Nd-Proplan

anjelik123

Bu mamalar konusunda sıkıldığınızın farkındayım kusura bakmayın ama kafam çok karıştı. Başka sitelerde yorumlara bakıyorum proplan çok iyi buraya bakıyorum kötü. Benim kedilerim hep proplan yedi hiç bir sıkıntı yaşamadım şükürler olsun. Nd kullanmak istiyorum ama kedilerim yer yermez emin değilim o yüzden nd az tahıllı kuzulu yaban mersinli ve proplan delicate yi karıştırıp versem sıkıntı olurmu ? ek olarak yaş mama, multivitamin, tavuk, yoğurt, veriyorum.

40 CEVAP

Shaco

kedi sevdiği her mamayı yer pro plan işe yaramaz demiyorum ama nd nin içerğinde taze etler var ve et kokulu bir mama onuda sevebilir pro plana göre daha kalitedir etobur canlılar çünkü mamayı direk ver severse yer zaten

anjelik123

Cevaplar için çok teşekkür ederim herkese eliniz dert görmesin. Proplan benim kedilerime sıkıntı yaşatmadı çok memnunuz ama yorumlar beni üzdüğü için yavrularımada bişey olsun istemediğim için ndye geçicem. Umarım dokunmaz çünkü fazla alıp yıllık olarak kullanmayı düşünüyorum (30kg nd 30kg proplan) karıştırarak vericem zaten bir sıkıntıda olmuyormuş anladığım kadarıyla bi ishalden korkuyorum ama inşallah oda olmaz yada tüy dökümü vs. Tekrardan teşekkür ederim ❤️

anjelik123

Dokunma ihtimalide var sonuçta o zaman ben gene devam edeyim ndyi ufak paket alarak denerim artık.

LadyAndCat

Önce bir küçük paketle deneyin sonra baktınız sağlığı yerinde o zaman büyük boy sipariş edip karıştırarak olayı çözersiniz. Alaracatlover nihayet geldi dün :)
Başka biri de aynı şekilde yapıyormuş. Yani örnekler mevcut.
Yeni mamaya geçerken direkt geçmeyin eskiyle karıştırıp geçin ki ishal ve kusma yapmasın.

Alaracatlover

Benim değiştiğinden haberim yoktu :) Ayrıca seçim sizin inş kediniz benimser mamayı hızlıca :) eper beğenmezse Bravery de öneririm

Evet kuzulu güzel bende 1.5 haftadır proplan la karıştırmaya devam ediyorum ikisini %50 %50 baya baya yiyiyor maşallah ben alışmaz sanmıştım içinde gerçek et olduğu için kakada koku yapabiliyor

Faytekin

Nd nin nerdeyse her çeşidini kullandım ,en sevdikleri Morina Balıklı olandı bayıla bayıla keyifle yedi ikiside,ondan sonra Kuzulu olandı onu da severek yiyorlardı ama Morina Balıklı olana çıldırıyorlar:) tabi kilo yaptı biraz o yüzden şuan Kısır Somonlu kullanıyoruz ama pek severek yemiyorlar bunu,ilk başta bı heycanla saldırdılar ama sonra durdular:)

hayvansever_

Ben hiç nd sevmeyen kedi görmedim. Mutlaka vardır ama çok nadirdir. O yüzden sizin kedilerinizin de seveceğinden eminim.

sarmanbirkedi

Teşekkürler :)

Alaracatlover

Zarar dediğimse ishal vs

BalliBadem

Yinede nd içerik olarak daha güzel ama her kediye yaramayabilir

Shaco

severse yer zaten belli eder

anjelik123

Shaco büyük paket alıcaktım yemezse kalıcak elimde o yüzden sıkıntı çıksın istemem

anjelik123

Instagram kullanmıyorum. Geçişler yavaş yavaş yapılıyor onu biliyorum ama tüy dökümünü arttırırmı alerji falan yaparmı yıllık alıyorum mamaları o yüzden bir daha uğraşmak istemiyorum. Proplanda derma plus hairball mama var tüy için işe yarıyormu bilgisi olana varmı?

Shaco

bence bu mamalarda olan antihairball yada dermacomfort felan gibi şeyler ne kadar doğrdur hiç bilinmez siz artan dökülen tüyleri düzenlice tarayın tüy yumağı oranını çok daha fazla düşürürsünüz vitaminlerlede destekleyebilirsiiz daha faydalı olur