Kedimin Tüğlerini Kazıtırsam Tüyleri Tekrardan Uzarmı Lütfen Acil Cevap Verin?!?!?

EcrinSuAksu

Ben şimdi kedimin tüylerini kazıttım dihelim kedimin tüyleri tekrar uzayacakmı?

22 CEVAP

sarmanbirkedi

Neden böyle bir şey yapıyorsunuz ki? Tüyler onların vücut isisini dengeler ve kıyafet işlevi görür. Hem tıraş esnasında hem tirastan sonra yaşayacağı strese değmez. Onu seviyorsanız yapmayın

britishoglum

Tüylerini kesecekseniz koyun alsaydınız. Kedinin tüyü mü kesilirmiş?

Linsenpai

Lütfen kestirmeyin tüylerini. Hayvanı strese sokar davranış bozukluğuna bile yol açabilir. Çok tüy döküyorsa malt kullanın ve tüy toplayıcı eldiven alın.

hayvansever_

Ben zaten kediye göre değişe bilir diyip kendi deneyimimden bahsettim. Ayrıca kimseye de kafasından uyduruyor diye bir cümle kurmadım. ' yani böyle konularda okuduklarınla tepkili olmak değilde deneyiminle konuşmak gerekiyormuş onu fark ettim. ' bu cümleyle söylediğim gibi önceden benimde bu olaya karşı olduğum ama tıraş sonrasında faydasını gördüğümüzü söyledim yani bu cümle daha çok kendim içindi. Bazen cümlelerden öyle anlamlar çıkarıyorsunuz ki şaşıyorum. Kimseye kafadan salıyor diye bir şey deme niyetim bile yoktu.

Anonymus552223

Evet uzar fakat kestirmeyin. Narkoz veriyorlar keserken. Hem tuylerinin olmamasindan hoslanmaz kediler. Narkoz vermeden kesildiğindeyse, burda açılmıs olan bir konudan gormustum, hayvanin derisini kesmisler zorla tras etmeye calisirken ve aşiri stres olmus. Sonrasinda kedimin gönlunu nasil alabilirim diye soruyordu

dilaraxx

bence sadece gereksiz bir girişim olur ve sonradan yaşayacağı strese değmez.

psabrk

Eğer çok tüy döküyorsa arkadaşların dediği gibi malt alabilirsiniz ve düzenli taramayla veya eldiveni var tüylerini almak için onları kullanırsanız oran yarı yarıya azalıyor.
Ve artı olarak oda bir canlı varlık olduğu için kestirince tüylerini yine uzar :D

Anonymus552223

Sizinki şansliymis, kendi iradenizle o riski alir miydiniz? Verdigimiz cevaplar kafadan uydurma degil. Burdaki insanlarin başina gelen şeyler çoğu. Açilan basliklarda

Anonymus552223

Sizin kedinize birsey olmadi diye bisey olmaz diyemezsiniz. Hicbirsey olmasa bile boşu boşuna narkoz almasi da dogru degil

dilaraxx

@hayvansever_ deneyimle konuşmaktan bahsediyorsunuz da dediğinizi mantıklı buldu diyelim kestirdi.kedisi agresifleşti.strese girdi vesaire o zaman çok mu iyi olacak? kaldı ki ne olursa olsun deri hastalığı gibi birşey olmadıktan sonra sadece traş değil aynı zamanda eziyet olur ve gereksiz

NSukun

Benim kedimin kuyruğuna küçük bı bölümüne birşeyler yapışmıştı çok küçük bı alani makasla kestim uyurken yıkamak istemediğim için üç ay oldu biraz uzadı ama hala aynı boya gelmedi diğer tuylerle

anjelik123

Eğer makine sesine falan alışıksa sakin bir kediyse narkoza gerek kalmaz ama sonrasında stres yapabilir. Ben kedimi 2 ay önce kuyruğunu ve poposunu traş etmiştim ishal diye hiç korkmadı çok hoşuna gitti makine sesini sevdi pati altlarını traş ederken bile çok sakin bir şekilde duruyor. Kısacası makineye falan alışıksa bi sıkıntı olmaz ama makasla kesmeyin tüylerinin yumuşaklığını bozar belki makineyle traş edin

Alaracatlover

Evet fakat krdiciğinizde piskoloji miskoloji kalmaz

tipsylalapoo

psikolojisi bozulabilir

Fceyhan

Psikolojisi kesinlikle bozulur. Kedinin tüyü kesilir mi hiç allah aşkına ya. Tüyleri onların her şeyi