Lütfen Sorumu Cevaplar Mısınız?

LiyaArslan

Yeni doğmuş bir kediyi annesinden ayırmaya çalışan bir komşunuz var. Kendisine bunu yapmaması gerektiğini 2-3 ay sonra sahiplenmek isterse o zaman bunu yapması gerektiğini söyledik ama kendisi bizi hakaretler ederek bağırdı oğlunada kediyi alıp gelmesini söyledi ama adam aşmak istemeyince tokat gibi şiddetle zorladı
Bu durum için ne yapabiliriz
Şikayet edebileceğimiz bir yer var mı

12 CEVAP

poughkeepsie

O yavrunun daha işemeyi bile bilmediğini, her 2-3 saatte bir süt tozu ile beslemesi gerektiğini, asla 7-8 saatlik uyku uyuyamayacağını çünkü sık sık uyanıp tuvalet ve beslenme ihtiyacını gidermek zorunda olacağını, gözlerinin açılması ve ihtimal dahilinde olan iltihaplanmaların önüne geçmek için veteriner tavsiyesi eşliğinde damlalar kullanması gerektiğini, günde 2-3 kere kediyi havlu ile temizlemesi gerektiğini öncelikle güzel bi dinle anlatın. Baktınız anlamıyor, kediyi mümkünse annesi ile kendi evinize almaya çalışın. Balkonunuz güvenli ise oraya alın. Eğer alma imkanınız yoksa biraz çirkefleşmenin zararı olmaz bence. Belediyeyi falan aramayın oraya gidenlerin sonu daha beter, ki zaten bu dönemde yardımcı olamazlar bile

LadyAndCat

KOMŞUNUZ DELİRMİŞ HERALDE SİZİ DE TOKATLAR , DÖVER. ALLAH KORUSUN SİZE DE SALDIRIR. GÜZELCE ANLATMAYA ÇALIŞIN. O BEBEĞİN ANNESİNDEN SÜT EMMEYE İHTİYACI VAR HAYATTA KALMAK İÇİN. GÖZLERİ AÇILMIŞ MI BEBEĞİN? BEBEK KAÇ GÜNLÜK? 2 SAATTE 1 BESLENMESİ GEREK ÖZEL MAMAYLA BİBERONLA ANNEDEN AYRILIRSA EĞER??!
ÇİŞİNİ KAKASINI YAPTIRMASI GEREKİYOR. SICAK TUTMALI YAVRUYU PARMAK KADAR ŞEY ÜŞÜYÜP ÖLÜR.
GÜZEL KARDEŞİM, SENİN KALBİNİN GÜZELLİĞİ YETER...
ÇOK YORULDUM CAHİLLERE LAF ANLATMAKTAN. BAKTIN OLMUYOR BIRAK !!!
O BEBEK O KADININ ELİNDE ÖLSÜN DE GÖRSÜN PARMAK KADAR BEBE ANADAN AYRILIR MIYMIŞ

poughkeepsie

Ayrıca annesinden ayrılan yavrunun bağışıklık sistemi bırakın düşük olmayı muhtemelen hiç olmayacaktır bile. Yakın zamanda yakalanacağı ufak bi hastalıkta ölecektir. Sık sık hastalanan miniklerin veteriner masrafına para yetişmiyor

Zeke

Ses kaydının şikayet ederken geçerliliği yoktur arkadaşlar hepinizin aklında dursun mutlaka.
Video çekip şikayet edebilirsiniz.

Şikayet etmekten korkmayın ancak kim bununla ilgilenir bilmiyorum.

Sadece saldırı şiddet tehdit ediyorsa MUTLAKA polise şikayet etmeniz gerektiğini biliyorum........

İnanın o dayılık yapanlar polis görünce KORKAĞIN TEKİ OLUYOR.

Deliricem ne salak salak insanlar var ya

poughkeepsie

Bunları sizin bildiğinizi biliyorum, o kişiye de anlatın lütfen. Laftan anlamayan biri olduğuna inanıyorum eğer telefon numarası falan varsa mesaj atın, yoksa güzel bi üslupla anlatmaya çalışın

Anonymus552223

Kendi cocuguna bununyaoan o kediyi 2 aylik olsa da almasin..

Zeke

@psabrk Hayır kesinlikle eminim, değildir. Kanıt olarak kabul edilmiyor.
Başıma geldiği için çok net biliyorum.
3 kadını sokak ortasında tehdit eden bir adamın ses kayıtlarını aldım, polisi aradım.
Polisler geldi ve bunun bir kanıt olarak kabul edilmediğini, video çekmem gerektiğini söylediler.
Kuzenimi aradım(kendisi de polis) ve bunu doğruladı.

O yüzden çok net olarak söylüyorum, ses kaydı kanıt kabul edilmiyor.

blue_hpood

bulunduğunuz şehirde hayvan koruma derneği varsa yardım isteyebilirsiniz, umarım sorunu halledersiniz. ne saçma insanlar var..

psabrk

Nasıl yok Zeke elbette var ses kaydı bir kanıttır.

LadyAndCat

Zeke haklı sonra bir de siz suçlu ilan edilmeyin. Neden ses kaydı aldınız diye?! Ses kaydı almakta suç bilginize... Adalet sistemimizde mesajlar, mailler, yazışmalar da delil kabul edilmiyor ne yazık ki yani oldukça zor bir şeyi kanıtlamak ve karşınızdakini suçlamak...

Anonymus552223

Kimi tokatladi anlamadim

LadyAndCat

Kadın oğlunu tokatlamış Epiglottis