Sokağa Çıkma Yasağı Ve Sokak Hayvanları

mmuratyilmazz

Başımıza bela olan salginin neden oldugu karantina uygulamalari nedeniyle zaten zor günler yasiyorlardi, sokağa çıkma yasağı ile maalesef daha da zor şartlar altındalar. Bahce ve etrafina mama birakiyoruz ancak insanlar sokaga cikmayinca, esnaf dükkan kapayinca bir çok sokak hayvanı aç kalacak.

4 CEVAP

elif8790

Istanbul da bazı ilçe belediyeleri mama dağıtıyo sokaklarda. Benim ilçemde de hem kedi ,hem köpekler için dağıtım yapılıyo. İlçe ya da il belediyenizden rica edebilirsiniz. Bir çare de kendimiz elimizden geldiğince sokağımıza bıraksak mutlaka faydası olacaktır.

sarmanbirkedi

Maalesef öyle o yüzden balkondan kapma indirebilir, bahcemize gece mama ve su koyabiliriz

BalliBadem

Ben şimdi gittim yemeklerini verdim sokakta kimse yok yani kim görecekte kim ihbar edicek

psabrk

Binada oturuyorsanız binanınız kenarlarına su,mama bırakabilirsiniz polisler buna hiç bir şey demez merak etmeyin.
Olmadı belediyeyi arayın onlarda yardımcı olur çünkü iç işleri bakanlığı genelgesiyle 81 il belediyeleride sokak hayvanlarına mama ve su bırakmalı.Yaşadığım şehir Kayseride çok güzel uyguluyorlar bunu her gün düzenli mama ve su koyuyorlar her yere insan görünce mutlu oluyor ya :)