Kedi Maması

anjelik123

Anket

Paw paw
(1 oy)
Friskies
(4 oy)
Proline
(7 oy)
Toplam (12 oy)

Şuanda proplan yavru maması kullanıyorum 5kg falan kaldı yetişkin mamasıda 2 kg var. Sorum şu ekteki mamaları kedimi ilk aldığımda almıştım ve aralarından sadece friskiesi kullandım sonrasında proplana geçtim ama elimde kaldı ( en çok friskies var) proplana ara verip hangisini kullanmalıyım? Yada proplan bitene kadar devammı ediyim?

39 CEVAP

BalliBadem

Numune isteyip deneyin derim

Carathras

Ben veterinerim de numune mama kalmayınca Farmina Türkiye'ye mail atarak numune istemiştim Prime serisinden. O dönem ellerinde numune yoktu ben unuttuklarını sanmıştım ama 1 ay kadar sonra istediğim numuneyi göndermişlerdi.
Sizi ciddiye alacaklardır çünkü ucuz bir mama değil kediniz yemediğinde boşa harcama yapmamış olursunuz.

Kerevit

Az tahıllı kullan tahılsız bence alma böbrek sorunu yaşayanları okuyorum sürekli. Ben 10 kiloluk tavuklu narlı almıştım bitmek üzere. İndirimden 1.5 kilo bıldırcınlı yakaladım. Ama Gözüm somonluda elimdekiler bitsin somonlu alıcam.

Kerevit

Pardon Benimki erkek kısır senin ki dişiymiş Yeni gördüm. Dişi kedisi olanlar daha iyi bilir. Böbrek sorunu genelde erkeklerde sanırım

Carathras

Kedinizi kısırlaştırdınız mı bilmiyorum ama önerim Balkabaklı serinin kısırlaştırılmış kediler için olanı olur hemde bıldırcın etli. Eskiden 5 kg ve 10 kg'lık paketler yoktu şimdi olması avantaj.
Ben okyanus serisi hariç tüm kısırlaştırılmış mamalarını kullandım ve kullanıyorum.

BalliBadem

Nd ocean güzel bence Badem çok sevmişti

anjelik123

Kedim balıklı mamayı yemiyor yüzüne bakmıyor naturanın balıklı numunesini aldım birtek onu yedi balıklı düşünmüyorum pek fazla. Şuan hamile doğumdan sonra kısırlaştırıcam birisi de daha 8aylık kısır değiller. Kesin yer diyebileceğiniz bir çeşidi varmı tavuklu olmasın

anjelik123

Tavuklu mamaları seviyor ama tüy döktüğü için hindili kullanıyordum. Ben bi bakayım o zaman. Numune istesem bile çatalcaya getirmezler :D uzak gelir

anjelik123

Erkek kedimde var. Emin değilim erkek kedim seçicilik pek yapmıyor ama dişi kedim yapıyor sanırım proplandan devam edicem :( derma plus hairball alıcam nd ye göre biraz daha uygun eğer severse ondan sonra ndye geçiş yapabilirim.Tüy yumağı önleyiciymiş işe yararmı ben hep delicate ve yavru kullandım bir bilginiz varmı bu mamayla ilgili