Soru Sorma

bbeyzvv

lütfen artık şu siteyi kısırlaştırma karşıtı sorularla sadece veterinerin anlayacağı şeylerle defalarca sorulmuş sorularla doldurmayın gerçekten önemli ve acil şeyler olabiliyor ne milleti sinirlendirmeyin ne de soru kalabalığı yapmayın yönetici de artık şu sorulara baksın sitede delirmemek elde değil

18 CEVAP

Kediduman

Bu sitede anlamadığım bir sorun var uzun süredir bu siteyi kullanan kişiler, uzun süredir evcil hayvan bakan ve belli konularda bilgi birikimi olan kişilerin tecrübesiz ve birşeyler araştırıp öğrenmeye çalışan, soru soran insanlara tahammülü yok. Buna anlam veremedim. İnsan yaşadıkça tecrübe kazanır arkadaşlar daha önce bu konularda başlık açılmış olabilir ama daha sonradan bu konu hakkında düşünceleriniz değişmiş de olabilir veya yeni bir tecrübe edinmiş de olabilirsiniz birilerine yardımı dokunabilir yani illa da bu soruyu daha önce sordular diye de insanlara öfkeyle yaklaşmak in kimseye faydası yok. Biraz hoşgörü lütfen

sarmanbirkedi

Cidden soru sormaya bir kısıt getirilmeli. Mesela x konusu binlerce kez konuşuldu. Direk soru filtresine yazıp okusa ya da dediğiniz gibi kısırlaştırma karşıtı sorular yayınlanmasa vs vs

bbeyzvv

ayriyeten konuşulmayan ama tecrübe edindiğimiz hastalıkları sorunları da buraya yazabiliriz acil durumda kullanılsın diye

Faytekin

Konular sabitlense iyi olur ,zırt pırt soru başlığı açmak yerine aynı başlık altında konuşulur ,soracak kişide gelir oraya sorar ne soracaksa, bi sorudan elli tane başlık var şuan forumda..
Mamalar
Kumlar
Vitaminler
Sağlık
Vs..
diye sabitlenebilir aslında ..

hayvansever_

(kısırlaştırma konusunda) ÇOK TEŞEKKÜRLER. GINA GELDİ ARTIK!

bbeyzvv

burnu için tuzlu su gözü için soğuk çay önerebilirim size umarım iyileşir

bbeyzvv

bilmeyenle sıkıntımız yok bizim sadece kendini haklı bulan yobazlarla sıkıntımız var kedisini bile bile kısırlaştırmayan zorla çiftleştiren bir yeri kırıldığında doğum yapamadığında doğan yavrulara bir şey olduğunda veterinere gitmeyen ve daha niceleriyle sıkıntımız var ayrıca çoğu fikir sabittir bu konularda aşılar kısırlaştırma için fikir değişmez yeni bir ürün (mama, kum, malt, vitamin gibi ) çıkarsa o tartışılır bin kere tartışılan mamayı daha neden soruyorlar

Helppaws

Kısırlaştırmaya karşı olanlara çok sert davranılıyor, ya da hata yapanlara.
İki sözüm var bu konuda (bu arada bu konuda yazan varsa üstüne alınmasın);

  1. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır, yoksa atalarımız yalan mı söylemiş(!)?! Şahsen ben tepkiden çekindiğim için bir şey yazamıyorum! Sırf bir yanlış anlaşılmadan tepki görüyorum!!!

2.Herkesin kendi fikirleri var
Biraz H o ş g ö r ü lazım.

Lütfen kimse üzerine alınmasın, sadece benim fikrim bu.

Sadece H o ş g ö r ü...

hazalaydin

ben soru sormak istiyorum açıkçası daha önce sordum fakat soru uzun diye sanırım kimse bir şey yazmadı ya da bilgileri yoktu. en azından burada dursun bilgisi olan bir şeyler yazarsa çok mutlu olurum.

kedimi 2-2.5 aylıkken almıştım ağır burun akıntısı ve göz akıntısı vardı. bir sürü ilaç, antibiyotik, bağışıklık güçlendirici (synulox 19 adet, baytril, azitro, imuneks......) kullandıkan sonra geçmeyince biraz ara verdim. kan tahlili yaptırmak istedim o kadar antibiyotikten sonra karaciğer ve böbrek ne durumda diye. sonuçlarımız çok güzel çıktı bir sıkıntı yoktu. burnundan da bir örnek alıp istanbula gönderdik enfeksiyon ya da mantar var mı diye bakacaklar ve o dokuya uygun ilaç söyleyeceklerdi bize. sonuçlarımız 3 gün önce geldi. ne enfeksiyon ne de mantar varmış. hiçbir şey yokmuş. veterinerim de bunun alerjik olabileceğini söyledi. yetişkin bir kedi olsa tümör olabilme ihtimali olurdu ama daha küçük dedi. bir alerji hapı (onceair) ve birde antibiyotik (kliden) verdi. şuan hiçbir sonuç alamıyorum hala devam ediyor akıntısı. ama aşırı yemek yiyor aşırı hareketli hiçbir sorunu yok. alerji olsa geçmesi gerekirdi geçmiyor. ne yapacağımı şaşırdım. akıntı olduğu için karma aşısını yaptıramıyorum daha çok endişeleniyorum.

Bugün de başka bir veterinere gittim ordaki de viral ya da bakteriyel bir şey olmadığını söyledi tamamen fiziksel olabilir dedi. geceleri horlama tarzı sesler burun akıntısı var ama iştah hareketlilik üst seviyede maşallah tosun gibi 4.200 olmuş. üst solunum yolları için bağışıklık güçlendirici iğne varmış toplamda 3 tane yapılıyormuş ondan yapmamızı önerdi veteriner hekim. daha sonra eğer bir işe yaramazsa (geçmesi gerek çünkü karma aşısını yapamıyoruz akıntı yuzunden) endoskopi ile bakabileceğimizi söyledi. sizce ne yapmam gerek? bağışıklığı zaten düşük karma aşımız yok kendiliğinden başka bir hastalık oluşmasından korkuyorum. dışarı ile ve başka kedilerle de temasımız olmadı 5 aydır

dilaraxx

Gerçekten artık ya.Hem boşuna sinirleniyoruz,hem aynı sorular .

dilaraxx

BAZI KİŞİLER HALA SADECE AYNI SORU SORULDU DİYE SİNİRLENDİĞİMİZİ ZANNEDİYOR.Kİ BU KISIRLAŞTIRMA OLAYI BİNLERCE KEZ SORULDU TARTIŞIP KISIRLAŞTIRMAMANIN ZARARLARINI ANLATMAKTAN YORULDUK.ÜSTELİK TECRÜBESİ HİÇBİRŞEYİ OLMADIĞI HALDE SORUYU SORAN KİŞİLER BİLMİŞ BİLMİŞ YAPILAN YORUMLARA CEVAP VERİYOR,SİZE Mİ SORACAĞIM FELAN DİYOR.SİNİRİMİZ BÖYLE KİŞİLERE

bbeyzvv

dilara öyle deme biz örümcek beyinliyiz yaa

dilaraxx

aynen bak unuttum ben onu:))

Helppaws

Lütfen tepki yazmayın....bunu yazarken bile atmaya çekindim..

bbeyzvv

Helppaws
Bakın inanın (kendi adıma konuşuyorum) bir insan yeterince bilgiye sahipse tatlı dille o anlatana kadar anlatırım sakince sabırla ama gelip burada yanlış bilgileri inatla savunanlara tahammül 0 hayvanlara aşırı önem veriyoruz ve onların iyiliği için kısırlaştırma zorunlu bu bir görüş olamaz mesela herkesin bebeklik aşısı vardır bi anne hayır ben yaptırmayacağım dese sinirlenmez misiniz veya çocuğa bir şey olduğunda hastaneye götürmese aynı şey bu çiftleşmek onlar için zevk değil yeme içme gibi ihtiyaçtır yapamadıkları da acı çekiyorlar yapmalarının da çok fazla kötü sonucu var bilmemek değil öğrenmemek ayıp burada hiçbirimiz hayvan bakımı konusunda uzman doğmadık ama araştırdık ne iyi ne kötü diye