Acil Sorun

hermosaMia

Merhabalar.Bir kaç gün önce apartmanımızın bodrumuna yavrulamış bir kedi buldum.3 tatlış bebeği var.Anne için hergün mama ve su bırakıyorum ancak büyük bir sorunumuz var.Anne bütün apartmana,komşuların paspaslarına kakasını yapıyor ama öyle böyle değil ve apartman aşırı derecede kötü kokuyor kendi kedimden alışkın olmama rağmen benim bile midem kaldırmadı.Apartmanda sorunlu komşularımızda var.Yavrucakları atmasınlar diye kimse görmeden hergün apartmandaki kakaları temizliyorum hatta komşunun paspasını aldım gizlice temizledim koydum ama baş edemiyorum artık anne ve yavrular için nasıl bir çözüm bulabilirim lütfen bana bir akıl verir misiniz?

17 CEVAP

BalliBadem

Kapalıysa hayvan mecbur paspaslara yapacak ne yapsın
Leğene kedi kumu koyun hergün temizleyin anneyide kuma koyun görsün yerini şahsi depo demişsiniz sahibi bişey derse hayvan nereye tuvaletini yapacak çatlasın mı ortalığa mı yapsın deyin bişey demez

sarmanbirkedi

Eğer bütçeniz yoksa dukkandan büyük bir leğen alin ve toprak doldurun annenin yanina fakan koyun. Bütçeniz varsa da arkadaşın dediği gibi kedi tuvaleti ve kum

Anonymus552223

Bence eviniz veya en azindan balkonunuz uygunsa, kapali balkon falansa, eve alin. 2 3 ay bakin yavrulari sahiplendirip anneyi kisirlastirin. Yavrular ayaklanmaya baslayinca onlar da kaka yapacak ve eninde sonunda rahatsiz olup sokaga atan cikacak.

Gullls

Aynı şekilde ben de apartmanda bakıyorum ve dediğinz gibi kaka sorunu olmuştu.Hemen kedi kabı ve kumu alıp annenin yanına koydum hem anne giriyor hem yavrular.Tabi kumlarını gün aşırı temizlemeyi unutmuyorum.artık sorun ortadan kalktı.Lütfenn kedilere dokunmalarına izin vermeyin.Kapalı alanlar apartmanlar kedilerin yaşam alanıdır o apartmandakiler hayvan haklarına bir baksınlar.!Ben bunun için apartmandakilerle kavga ettim şimdi ağızlarını açamıyorlar.Sadece kendileri yaşamıyor bu dünyada sussunlarrr!!Siz de lütfen karşı durun lütfen böyle insanlara.Ne kadar kafalarını taşlara sürtesim geliyorr ahhh kalpsizz insanlar!!!

LadyAndCat

Bence çözüm basit:
Kedi tuvaleti ve kedi kumu :)

hermosaMia

Teşekkürler artık bunu denicez bişey denirsede savunma modu :)umarım sorunumuz çözülür bebişler güzel güzel büyürler

sarmanbirkedi

Bundan baska care yok anneyi baska yere lmayı deneyin o zman

Minikmuezza

Kum kabina ragmen apartmandakilerle yinede bas edemezseniz onlari guvenli bir yer varsa evinize yakin disarda bakmaya devam edebilirsiniz her gun mama su verirsiniz yine bu konuda vicdansiz insanlarda tanidim alip hepsini baska yere goturebilirler korkulur bazilarindan :/

hermosaMia

Yavrular biraz ayaklansınlar güzel bir yuva yapıp güvenli bir yere alabilirim evet.Apartmanda şuan sadece bizim ev ve deponun sahibi biliyor apartmanda bebeklerin olduğunu .Sessiz sessiz inip kontrol ediyorum hergün kimse görmesin diye???? Ne kadar az kişi bilirse o kadar iyi bence.Hepinize teşekkür ederim ilginiz,desteğiniz için

Minikmuezza

Evet caktirmamaya calisin kesinlikle

hermosaMia

Kedi kumu bende düşündüm tabi ama koymam imkansız çünkü anne yavruları bir komşunun şahsi deposuna doğurmuş.Komşu sadece mama koyup çıkmama izin verdi kıyafetleri,eşyaları olduğu için hatta ona bile izin vermesi şaşırtıcı.Apartman kapısınıda açıyorum anne çıkar girer diye yok onada laf söyleniyor hırsız girer kapalı kalsın diye.Yani napıcam bilmiyorum o yüzden sizlere sormak istedim

hermosaMia

Malesef balkonum kapalı değil keşke öyle bir imkanım olsa direk eve alırdım.Çevreme sorucam artık belki anne ve yavrularına en azından geçici bir yer açabilecek biri çıkar.Teşekkürler

Minikmuezza

Ben anne ve yavruyu baska yere tasimistim mama ve su kaplarini atmislardi surekli goturmem icin malesef bende baska yere tasimistim en sonunda

Anonymus552223

Evet maalesef alip baska yere atabilirler

hermosaMia

Son bir şey sorucam izninizle şimdi bir kutuya kum koydum ve komşunun depo kapısının çıkışının hemen yanına kum kabını koydum biraz yakınınada mama koydum kumu farketsin diye anne kediyi alıp kumu gösteremedim çünkü doğal olarak tıslıyor tedirgin oluyor.Başka yapabileceğim bişey var mı kumu farketmesi için ?umarım işe yarar