Hamile Kedilerim İçin Kuzu Etli Mi Tavuklu Mu Yoksa Deniz Mahsullü Mü ?

Sevo16

iki tane hamile scottish fold kedim var daha önceleri royal canin mother baby ve n&d tavuklu narlı kullandım. yaklaşır bir aydır almanya da sektör lideri denilen happy cat tavuklu kullandım ancak hamilelik ve mevsimle beraber aşırı tüy dökme oluyor tekrar n&d veye proplana geçiş yapıcam

Kuzu etli mi tavuk etli mi yoksa deniz mahsullü mü önerirsiniz?

proplanı herkes kötü demiş ama ben toptan alıyorum mamaları ve uyguna geliyo fiyatına göre de iyi deniyor veterine ve bikaç güvendiğim petshoptan da tavsiye ettiler

31 CEVAP

elifsenturk34

N&d kullanın happycat filan kullanmayın kediler zaten hamile ihtiyaçları çok daha fazla happycat kurtarmaz, N&dnin yavru mamasını kullanmaya devam edin, hamile oldukları için aşırı tüy dökmeleri normal zaten sırf tüy döküyolar diye kalitesiz mamalar kullanmayın

BalliBadem

Yavru kedileri 1.5-2-2.5-3 aylık şeklinde sayılarına göre araya 1er hafta fark koyarak sahiplendirin ve hepsini verince kısırlaştırın

dilarasevecen

olan olmuş arkadaşlar, kedilerin vebaline girmeyelim bari. gerçek hayvanseverseniz kısırlaştırmayı söyler kedilere acır yine doğru yola yönlendirirsiniz. yeterki kedilere bişey olmasın

Shaco

eğer amacın ticaret ise linç etmişim say ama sadece merak ve bilgisizlik ise söyleyeyim kısırlaştırmak dişi kedinizde meme tümörü rahim yumurtalık erkek kedinizde prostat sorunu veya testis kanseri gibi hastalıklara yakalanma riskleri azaltılmış olur ve scottish fold kedileri çiftleştirlidiğinde yavrularda ciddi kemik hastalıkları olabiliyor eğer inanmak istemezsen https://www.ntv.com.tr/galeri/yasam/scottish-fold-kedilerin-yuz-ifadesinin-nedeni-hastalik,qn26ILgqwEi-eSH1KZvRHQ masum bir kaynak

Sevo16

kedilerimi bende mama karşılığı sahiplendim bu bir
ikincisi kedilerin biri benim diğeri annemin evinde
üçüncüsü acı çeken vs diye acıtasyona gerek yok kedilerimizin ikisi de uludağ üniversitesi hayvan hastanesinde düzenli muayenelerini aşılarını oluyorlar sizler gibi para için hayvan kısırlaştıran vetlere gitmiyoruz ( hani siz genelliyosunuz ya insanları hemen)
dördüncüsü zorla çiftleştirme değil hayvanların doğası bu bakabileceğime sahiplendirebileceğime güvendim ki bu sorumluluğun altına girdim

vereceğiniz cevaplar size kalsın bu şekilde önyargılarınızla kendi kendinizi tatmin etmeye devam edin

bbeyzvv

sadece tek bir soru cins bir kediyle mi çiftleştirdiniz veya kendi rızasıyla mı çiftleşti

Alaracatlover

Aöı öekneyi bakmaya çekmedilerki:) Ayrıca para için kısırlaştırma yapmıyan bir sürü vet doğasına aykırı dediğiniz için gülesim geldi çünkü hadi aykırı kısırlaştırmadınız diyelim. Bu iki dişi kedi doğumdan 2 ay sonra yine aynı durumda olup bunları öekecekler o zamanda mı yavrulatıcaksınız? Ne kadarına bskanilirsinizki sonuçta 2 kedi eşittir en az iki yavru tutsanız doğum vs dersek 3 kere yavrulayacaklar buda yılda 6 yavru eder onlarda büyüyecekler ee onlarında biyolojik saati gelicek geçmiş olsun sokakta yavru çoğalmış olacak:)

emre3674

Herkes veteriner,herkes bir bilgi verme değilde sövme çabasında,sorulan soruya karşılık bir cevabınız varsa yazın yoksa kimse boş yapmasın..Vatandaş bakacagına güvenmiş yada güvenli bir yerlere vereceğine inanmış ve doğanın kanunu yerine getirmiş.Sen kısırlaştırdın diye karşında ki yapmak zorunda değil hemşerim ayriyetten bu forumda kısırlaştırmayan giremez yazmıyor.kedi sahiplenen herkes kısırlaştırmanın yararınıda zararınıda az çok biliyor engin bilgilerinizi kendinize saklayın

Ozge00

Elbet burdakiler veteriner değil. İnsanlar yardim etmeye çalışıyor, kedinin acı çekeceğinden dolayı endişe duyuyorlar ve sizleri de uyariyorlar. Simdi kediyi ciftlestirip dogurtan mi hayvansever yoksa burda uyaranlar mi acaba?!

Sevo16

sadece gülüyorum sizlere ne güzel yargısız infaz ediyorsunuz :D beslediğiniz kediler ağaçta yetişti zaten değil mi ? devam edin siz burda kendi kendinizi tatmin etmeye

Alaracatlover

Açıı çekerler, çekeçekler.

Ozge00

Saçma sapan konuşmayın Allah aşkına

sforselin

Kimse kedilerinizi alıp zorla kısırlaştırmaya çalışmıyor zaten. Bu konuda yetkin kişilerin önerdiği, onların ömürlerini uzatacak bir uygulamaya ikna etmeye çalışıyorlar bilgili olduğunu iddia eden sizleri. Zor olacak gibi ama umarım en kısa zamanda doğru olanı bulur, çocukların ömründen çalmazsınız.

FloorGang

Deniz mahsulleri olandan al balık inanılmaz faydalıdır bir de bitane bana ver yavrulardan

SBKart2207

Ay ay. Ben kedi bakıyorum benimde hatalarım var. Ama farkına vardım ve düzeltmeye çalışıyorum elimden geldiğince. İnsanlar burada uyarıyor.hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Nedense çoğu cins kedi sahibi de bir kılıf uydurmuş, üste çıkmaya çalışıyor, suçlu da biz çıkıyoruz. Para tatlı geliyor sanırsam haa?? Mama karşılığı sahiplendik vs birincisi bunlara sahiplenmek denilmez ikincisi gidipte kedinizi kendi rizanizla nedne ciflestirirsikiz ki!? Zaten hangi mama daha iyi gelir acaba diye dusunene kadar bir zahmet sakat kedileri cogaltmayin . Acı çekiyorlar . Arkadaş nasıl vicdanınız rahat bu kadar ya hayret ediyorum!! Paraya bu kadar meraklıysaniz da bir zahmet kicinizi ,lafın gittiği yerler haricinde özür dilerim konuşma tarzı için, kaldırın da emek verin enerjinizi ona harcayın da bir şeyler başarın . Satmaya da sahiplendirmek diyorsunuz bir de . Facede falan da çok var. Sinirlenmemek elde değil.