En Düzgün Kuru Mama Markaları Hangileri Önerir Misiniz?

Nd orijen acana bu üçünün iyi olduğunu biliyorum başka varsa onları da yazar mısınız?

33 CEVAP

Shaco

tavuk eti alerjisi olan yavru kedilerimi onunla beslemiştim o yüzden protein oranı evet düşükmüş ama hayat kurtarmıştı bir zamanlar

sarmanbirkedi

ErencanBastet
Maalesef bir bilgim yok :(

Carathras

Proplan, Royal Canin bunlara hiç gerek yok gerçekten iyi mama diye aldığınız paranızı boşa harcadığınız evinizdeki dostunuza verdiğiniz kötü mamlar...
Bu fiyat aralığında N&D, Orijen, Acana vs varken çok yanlış bir seçim :(

gevezeuzayli

Proplan, Hill’s, Royal Canin gibi adı sıkça duyulan mamalar yurt dışında market maması olarak geçiyor diye okumuştum. Yani kalitesiz mamalar. Mama alacağınız zaman içinde etin kendisinin olduğuna dikkat etmelisiniz. Et unu gibi dolgu malzemeleri olmamalı. Ve hangi mamayı alırsanız alın arkadaki çizelgedeki miktar kadar vermelisiniz.

Shaco

soran kişi zaten bunlar dışında dediği için pro plan ve hils dedim sıkışınca alınabilir ben matisse denemedim yorum yapamam

Alaracatlover

Proplan şu yönden kötü hayvanları şişmanlatabiliyor

Shaco

bazı kişiler pro plan deyince hemen kötülemeye atlıyorlar soran kişi başka mamalar demiş ben ara sıra kullandığım için yazdım ben kedimi tavuk ve ciğer haşlayıp veriyorum eksta olarak yaş mamada kullanmam mama ve barf karışık beslenme en iyisi

Suraemir

İnstinctin içinde et yok bildiğim kadarıyla pahalı bir mama ama içeriğine bakmıştım ben

@suraemir alakasi bile yok. Piyasadi EN iyi mama aslinda. Orijen ve acanadan once geliyor "benim gozumde. Orijenin linçlendigi bir zaman var acananin da oyle. Ne kadar dogru bilemem. Ama instinct hakkinda kotu tek yorum bile yok ki sitesinden bakarsaniz icerigi gayet iyi bir kuru mamaya gore.

lwb

Çiğ et ve kuru mamayı aynı anda vermek gibi bir hataya düşmeyin lütfen.

Ben yeni üyeyim ve 3 aylık kedi sahibiyim yeni bilgi ediniyorum ???? teşekkür ederim @sarmanbirkedi bide sokaktaki kediler için bir tane önerir misiniz orta fiyatlı

Matisse ya da hills alacaktım öğrenmeseydim :D

Shaco

ben nd kullanıyorum ama pro plan kullanan ölmüyor sonuçta bu kadar çok abartmayın bakım kaliteniz sadece kedinin mamasına değil bir çok şeye bağlı

BalliBadem

@shaco kuru mama ve barf/raw bir arada olmaz sadece alıştırma döneminde olabilir çiğ gıda ve kuru gıdanın sindirilme süreleri farklı olduğundan sıkıntı yaratabilir

pashav89

Şu sıralar ben de çok araştırıyorum. True Instinct in yabancı sitesinden içeriğine baktım, yüzde 60 ila 80 arasında et içeriği var, bana gayet iyi gibi geldi.