Kedi Maması

anjelik123

Anket

Paw paw
(1 oy)
Friskies
(4 oy)
Proline
(7 oy)
Toplam (12 oy)

Şuanda proplan yavru maması kullanıyorum 5kg falan kaldı yetişkin mamasıda 2 kg var. Sorum şu ekteki mamaları kedimi ilk aldığımda almıştım ve aralarından sadece friskiesi kullandım sonrasında proplana geçtim ama elimde kaldı ( en çok friskies var) proplana ara verip hangisini kullanmalıyım? Yada proplan bitene kadar devammı ediyim?

39 CEVAP

ZehraBulutt

Bu mamaların üçü de kötü, maddi açıdan sıkıntı yoksa bunları sokaktakilere verip evdekilere daha kaliteli mama almanızi öneriyorum.

Shaco

@sarmanbirkedi iyi olduğunu savunmadım eğer alabilirse daha iyi bir mama almasını söyledim kaliteli mama için dünde aynı konu vardı ben pro planı savunmadım sadece sıkışınca alırım dedim oda yediği için yoksa bende içerik okumayı biliyorum merak etme nd veririm verirsem zaten mama çabuk bitmiyor karışık yediği için

sarmanbirkedi

Size demedim zaten. Bir arkadaş etiketleyerek bana sormuş, yanlış anlaşılma olmasın

Shaco

kediniz uzun tüylü bir kedi ondan tüy bakımı ekstra önemli balık yağı omega 3 ile desteklemelisiniz apex cat balık yağı yada daha kaliteli mutamin organics olur

Shaco

British longhair

Faytekin

Hd diye kedi maması mi varmış ya ilk defa duydum.

anjelik123

Güncel...

Faytekin

Hd diye arattım ama öyle bı mama çıkmadı Google da,Nd olmasın o

Kerevit

Elinizdeki mamaları karışım yaparak bir şekilde kullanın yada sokaktakilere verdin sorun yok. Önemli olan bundan sonra nasıl beslediğiniz olsun. Mesela bn nd kullanıyorum. Veterinerimden nd nin yanına karışım yapabileceğim bir mama önerisi istedim. pro choice kullanabilirsin hatta sadece bununla da devam edebilirsin dedi. Ama başlıklara baktığımda bu mamayla alakalı çok fazla şikayet vardı. Biraz da kendiniz seçmelisiniz mama olayını veterinere fazla takılmayın. Önerilen bütün mamaları araştırıp kafanıza yatanla devam edin.

Carathras

HT diye bir mama varmış bende merak ettim baktım :)
Elinde kalan mamalara gelince de diğer arkadaşlar haklı ufak karışımlarla kullan sokağa çıkma yasağı bitince etrafta bildiğin noktalara bırak en azından boşa gitmeyecektir.

anjelik123

Herkese teşekkür ederim. Evet bu mamalar iyi değil fakat elimde kaldı burda da kedi yok nadir yani ama bahçeye gelmiyor köpekler var diye. Proplan benim kedilerime iyi geliyor bir sıkıntı yaşamadım ama herkes kötüleyince bende bi kötü oldum yani halbuki herayı sahiplendiğimde vet önerdi sonrada hiç değiştirmedim. Bu mamalarıda ara ara vermeyi düşünüyorum zararı olmaz sanırım eğer kullanmazsam tarihleri geçip bozulacak yada köpeklerime vericem.

Alaracatlover

Hd değil Htydi o :) pardon :))

anjelik123

Herkese teşekkürler. Kerevit bende prochoice yi kullamdm ama kedimde kepek yaptı bıraktım. Karıştırarak idare edicem sonrasında da nd yi düşünüyorum ama ben 10kg olarak alıcam hangisini önerirsiniz proplanda hindili hassas mideli kediler için olanını kullandım nd de çok çeşit var ondan da öneri alabilirm.

BalliBadem

Üzgünüm bilmiyorum o zaman tavuk ve balıklı denemiştim nd balıklıyı sevmişti zaten tavuklu mamaları sevmez balıklıları sever