenpai

Kısırlaştırın mesela? Hayvana yazık değil mi siz para kazanacaksınız diye helak oluyor?? Gerçekten şaka gibisiniz artık inanamıyorum bu sitede sorulan bazı sorulara

Linsenpai

Kısırlaştırın mesela? Hayvana yazık değil mi siz para kazanacaksınız diye helak oluyor?? Gerçekten şaka gibisiniz artık inanamıyorum bu sitede sorulan bazı sorulara

Zeke

Çiftleştirmeyin lütfen yeniden.

"Orasını biz bilemeyiz" cümleniz ile, "ömrünün ne kadar olacağını bilemeyiz" demek istediğinizi varsayıyorum.

Bu durumda elinizden geleni yapmış olmak için, kedinizin sağlığı için, uzun ömürlü olmasına kapı açmak için kızgınlıktan çıkınca kısırlaştırmanızı öneriyorum.

Anonymus552223

Bu kadarini bile bilmiyorsaniz hic dogurtmayin zaten.

hayvansever_

@epiglottisbu kadar net işte bunun cevabı. Siz şuan bahane aramaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. Kısırlaştırmanız güzelce önerildiğinde iyi niyetli bir kişinin vericeği cevap bu olmazdı.

Byilmaz

Peki kendi doğal haline bırakmak mı doğru olur yada sakinleştirici gibi birşey vermek mi doğru olur

Byilmaz

Teşekkürler

Linsenpai

Kısırlaştırın mesela? Hayvana yazık değil mi siz para kazanacaksınız diye helak oluyor?? Gerçekten şaka gibisiniz artık inanamıyorum bu sitede sorulan bazı sorulara