Kedi Maması

anjelik123

Anket

Paw paw
(1 oy)
Friskies
(4 oy)
Proline
(7 oy)
Toplam (12 oy)

Şuanda proplan yavru maması kullanıyorum 5kg falan kaldı yetişkin mamasıda 2 kg var. Sorum şu ekteki mamaları kedimi ilk aldığımda almıştım ve aralarından sadece friskiesi kullandım sonrasında proplana geçtim ama elimde kaldı ( en çok friskies var) proplana ara verip hangisini kullanmalıyım? Yada proplan bitene kadar devammı ediyim?

39 CEVAP

BalliBadem

Ben bişey kedime iyi geliyorsa ürün benimde içime sinen birşeyse milletin dediğini takmıyorum

sarmanbirkedi

Aralarından en iyisi proline ama o da iyi değil. Proplanın fiyatina cok daha iyileri var haberiniz olsun

Shaco

bir kedi her mamayı yer ama sağlıklı olmasını istiyorsan eğer alabilirsen daha iyi mamalar vermelisin

Kerevit

Ara vermek yerine karışım yaparak kullanmanı tavsiye ederim

Elifozdemrrr

Pro plan fiyatına çok daha iyi mamalar hangisi @sarmanbirkedi

Gullls

Proplanı tercih etmenizi öneririm.Ya da alacağınız mamalarda tau proteini olmasına dikkat edin.Ben çok fazla araştırma yaptım.Bütçeniz varsa en iyi mama hd markası gerçekten mükemmel bir marka bir çok makale de okudum.Fakat bütçeniz yoksa kesinlikle sağlık açısından proplanı tercih etmenizi öneririm.Hd markası her açıdan çok iyi????

sarmanbirkedi

Kilosu genelde 35-50 lira arasında değişiyor ve bu fiyata gerçek et içeren, tahilsiz ya da düşük tahilli yani proplandan çok daha güzel mamalar şunlardır: nd,fitmin purity,instinct,naturea,advance. Arastirsaydiniz gorurdunuz.

BalliBadem

Friskies ve proplan aynı firmanın purina nın mamaları dediğiniz 3 mamada iyi değil aralarından en iyisi friskies bu 2 sebepten dolayı friskies derim

anjelik123

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Şöyle bir durum varki ben kedimi ilk sahiplendiğim zaman aldım ve kullanmadan kaldı. Dışarı çıkma yasağı geldi internetten de siparişe güvenmiyorum kendim almam gerek. Karıştırarak vermeyi düşünüyorum. Yazlıkta olduğum için burda kedi çok nadir çoğunluk köpek olduğu için gene kedilerime vericem :( proplanda bitince ndye geçiş yapıcam çoğu herkes proplanı kötülüyor ha benim kedilerime iyi geldi ama çoğunluk nd diyor umarım o daha iyidir

Alaracatlover

Hd var fakat çok pahalı yani değmez

BalliBadem

Hd nd mi

Shaco

herkes farklı bakıyor ve besliyor zaten önemlisi zararlı vermemek ve en iyisiyle beslemek

Carathras

Eğer maddi durumunuz el verdiği halde içeriği zararlı tahıl dolu (özellikle de mısır ve mısır gluteni deposu olan), gerçek et içermeyen mamaları tercih edilmesi çok yanlış.
İçeriğindeki mineraller vs gibi çok detaya inmeyeceğim ama en azından mama alırken bakılması gereken belli başlı noktalar var;
taurin oranı,
protein oranı,
protein kaynağının gerçekten et olması, (protein tozu, unu değil)

Saydığın markaların hiç birini evindeki dostun için tercih etmemelisin eğer ki maddi açıdan bir engel yok ise ...

Shaco

yada daha iyi beslemelisin

sarmanbirkedi

Niye proplan çok mu iyi sanıyorsunuz. Içinde sadece yüzde 20 hayvansal ürün geriye kalan hepsinin tahıl olduğunu biliyor musunuz acaba? O yazdıklarınin proplanda aşağı kalır yani yok. Hepsi çok kötü.