Dostlarımız Ve Deprem

aysebudur

Herkese merhaba zaten zor geçirdiğimiz bu süreçte böyle korkutucu can sıkıcı bir soruyla canınızı daha da fazla sıkmak istemezdim ama malum,özellikle istanbulda yaşayan insanlar deprem konusunda benim gibi endişe ediyorlardır.İnsan canını tehlikeye atan bir durumla karşı karşıya kaldığında gerçekten önce evlatlarını düşünüyor,anne babamızın bizi düşündüğü gibi ben de kedilerimi düşünüyorum.Bize bir sey olursa onlara kim bakacak gibi.Yazın yaşadığımız deprem sırasında şunu anladım ki o durumda o telaşla (olur da biz sağ kalırsak) afet sonrası petlerimizin güvenliği çok sıkıntılı bir durum.Deprem sırasında onları da kucağımıza almak çok mümkün gibi gözükmüyor.Belki köpek sahipleri bu konuda bir miktar daha şanslı olabilirler ama kediler gibi özgür ruhlu laf dinlemez söz dinlemez dostlarımız için çok zor bir durum :( Bu konuda burada soru açıldığını görmedim,bu durumda da hepimizin aklına kazınacak bazı öneriler ortaya çıkabileceğini düşündüm.Mesela tasmalarının içine telefon numaralarımızı yazıp afet çantamıza kedi maması da eklemek gibi.
Aklınıza gelenleri yazarsanız,ya da böyle bir durum yaşamış olanlarınız varsa anlatmanız çok iyi olurr :))

3 CEVAP

poughkeepsie

'tıkmayı' kelimesini kullandım ama yanlış anlaşılmasın yani kendi isteği ile girmez sonuçta oraya o yüzden öyle dedim, evden çıkmalık o maksimum 5 dakikalık süreçte orda kalmasının sakıncası olmaz diye düşünüyorum. Allah korusun, ölmesinden iyidir

poughkeepsie

Benim kedimde zaten numaram yazılı olan tasma var ancak o afet durumunda kimsenin arayacağını zannetmiyorum. Hatlar bile düşmüyo zaten o ayrı. Ben de bi ara bunu aklımdan geçirdim ve sonuç olarak öyle bi durum olursa onu alıp deprem çantasının içine tıkmaya karar verdim. Çanta içine mama konup het taze mama alındığında değiştirilebilir. Onun dışında uzun gezdirme tasmalarından konulup afet anında dışarda kalınırsa ipi kolumuza bağlayıp falan yanımızda kalmalarını sağlayabiliriz. Ama dediğim gibi evden kaçış anında çantaya tıkmayı düşünüyorum ben, şaka değil :(

aysebudur

Evden kaçış anında ancak kızımı çantaya koyabilirim ben de, koca oğlum asla girmez içine :((