Kedimin Tüyleri:)

Yasin2634

Meraba arkadaşlar kedim son zamanlarda çok tüy dökmeye başladı tarak verdiler olmadı farklı şeyler denedim olmadı kedime kıyamadığım için traş ettirmek istemiyorum bunun dışında kalıcı bi çözüm varmı varsa önerebilirmisiniz:)

18 CEVAP

BalliBadem

Balıklı mamaya geçin ve tüy sağlığını destekleyen vitamin verin hergün tarayın traş ettirmek psikolojilerini bozuyor çıplak hissediyorlar sabırlı olun

Shaco

su içmesi için et verebilrsiniz yaş mamada olur ama sürekli yaş mama vermeyin, royal canin içeriği genel olarak yapay viteamin ve proteinde oluşuyor bunlar sadece tokluk yaratır ama gelişim açısından 0 tanınan marka ama berabat bir hayvan ne kadar kaliteli ve doğal baklırsa o denli az sağlık sorunu yaşar ve güzel görünür

Yasin2634

Size şunu söyleyebilirim ben kendimden daha çok önem veriyorum kedime:) o benim kızım nefesim gibi benim en yakın arkadaşım :)

Shaco

bende öyle kendim yemem onlara yedirirm ginepiglerim için her gün ot topluyorum doğal beslensinler diye

BalliBadem

Bende kendim saçma sapan besleniyorum karantina sıkıntısından ama onu düzgün beslemek için sabah 8 de kalkıyorum alarmla kendime noodle nesquik koyarken ona özel yemek hazırlıyorum

Elenil

Balıklı mama+ malt. Kediler her mevsim geçişlerinde fazla olmakla birlikte normalde hep tüy dökerler. Aşırı dökülmesi evet bir problem olduğu gösterir ama hiç dökmeme şansı yok malesef. Kedinizi traş ettirmeyin alacağı anesteziye yazık ve psikolojileri bozuluyor ve de vücut ısılarını koruyamıyorlar yaz mevsimi de olsa. Yazın da kendilerini serinletemiyorlar öyle düşünün... Karar yine de sizin :)

sarmanbirkedi

Daha önce hangi mamayi kullandınız?

Shaco

mevsimler olarak tüy dökümü oluyor ama fazla tavuk eti de yapar omega 3 yağı ile maltta olabilir (ben fazla kullanmadım) destekleyebilirsiniz tarak tipi yumuşak tüylü ve sık uçlu tarak kullanın size verdikleri sert ufak taraklardan ise onu bırakın onlar taraktan çok hem canlarını acıtıyor hemde tüylerini döküyor .

Shaco

ve tüy temizliğide önemli sık su içmeleri gerek

Shaco

ne demek asıl senden teşekkkür ederim bu denli kedini düşündüğün için :=)

arkadaşınızın vereceği isim vetoskin olabilir. çok tercih edilir tüy konusunda

sarmanbirkedi

Arkadaşın da dedigi gibi royal canin kotu bir mama bu yüzden dökülüyor olabilir. Degistirmenizi öneririm. Ayrıca kedinizin sağlığı için haftada en az 3 kez yaş mama vermelisiniz. Kediler gün içerisinde ne kadar şu icerse icsin kuru mama yedikleri için yetersiz kalır ve bu yüzden yaş mamayla desteklemeliyiz. Yaş mamalarda kedilerin doğal avlari gibi yüksek nem ve protein düşük karbonhidrat vardır.

Yasin2634

Teşekkür ederim bi arkadaşım şimdi vitamin ismi vericek onu alıp denicem:)

Yasin2634

Ben kedimi yaş mamaya alıştırmadım normal kuru mama veriyorum her zaman yani yaklaşık bir senedir yaş mamayı ödül olarak veriyorum royal canını kuru mama ama çok seviyo bi kaç kere değiştirmek zorunda kaldım bulamadigim için sonra tüyleri dökülmeye başladı bi arkadaşım az önce msj yolu iyi bi marka verdi onu denicem bakalım vitamin olarak arkadaşım kullanmış memnun kalmış bende denicem :)

Yasin2634

Benim kedim maşallah sürekli su iciyo ve çok hiperaktif bi kedi evin heryerine su mutlaka bırakıyorum içmesi için