Muhabbet Kuşum Uyuyor

zynpgedikli

Muhabbet kuşum 2-3 gündür sürekli uyuyor. Her sabah kafesinde sesler çıkartıp çok öterdi beni uyandırırdı. Artık ben uyanıyorum o hala uyuyor. Sadece yem yiyor ve tekrar uyuyor. Bugün de ishal oldu. Kafesten dışarı çıkarttığımda uçuyor sadece. Ama bakışları da bayık bayık sanki Kuşum 2,5 en fazla 3 aylık dişi. Ayaklarında ve gagasında ufak çaplı soyulmalar vardı. Vazelin iyi gelir dediler diye vazelin sürmüştüm ( gagasına ayağına bide tüneğine ) Acaba vazelini mi yedi de bişey oldu Korkuyorum. Suyuna sarımsak koydum az önce İyi gelir mi?

22 CEVAP

hayvansever_

klima yada esen bir yerde kaldıysa hasta olmuş olabilir ama vazelin kötü etki etti mi bilemiyorum. Bence hiç sarımsaklı bir su vermeyin dahada midesi bozulmasın. Yakınınızda veya numarasını bildiğiniz bir vet varsa arıyarak veya direk gidip danışın.

Fridafrida

Biliyorum cok zor oluyor onlari oyle keyifsiz gormek... eger imkaniniz varsa kafesleri tekrar yaklastirin birbirlerini gorsunler belki arkadasini girmek iyi gelebilir :)

Siyammm

Benimkide bir cam açınca üşütmüştü böyle oldu. Sürekli uyuyordu dediğiniz gibi ishaldi. Meyve fln verinceye oluyor günde 1 gaga su içen hayvanlar meyvedeki su fazla gelebiliyor

bbeyzvv

suyuna kuş için antibiyotiklerden koyun

Fridafrida

Bizim kusumuza da oyle bir sey olmustu vazelin surdugumuzde surekli gagalayip yiyordu ama bir etkisi olmadi cunku mantar oldugu icin surekli surmek zorundaydik o da surekli yiyordu ama bir sey olmuyordu. Ya usutmustur ceyranda kalip ya da depresyonda olabilir. Depresyondaysa ve yanina karsi cins bir muhabbet kusu alirsaniz iyilesebilir ama usuttuyse eger cok uzulerek soyluyorum iyilesmeyebilir..... zaten onun icin yapilacak bir sey yok ne kadar vitamin verilse de ya da baska her hangi bir sey yapilsa da kurtarilmasi cok zor :( insallah bir sey olmaz cok gecmis olsun

bbeyzvv

patatesi haşlayıp püre haline getirip verin işe yarayabilir emin değilim ama

Shaco

çok üzülüceksin ama 2 gün içinde :( maalesef üşütme büyük ihtimal veteriner kontrol edip ilacı vermezse iyleşmiyorlar 2 kuşumda böyle oldu nerden üşüyorlar hiçbir fikrim yok ishal yapıyorlar kuşlardanda anlamıyorum fazla

Shaco

çok hasas canlılar kuşlar

Shaco

ishal ilaçsız iyleşmez kuşta

Minikmuezza

Sicakta tutun kalorifer yani gibi ama sakin cok sicakta olmasin atiyorum isitici yani gibi sicak kuslari kendine getiriyor usutme ise tam suluguna 2 3 damla limon sıkın

zynpgedikli

Suyuna vitamin katıyorum tüyleri için B vitamini, diğer ihtiyaçları için(A d e c ) vitamini koyuyorum. Bunların üzerine mi limon sıkmalıyım

zynpgedikli

Şükürler olsun ki kızım şuan gayet iyi Hatta eskisi gibi Kötü gelen yorumlara aldanmayın hemen lütfen ve hayvanınızın başına bir durum geldiğinde çok çok araştırmanızı tavsiye ederim.

zynpgedikli

Lütfen yardım eder misiniz

zynpgedikli

Trabzonda oturuyorum ve hangi veterinere sorduysam kuştan anlamadıklarını söylediler maalesef. Benim kuşum su içmeyi çok seviyor ne yapmam gereki acaba sizin kuşunuz nasıl atlattı?

zynpgedikli

Dışarıya çıkamadığımız için kuşun suyuna katılan vitaminlerden var sadece evde kuşla ilgili. Bugün ishali biraz toparladı, ama hala biraz sıvı. Birde insanların kullandığı antibiyotikten suyuna katılır mı?