Veteriner Teknikeriyim

techakpinar

Merhabalar ben Tuğçe, mesleğim Veteriner Teknikerliği. Bir arkadaşımın önerisi üzerine aranıza katıldım. Aklınıza takılan sorular ve sorunlar olursa elimden geldiğince hakkaniyetli ve doğru bilgiler vermeye çalışacağım, iyi akşamlar diliyorum hepinize.

33 CEVAP

sanslibuyuyor

merhaba siteye hoşgeldiniz :)
kedim 7.5 aylık erkek tekir 4 kilo
3 ya da 4 aya yakındır nd yavru kedi maması yiyordu ama yaklaşık bir hafta boyunca ağzına dahi sürmemeye başladı ben ilk başlarda yemesini bekledim belki yaş mama yemek için yapıyordur dedim ama o gün aç olmasına rağmen hiçbir şey yemedi ben de yaş mama verdim bir hafta bu şekilde yaş mama ve tavuk haşlaması yedi kuru mamayla yaş mamayı karıştırınca ya hiç yemedi ya da karnı acıkınca kuru mamaları ayırıp sadece yaş mamayı yedi ben de kuru mamada değişime gitmeye karar verdim nd nin yetişkinler için balıklı ve kuzulusundan bri de proplanın yetişkin kuzulusundan azar azar aldım petshoptan kedimin önüne koyduğumda nd leri koklayıp bıraktı tadına bile bakmadı proplan kuzuluyu yedi
bu mamayla devam etmeyi düşünüyorum ama daha yedi buçuk aylık yetişkin mamasına geçmem doğru olur mu
ya da sizin önerebileceğiniz bir mama var mı bütçem nd ye yetiyordu ama acana orijen gibi mamalara yetmez maalesef
bildiğim kadarıyla yavru kedi mamalarında protein daha fazla yetişkin kedi maması verirken benn bunu nasıl dengeleyebilirim
şimdiden teşekkür ederim :)

pinarcure

Merhabalar benim de bir kaç sorum olacak.
2.5 yaşında kısır erkek kedinin günlük idrarı ne kadar olmalı? Kedimde idrar yollarında taş şikayetiyle bi süredir tedavi görüyor. Su içtiğinden emin oluyoruz ve üriner mama kullanıyoruz. Farkettiğimizde idrarınını çok küçük küçük yapıyordu. Sonda takıldı. Şu an yine tek seferlik çişi önceki miktarlarına ulaştı gibi. Ama önceki miktarda belki anormaldi ondan emin olamıyorum. Veteriner de kontrolde miktar normal mi diye sorunca ne diyeceğimi bilemiyorum. Şu an tek seferde topaklanmış hali orta boy bi mandalina büyüklüğünde ve günde ortalama 5 6 tane çiş alıyorum.Önceden günde 3 kezdi ortalama. Bir de tuvaletten çıkınca direkt pipisini yalıyor. Normal mi sizce?

lwb

@ballibadem

Çiğ beslemede dışkı yapma sıklığı azalır, 4 güne kadar çıkabilir korkacak bir durum yok