Koku Yapmayan Ve Pahalı Olmayan Kedi Kumu Önerileriniz

tortiegolge

Kedi kumunda bir çok şeyin çok önemli olduğunu biliyorum kullandığınız ve memnun olduğunuz kum önerileriniz var mı?

17 CEVAP

Anonymus552223

Karbonat kumdan daha pahali degil mi

mert5

ever clean'i sonuna kadar öneririm ama çok pahalı bir marka ekonomik açıdan pro line öneririm.
ve çok koku yapıyor ise kumun içine karbonat at en azından %15 azalma olur kokuda.

TATA4242

@epiglottis bu iyiydi :):)
Ya okudukça gülüyorum.
Ekonomik
Vancat 10 kg ve 15 kg
Akkum 10 kg
Ekonomik aktif karbonlu
Micho Aktif karbonlu 6 lt
Feles 8 lt
Akkum Aktive 6 lt
Vancat Aktif karbonlu 6 lt

Linsenpai

Pelet kullanmanızı öneririm gerçekten hem sağlık hem koku hem de ekonomik açıdan çok iyi ^^

TATA4242

Yok ya cidden aşırı pahalı değil.Natural Bastet, EuroCat,Bigcat gibi ucuz ürünler var ve topaklanan ürünler.En azından onların alınması gine kabulümdür,bentonitden daha sağlıklı.
Eurocat 10 lt 40 tl
Bigcat 8 lt 35 tl
Natural Bastet 7 lt 40 tl

psabrk

Ben 20Litrelik kum alıyorum markası Magicsand tozutmuyor,kokmuyor özelliklede aktif karbonlusunu alırsanız daha iyi olur 0 koku olur dışkısını yaptıktan sonrada harika bir şekilde topaklanıyor.Fiyatı değişiklik gösterebiliyor 40-49 arası fiyatları var öneririm.

BalliBadem

Miyamix

Suraemir

Karbonat koyun kokutma yapmıyor,ayrıca sürekli temizleyin ben öyle çok markaya takılmadım bazen yaş mama yediğinde oluyor ya da farklı bi gıda verdiğimde oluyor onun dışında sorun yaşamadım

Faytekin

Orta fiyatlarda benim memnun kaldığım Reflex ve yeni geçiş yaptığım Feles var ,felesden daha memnunum ama 8 litresi 38 TL ortalama ,bu sitede var hatta.

Sinozan

proline pembe paket, kesinlikle koku yapmıyor.

TATA4242

Çok söyledimde,cevap dahi vermiyorlar :)Emin olun,kedilerde su içmeye bağlı hastalıklar ne kadar sıksa,kuma bağlı hastalıklarda o kadar sık.

Alaracatlover

Taya kimse cevap vermiyor değil :) sadece pelet iyi markalar pahalı, ucuzlar ise direk tabana yapışık iğrenç kokabiliyor kısaca vakti olmayan insanlar alamıyor :)

TATA4242

Ve bu tarz ürünler çok rahat bir ay gidiyor.Vakti olanlar ise,topaklaşmayan selüloz veya çam peledi alabilir.Evde biri olsa bile yeterli,sadece dışkıyı alması gerekiyor.Ben daha idrar sebebiyle evin koktuğunu ve dibe yapıştığını görmedim.
Benim kullandığım Orga Kitty ve 37 lt 25 kg 56-58 tl
5-6 ay önce 50 kg 83 tl idi,şimdilerde epey fiyatı artmış ama hala en uygun fiyatlı ve kaliteli ürün.
Şimdiler Mill Cat (40 lt)çıktı ama onu denemedim,uygun fiyatlı ama kalitesini bilmiyorum.

TATA4242

25 kg 37 lt ürün ise en az 3 ay yetiyor.Yani aylık 20 tl :)

Alaracatlover

Denemek için biowus kedi kumu (peleti aldım) bakıcağım bilgilendirme için sağol