N&D Kedi Maması?

SBKart2207

N&D Ocean Pumpkin Ringa Balıklı Bal Kabaklı ve Portakallı Tahılsız Yetişkin Kedi Maması hakkında ne düşünüyorsunuz sizce kedim sever mi ? Bir yerde tahılsız kedi mamalarinin sevilmeme olasılığını okumuştum . Ama tahılsız mamalar daha sağlıklı bu yüzden tahılsız alma taraftarıyım eğer kedilerin sevmesini etkilemiyorsa bu mamayı alacağım

38 CEVAP

hayvansever_

https://sosyal.petlebi.com/blog/tahilli-mama-ile-tahilsiz-mama-arasindaki-fark-nedir niye tahılsız mama daha sağlıklı çok güzel anlatılmış bir yazı. Eğer kedilerin tahıla ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız (mamada) bir okuyun.

onurtemiz

Tahıl şart değil zaten 0 olsa da olur az olsa da olur. Çiğ beslenme yaparken ben de tahıl koymam hiç aklıma gelmez. Kuru mama tariflerinde bir tutam koymak beni rahatsız etmiyor fazla protein ev kedilerine ağır geliyor bunu gözümüzle görüyoruz. Bence biz okumaktan yoksun değiliz de sizin canınız şok olmak ve korkmam istiyor. İyisi mi siz tahılsız mama verin direk. Bizim canımızda ister düşük tahıllı mama vermek ister ister tahılsız mama vermek ister.

Alaracatlover

Ben tahılsız konusunu duymadım ama ND tahılsız + proplan karıştırıp kullanıyorun siz etkilerine göre karar verebilirsiniz bence

Faytekin

Evet kanıtlandı ve geri toplandı ,sonrasında da hiç böyle birsey olmadı da duyulmadı da ve haala en üst sıralarda dünya sıralamasında,ayrıca sizin kaliteli protein anlayışınız nedir ki, sonuç da burda bir kedi için kurumama dan bahsediyoruz,ona bakılırsa kurumamalarin hepsi çöp,en kötü yaş mama bile daha iyi o açıdan bakicaksak.

Faytekin

Orijenin protein oranı bezelyeyle mi artırılıyor :)))

Faytekin

Herkes AAFCO,OIE ve FEDIAF verilerini baz alarak yorum yapıyor ama asıl araştırılması gereken konu AAFFCO,OIE ve FEDIAF kuruluşlarının kendisidir.

srplzngl

bu arada FDA tahılsız “beslenme” ve kalp hastalıkları arasındaki ilişki hakkında söylediği şeylerin arkasında duramadı. bu yüzden bu ilişkiyi daha detaylıca araştırmadan yanlış bir şekilde sürekli gündem yapmak mantıklı değil.

srplzngl

olay mamanın tahıllı ya da tahılsız olması değil.