Doğum Mu Başladı

Merhabalar 63.gününde hamilelik yaşayan scottish kızımız var böyle bir sıvı geliyor 2 saat içinde 2.defa ilk defasında fazla geldi bu 2. Defa oluyor bugün herhangi bir sancı hareketlerinde bir değişiklik yok doğum mu başladı başladıysa neden sancılanmıyor anlayamıyoruz yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşlarım var mı

43 CEVAP

psabrk

Öncelikle hayırlı olsun umarım yavrular acısız bir şekilde büyür ve artiriti ileri derecede yaşamamasını temenni ederim.
Valla burada kimse sizi ne aşağılıyor nede küçük düşürüyor sadece doğruları anlatma çabasında çoğu insan.
HAYSEV deki makaleyi okumanızı tavsiye ederim tabikide işinize gelirse.
Link: https://www.haysev.site/single-post/2017/08/22/SCOTTISH-FOLD-GER%C3%87E%C4%9E%C4%B0N%C4%B0-B%C4%B0L%C4%B0YOR-MUSUNUZ

Veterineri doğumun 24 saate kadar uzayabileceğini söyledi sadece panik yapmayın bekleyin diyorlar...

Anonymus552223

Ve annesini dogumda kaubetmis bir yavruymus, iyi cesaret yavrulatmak, veteriner arama mesafesinde olsun derim. Cins kedilerde problem cikabiliyomus

anjelik123

İlk doğumuysa eğer yanından ayrılmayın yavru kanalda sıkışabilir scotish ve britishlerin doğum kanalları biraz dar oluyor her ihtimale karşı yanında durun bi ağrı sancısı varmı iyice gözetleyin

Szin psikolojik bir rahatsızlığınız falan mı var?
İnstagramdan gördüğünüz bir bilgiyi bana kaynak olarak attınız az önce farkında mısınız?
Yavruların ticaretini yapmak gibi bir amacım zaten yok halim vaktim yerinde iki kuruş için el bebek gül bebek büyütüp beslediğim evcil hayvanlarımı neden satayım nasıl insanları bu kadar kolay yaftalayabiliyorsunuz

Linsenpai

Zamanı gelince kısırlaştırın. Yazık hayvana.

velespityesil

Yine bir hamile kedi ve yine aynı tartışmalar. Ben hangi taraftayım tam olarak bilemiyorum ama bu tartışmalardan şu ana kadar kazanan çıkmadı onu biliyorum.
Doğum sonucunu ve yavruları da mümkünse bizimle paylaşın.

@sarmanbirkedi kibarlığımı bozmak istemiyorum elimden geldiğince sakin bir şekilde yaklaşıyorum sana son raddedeyim çeneni kapatıp posttan çıkmanı rica ediyorum senden
Güncelleme:22:01
Veteriner misafir ettik evimizde muayenesi yapıldı sıvı örneği alındı ve incelendi doğumun bugün gece veya yarına sarkabileceği düşünülüyor yavruların boyutlarının normal olduğu annenin vajen ve doğum kanalı dengesinin doğuma uygun olduğu sadece yapısal olarak kendini hazır hissedemediği veya hazırlanmak üzere olduğunu söyledi
Tekrardan belirtiyorum yavruları satmak gibi bir amacım yok,bahsettiğiniz 1500 2000 lira fiyatlarını da sizden duyuyorum o kadar ilgimi çekmiyor yavruların piyasal değeri,ikna olmayacak olan arkadaş varsa yavruların hala benimle yaşadığını vesaire gibi şeyleri ilerde kanıtlayabilirim kendinden emin bir şekilde züppe züppe 1500 2000 liradan satacak falan yazmanızı tenzil ediyorum salyalarını toparla

Sudeckmkc

Yavrunun ve annenin sağlıklı olmasına da çok sevindim uzun ve mutlu ömürleri olsun inşallah :)

hcerenk

merhaba, sağlıkla büyüsün umarım.
önceki mesajınızda "yavruların boyutlarının normal olduğu" demişsiniz ancak sonra 1 tane yavru doğduğunu anlıyorum.
Ölü doğan yavru mu oldu? :/

LadyAndCat

Bravo Ceren. Senden de hiçbir şey kaçmamış tebrik ederim güzel yakalamışsın...
Beyfendinin kedisi CİNS ve bir yavruyu BİLE doğuramadı. Konuşmam biraz SERT gelebilir ama GERÇEK BU.
Bu yüzden lütfen ne CİNS KEDİ alın, ne kendimizce kurtarın veya sahiplenin. Bu şekilde yazdım çünkü tüm CİNS KEDİ SAHİPLERİ “satın almadım kurtardım sahiplendim” diyorlar yeminler edip :)

Bizlerde birden fazla yavru var sanıyorduk,veterineri film çekmeden önce fiziksel muayenede birden fazla yavru olabileceğini bu ihtimalin yüksek olduğunu söylemişti,ancak film çekildikten sonra 1 adet olduğu anlaşıldı ve açıkcası bu bizi daha mutlu etti :)

LadyAndCat

Doğum yaptı mı kediniz??

poughkeepsie

Ayy epiglottis görse keşke

Merhabalar tekrardan süreç devam ediyor hala başına duruyorum önce bir balon göründü balonu yalayarak patlattı şimdi kahverengi bir sıvı 2 3 damla şeklinde vajenininden damlayarak çıktı hala ıkınma veya miyavlama yok gerilmemek elde değil