Royal Canin Markası ?

mertadyman

Herkese merhaba,
2 aylık bir kedi sahipleneceğim ve onun için royal canin mother and babycat kuru mamasını aldım şimdiden kedimi bekliyorum birazcık büyümesini :) Fakat bu forumda görüyorum ki royal canine karşı bir büyük karşıtlık gördüm. özellikle protein oranı ve fiyatıyla alakalı. az çok edindiğim bir kaç bilgiye sahibim bu konuda o da şu, özellikle n&d markası önerilmiş protein oranı çok yüksek diye ama benim çekincem şu protein oranın çok yüksek olması sağlıklı olcağı anlamına gelmeyebilir. yüksek protein böbreği, vücudu vs. yorar. bunun için dengeli olan protein yeterli gelen royal canini aldım. daha tecrübeli ve özellikle bu konularda bilgi sahibi olan kişilere sormak istediğim royal canin bu kadar forumda yazılanlar kadar kötü mü gerçekten ?

33 CEVAP

mertadyman

@dumaniskonunsahibi teşekkürler cevabınız için.yeterince makale okudum fakat çoğu yetersiz geldi. 4 aydan sonra tahılsız olan n&d ye geçebilirim yeterince güvenilir veterinerimize danıştıktan sonra.

sarmanbirkedi

@Naruto88
Veterinere direk inanmayıp arastirdiginiz için sizi tebrik ederim zira yabancı kaynaklara bile gitmissiniz ben hala türkçe sayfalarda dolaşıyorum. Ama başta veterinrrim bir kere ver tas oluşmasın deyince az verdiğinizi sanıp yine kriz geçiriyordum

BalliBadem

Diş bakımı zor değil haftada 1 kez 2 dk ayırıp fırçalamak kolay