Royal Canin

SilasinemD

Royal canin için kötü mama diyorlar, bu konudaki düşünceleriniz neler acaba? Tamamen öğrenme amaçlı soruyorum çünkü yeterli bilgi bulamadım belki burada iyi bilen birisi vardır.

31 CEVAP

SilasinemD

Anladım, yorumunuzu görmeden yazmıştım ben de birisine RC mamanın kötü olduğunu söyledim de o yüzden sordum haksız yere mamayı kötülemeyim diye

hayvansever_

ferahturfan sizinde benim ve sarmanbirkedi nin yaptığı yorumlara bakarak mamanızı değiştirmenizi öneririm. Artık şu RC ye destek vermeyelim. Hayvan deneyleri yaptıklarını tüm dünya biliyor. Bunu bile bile bu mamayı satın almaya nasıl devam edebilirsiniz. Sarmanbir kedininde açıkladığı gibi içeriği berbat bir mama. Eğer fiyatla sorununuz yoksa size kesinlikle nd, bu fiyat aralığını aşamam diyorsanızda fitmin purity öneririm.

ferahturfan

Hayvansever önerin için teşekkür ederim ancak mamamızı şuanlık değiştirmeyeceğiz.

LadyAndCat

ROYAL CANİN KİTTEN:
BİLEŞİM: kurutulmuş kümes hayvanları proteinleri, pirinç, bitkisel protein izolat*, hayvansal yağlar, mısır unu, hidrolize hayvansal proteinler, buğday unu, mısır gluten, mayalar ve ilgili parçalar, pancar küspesi, bitkisel lifler, balık yağı, soya yağı, mineraller, frukto-oligo-sakkaritler (%0,38), fsilyum kabuğu ve tohumları, hidrolize maya (mannan-oligo-sakkarit kaynağı), maya ekstratları (beta-glukan kaynağı), kadife çiçeği özü (lutein kaynağı). İLAVELER (her kg için): Beslenmeye dayalı ilaveler:
Vitamin A: 21500 IU, Vitamin D3: 800 IU, Vitamin E: 600 mg, E1 (Demir): 32,3 mg, E2 (İyot): 3,2 mg, E4 (Bakır): 9,9 mg, E5 (Manganez): 42 mg, E6 (Çinko): 116,5 mg, E8 (Selenyum): 0,05 mg - Teknolojik ilaveler: Sedimanter kökenli klinoptilolit: 10 g - Koruyucular - Antioksidantlar.
ANALİTİK BİLEŞENLERİ:
Protein: %36
Yağ: %18
Kül: %7,7
Diyetsel lif: %2,3
Kalsiyum: %1,2.

pashav89

orijen, acana, instinct gibi mamalarla kıyaslanırsa kötü...

Siyammm

Kusura bakmayın ama cahillik yazdığınız kesin severek yiyor diye mama iyi mi oldu . O zaman kedi sevdi diye market mamasıda iyi olur. Veteriner iyi mama değil anlaşmalı olduğu sattığı mamayı önerir (çoğu) fiyatını haketmiyor.
Ayrïca başlayan bırakamıyor içinde bağımlılık yapıcı madde varmış, mama geçişi zor oluyormuş kaç kişi yazdı.

Kedimiriltisi

Yazmaya yoruldum artık royal canin düşmanları hemen damlamış ama @ladyandcat :):):):)

sarmanbirkedi

Evet yüzde 40i et olan mystic sırf yerli olduğu için binlerce kediyi hasta eden whiskastan, gerçek et içermeyen royal canin ve proplanda daha kötü(!) Mukemmel bir tablo (!!!)

bademthecatt

Birde eklemek istiyorum hekimimiz bu mamaya devam edersek karaciğerinde yağlanma olacağını söyledi bende zar zor bıraktırdım çok zor oldu :D karaciğer testleride çok yüksek çıktı bir ay kadar ilaç kullandık benim deneyimim böyleydi fikir olsun diye yazmak istedim. Mamayı bilinçsizken almıştım artık içerik okumayı az çok biliyorum ve ona göre mama seçiyorum herkesede böyle tavsiye ederim :)

SilasinemD

Kesinlikle öyle yıllardır kedi sahibi değilim ama sürekli araştırma yapıyorum ve insanların RC kullanıp iyi demesi çok tuhaf geliyor. Evde mamaların içeriklerini karşılaştırdığım listelerim var. RC fiyatına biraz araştırmayla daha iyi mamalar çok kolay alınabilir. Mecbur advance kullanıyorum ve açıkçası ona bile bu parayı vermek istemiyorum. Hak etse tamam derim...

sarmanbirkedi

Yazdığımı daha dikkatli okumanızı ve içerik okumayı öğrenmenizi öneririm. Son karar tabi ki sizin kedinizi ne ile besleyeceginize biz karışmayız

hayvansever_

Çok iyi yaparsınız nd güzel bir mama ben kedimin bebekliğinden beri kullanıyorum.

sarmanbirkedi

Dedim ya size değil diye. Paragraf bırakıp sorunuzu cevaplarım onun üstündeki yorum size değil

Shaco

kedi=kaplan veya aslan=etçil royal canin=yapay protein ve katkı maddeleri proteinin gerçek olmasına ve taze etten olmasına bakın

LadyAndCat

Maddi gücünüz yetiyorsa pahalıdan ucuza ve kaliteye göre sıralayacağım mamaları:
1)Acana ve Orijen
2)Advance , Hill’s , Royal Canin , N&D , Pro Plan.
3)Purina One , Whiskas , Friskies
4)Yerli mamalar ve markalar.
•Maddi gücünüz neye yetiyorsa o mamayı alıp kullanabilirsiniz.