Muhabbet Kuşum Uyuyor

zynpgedikli

Muhabbet kuşum 2-3 gündür sürekli uyuyor. Her sabah kafesinde sesler çıkartıp çok öterdi beni uyandırırdı. Artık ben uyanıyorum o hala uyuyor. Sadece yem yiyor ve tekrar uyuyor. Bugün de ishal oldu. Kafesten dışarı çıkarttığımda uçuyor sadece. Ama bakışları da bayık bayık sanki Kuşum 2,5 en fazla 3 aylık dişi. Ayaklarında ve gagasında ufak çaplı soyulmalar vardı. Vazelin iyi gelir dediler diye vazelin sürmüştüm ( gagasına ayağına bide tüneğine ) Acaba vazelini mi yedi de bişey oldu Korkuyorum. Suyuna sarımsak koydum az önce İyi gelir mi?

22 CEVAP

zynpgedikli

Bizim evde bir tane daha kuş var. Oda erkek. Kafesini bazen onun yanına götürüyordum. Ben evde yokken 10 gün kafesleri yan yana durdu. Ama ben gelince odalarını ayırdım kafeslerin. Odalarını ayıralı da 11-12 gün oldu, şimdi belirtiler başladı. O yüzden bilemiyorum. Her ihtimali düşünmek zorundayım şuan ama elimden hiçbirşey gelmiyor.

zynpgedikli

Evet yaklaştırabilirim ama bu seferde o kuşa alışmasından korkuyorum.

zynpgedikli

İshal için ne önerirsiniz. İshali hala devam ediyor ve uyurken tek ayağının üstünde olduğu için dengesini zor kuruyor

zynpgedikli

Kuşlar için ishal ilacı aldım internetten gelmesini bekliyorum Siz ne tür bi tedavi uyguladınız Yada veterinerler ne önerir ki
Ama kuş sesi duyunca çok hareketli oluyor

zynpgedikli

Bide bu ilk ishal olması değil ara ara ishal olup tekrar toparlıyordu. Acaba tüt dökme sürecinde mi ki anlayamıyorum

Minikmuezza

Hayir limonu sadece normal saf suya katin

zynpgedikli

Alex Allah’a şükür enerjisi geldi yerine. Ara ara yine uyuyor ama ilk zaman göre enerjisi çok iyi. Ama ishali devam ediyor hala. Ve çok su içip çok yemek yiyor. Suyu diğer kuşlara göre aşırı içiyor. Ve kanatlarının altında tüyleri yok Nedeni nesir acaba Yavrudur diye yok sanıyordum Ama hala çıkmadı 3,5-4 aylık. Göbeği falanda pofuduk gözüküyor ama kaşınırken görüyorum seyrek seyrek tüyleri var