Arkadaşlar Tavsiyenize İhtiyacım Var Yazı Uzun Olacak Ama Okuyun Lütfen

Nightcat

Arkadaşlar bahçemizde 2 kedi doğurdu. İkisi de farklı yerlerde yavrularını emziriyorlardı, 4'er taneydi hepsi. Sonra bir komşumuz yavru kedinin gözünün aktığını söyleyerek ilaçla bize sormadan bahçemize gelip, yavru kedinin gözüne ilaç damlatmış. Ki daha 2-3 haftalıklardı. Anneleri onları temizler, onlar büyüdükçe de temizlerler dedim ama dinlemedi. Kör olurlar dedi. Normalde o iki anne bize alışmıştı yıllardır. Hep bahçemizde yapıyordu doğumunu. Ama bu kız geldi, hayvan da kızdan korktu, içi rahat etmedi yavrularını bahçede başka bir yere taşıdı. Kız inatla gelip gitmeye devam etti, şimdi de annesi yavrulara bakmıyor, bıraktı. Kız dediğim de 30 yaşında. Baştan uyarmıştım "bak içi rahat etmez hayvanın, daha çok küçükler uğraşma bak kokun sinecek hayvan bakmayacak yavrularına" diye. Bizi yıllardır tanıyor, biz bile yavrular iyice büyümeden dokunamıyoruz korkudan. Şimdi yavruların gözleri açılalı daha 1 hafta oldu ve 2 gündür anneleri yavruları emzirmiyor. Bugün yanlarına gitti, ama şaka gibi yavrulardan korkup geri kaçtı. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. 3 tane yavru var, birini o kadın aldı eve götürdü çok miyavlıyor diye, evde bakacakmış. Kardeşlerinden ayırdı. Bugün sütü biraz ısıttım, verdim. İki yavru çok rahat içiyor, maşallah sağlıklılar. Ama biri hasta sanırım, içmemek için direniyor. Süt tozu olduğunu biliyorum veterinere, ama durumlar malum gidip alamıyorum. Yasak var. Nasıl besleyebilirim? Kadın zaten takmış onlarla kafayı, hergün geliyor kakalarını pamukla yaptırıyor, biberonla süt veriyor falan. Başta bu durum canımı sıkıyordu anneleri onları bırakır diye ama artık olan oldu, kadın da bakmak istiyor onlara. Ne yapabilirim ben akıl verin nolur.

43 CEVAP

Nightcat

Mama veriyoruz düzenli olarak zaten ama kitten vermiyoruz, inşallah şu olaylar bir düzelsin alacağım. Olmadı internetten sipariş veririm

Nightcat

Tanıştığıma memnun oldum :D teşekkürler

LadyAndCat

Ben de memnun oldum:)
Elindeki mamayı kullan şimdilik bir de mama yap anneye. Ciğer al paketli , 1 tane de patates, önce patatesi soyup doğra haşla sonra da ciğeri at içine pişirip yoğur patates ve ciğerler erisin. Anne kediye ver bir bardak kadar. Kalanı da tekrar dolaba koy. Bu Anne’ye süt yapar , kan yapar kendine gelir:)

Nightcat

Yapmaz kesin... Olur da yavrular kalırsa bana, nasıl bakmam gerekiyor? 20 yaş altıyım çıkamıyorum dışarı.

Nightcat

Kadına hep diyoruz senin yüzünden oluyor diye kadın ben girmedim benim yüzümden değil diyor, anlamıyor ki delirecektim ama şükür 2 yavru kurtuldu en azından, o kalan tek yavruyu da ne yapacağım bilmiyorum bu saatten sonra çok zor, zaten hastaydı o, kadın yüzünden de 2 gün annesi ilgilenemedi iyice kötü oldu

Nightcat

Kadına hep diyoruz senin yüzünden oluyor diye kadın ben girmedim benim yüzümden değil diyor, anlamıyor ki delirecektim ama şükür 2 yavru kurtuldu en azından, o kalan tek yavruyu da ne yapacağım bilmiyorum bu saatten sonra çok zor, zaten hastaydı o, kadın yüzünden de 2 gün annesi ilgilenemedi iyice kötü oldu

Anonymus552223

Bu arada anne tuzde yuz 10 gun icinde tekrar hamile kalir. Bence kisirlastirin. Belediyeye falan. Yavrulara gelince kediler icin suttozu var. Tam olacak kac haftaliklar

Anonymus552223

Ha yavrulari almiş pardon o kismi gormemistim. Tamamen terketti sandim. O zaman kisirlastirma olmaz. Neyse 2 sine baksin. Digerine siz bakmaya calisin elinizden geldigi kadar. Belki kurtulur

LadyAndCat

Bir dakika...
Nightcat : Yeşim kardeşim. Bu kadına çok kızmışsınız ama iyi ki bu 30 yaşlarındaki kadın o bebeklerin karşısına çıkmış çünkü bu cevabım sizi mutlu etmeyecek ama HAKLI. KADIN HAKLI.
“ Kör olurlar ” demiş. HAKLI.
Gözleri kör , iltihaplı , tek gözlü veya gözleri olmayan el kadar kedi bebekleri hiç gördünüz mü??? Ben gördüm içiniz parça parça oluyor...
Anne kedi çeşitli sebeplerden dolayı rahatsız olup bebeklerini istediği yere taşıyabilir. Sürekli yavrularını taşırlar zaten. Bunda yanlış bir şey yok...
Bu kadar suçladığınız kişi çok büyük sevap yapmış. “ Sonra bir komşumuz yavru kedinin gözünün aktığını söyleyerek ilaçla bize sormadan bahçemize gelip, yavru kedinin gözüne ilaç damlatmış.” VALLA İYİ Kİ DE ÖYLE YAPMIŞ. Allah ondan razı olsun. “ kız geldi, hayvan da kızdan korktu, içi rahat etmedi yavrularını bahçede başka bir yere taşıdı. Kız inatla gelip gitmeye devam etti“ Anne kedi bebeklerinden hiçbir insan yüzünden soğumaz. İnsan kokusu da sinse üzerine sorun DEĞİL. Eskiden ben de sizin gibi biliyordum ama insan kokusu veya hiçbir şeyi hiçbir sonucu değiştirmiyor bilginize...
“ Kadın zaten takmış onlarla kafayı, hergün geliyor kakalarını pamukla yaptırıyor, biberonla süt veriyor falan. ” ALLAH TEKRAR ONDAN RAZI OLSUN :D
Onlara bakım yapıyor. İyiler mi kontrol ediyor. Hayatta kalmaları için uğraşıyor. Ayrıca o sizin biberonla gördüğünüz SÜT DEĞİL özel yavru süt tozuyla hazırlanmış mama.
“Bugün sütü biraz ısıttım, verdim. İki yavru çok rahat içiyor.” SAKIN LÜTFEN SAKIN ! SÜT TOZU OLMAZSA OLMAZ LÜTFEN...
İNEK SÜTÜNÜ HİÇBİR ŞEKİLDE SİNDİREMİYORLAR. ÖLEBİLİRLER. HİÇBİR ŞEY VERMEYİN LÜTFEN!!!
“ Baştan beri kızıyoruz ama geceleri telefonun feneriyle gelmişliği var. ” Kadın sizin ona kızmanıza tonla laf söylemenize rağmen gelmiş. Nelere katlanmış :s
“ 2 yavruyu başka bir evin bahçesine taşıdı. Çok mutluyum o yüzden, emziriyor şimdi karşı evin bahçesinde. ” Bakın emziriyor İŞTE Anne ve bebeklerini taşımış başka yere...
Annesi hepsini aynı anda taşıyamıyor. Teker teker taşıyor BELKİ onu da yanına alır.
LÜTFEN BİR DAHA O HANIMA AİLENİZLE BİRLİKTE KIZMAK VE KOVMAK YERİNE NE YAPMAYA ÇALIŞTIĞINI ÖNYARGILI OLMADAN ANLAMAYA ÇALIŞIN, ÖĞRENİN. BELKİ ARTIK KIZMAZSINIZ...
ARTIK KEDİ SÜT TOZUNA DA GEREK KALMADI SANIRIM ANNE EMZİRDİĞİNE GÖRE BEBEKLERİ ANNELERİYLE BIRAKIN.
O KADINI DA GÖRÜNCE RİCA EDİYORUM BENİM İÇİN TELEFON NUMARASINI ALIN ÇÜNKÜ TELEFON AÇIÇAM KENDİSİNE...

Nightcat

Normal sütü de vermek zorunda kaldım. Ağır geleceğini bildiğimden hafif suyla karıştırarak verdim zaten, dediğim gibi bilgim var. Boşuna bilmeden etmeden bir şey yapmıyorum Allah'a şükür.

Nightcat

Anneleri 2 yavruyu götürdü demiştim ya. Şimdi kadın tekrar yavruları alıp hasta kardeşinin yanına koymuş, kafayı yiyeceğim. Kızınca da dinlemiyor.

LadyAndCat

Nightcat
“Şimdi kadın tekrar yavruları alıp hasta kardeşinin yanına koymuş, kafayı yiyeceğim. Kızınca da dinlemiyor.” Demişsin.
Tatlım kızmasan da güzel güzel karşındaki kişiye anlatsan. Hayır merak ediyorum nasıl kızıyorsun. Kızıpta ne diyorsunuz??
Kafayı filan da yeme lütfen...
Hasta olmayabilir “hasta” dediğin yavru nerden biliyorsun??
Senin de kendine göre gözlemlerin ve düşüncelerin olabilir ama peki ya yanlışsan?? Sen 16’sın ama karşındaki kişi senden oldukça büyük dediğine göre ve senden daha fazla bilgisi , tecrübesi olduğuna eminim. Lütfen bu kişiyi suçlama , kızma , kafayı yiyeceğini filan söyleme...
Ayrıca 2 veya 3 haftalık bebeklerin gözlerine müdahale ederek tekrar söylüyorum çok doğru bir şey yapmış. Anne kedi alıp bebeklerinin gözlerini tedavi edemez. Yalar ama yeterli olmaz. Sonra gözleri kapanıyor ve çürüyor. Gözleri akıyor iltihapla ve kör oluyorlar...
Ayrıca birçok arkadaşım Annesi varken müdahale etmesini eleştirmiş. Hayır arkadaşlar. Bebekleri iyileştirmek, tedavi etmek için yapılmış mükemmel şeyler bunlar. Annesi var yavrularım ama annelerinin yetemediği özel durumlar olamaz mı?? Dışardan bir bilenden yardım almanın nesi yanlış. Ben böyle biriyle karşılaşsam gerçekten minnettar olurum...
Yeşim kardeşim gerçekten anlayamıyorum neden suçluyorsun ve kızıyorsun o büyüğüne??!
Daha sevecen duygular içinde olman gerektiğini düşünüyorum. Senden bu kadar büyük ve her şeyi de doğru yapan birine kızmak yerine saygı duymanı bekliyorum.
Bu arada EVET. BEN BÜYÜK YAZIYORUM :) Bu konuda beni tanıyan kardeşlerimin açıklamaları çok hoşuma gitti. HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM :)
SİZİ SEVİYORUM... (kalp)

Anonymus552223

Anne kedi 1 arar 2 arar 3.sunde unutur yavrulari. Umarim bulur.