Sokağa Çıkma Yasağı

psabrk

Merhaba değerli hayvansever dostlarım.
Biliyorsunuz ki 23-24-25-26 Nisanda 4 günlük sokağa çıkma yasağı getirildi.
Bu yasakta bir çok arkadaş burada sorular açıyor sokakta beslediğim hayvanlar var nasıl besleyeceğim, köpeğimin ihtiyacını(tuvaletini) dışarıda karşılamak istiyorum vb gibi sorular gelmekte.
**T.C. İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI*nın Yolladığı Ek Genelge ile İstisna kapsamındaki kişilerin arasına şöyle bir madde eklenmiş bulunmakta
j) Küçükbaş-büyükbaş hayvanları otlatanlar, arıcılık faaliyetini yürütenler, sokak hayvanlarını besleyecek kişiler ile ikametinin önü ile sınırlı olmak kaydıyla evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkacaklar

Bu maddeye uygun olarak evinizin uzağına gitmeden sokak hayvanlarınızı besleyebilirsiniz, köpeğinizide kapı önüne/apartman önüne çıkararak tuvalet ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Herkese sağlıklı günler dilerim :)

12 CEVAP

pillikontes

ben de ekmek almaya 2 3 alt sokağa gidiyordum dönüşte gördüğüm her cana mama koyuyordum yakalanmamak için acele acele koyuyordum mamaları :) neyse bunu öğrenmem iyi oldu teşekkürler :)

Minikmuezza

Bende alel acele korkarak gidip koyuyorum eger yakalanan olursa ne oldugu hakkinda bilgilendirsin ona gore icim rahat giderim

LadyAndCat

Haberlerden de duydum:)
Rahatça besleme yapabilirsiniz ki zaten bugün sabah bir yerlerde söylemiştim bunu...
Kapınızın önüne mama ve su koymanıza hiçbir şey engel DEĞİL yeter ki siz isteyin güzel insanlar ;)

psabrk

Rica ederim :)

Ekineroglu

Peki ya veteriner hakkında bir bilginiz var mı? Cuma günü veterinerine gitmem gerek kesin gitmem gerek solunum yolu enfeksiyonu acil biraz durum. Nerden izin almam gerek ne yapmalıyım

LadyAndCat

Ekin Hanım,
Yarın veterinerinizi arayıp danışabilirsiniz artı veterinerler ve eczaneler açık endişelenmeyin.

psabrk

Aynen aslında ilinizin valiliğinin twitter hesabındada paylaşılır açık olacak işletmeler,nöbetçi veterinerler vs.
Veya ilinizin valiliğinin web sitesindede paylaşılabilir takip etmeniz gerekiyor :)

Ekineroglu

Anladım teşekkür ederim

NurrBzkrt

Ekineroğlu Polisi arayıp durumu anlatabilirsin en sağlıklı yardımı onlar yapar

LadyAndCat

Polisi arayacak bir durum yok.
Polisi de böyle şeylerle arayıp meşgul etmemek gerekir...
Veterinerinizle randevulaşıp gayette gidin. Polis durdurursa söylersiniz veterinere gittiğinizi ve zaten sizi kedinizle görecek:)

psabrk

Aynen zaten 155 Hattı yasaklarda baya yoğun oluyor aramayın, genelgede hayvan sahipleri istisna olan kişiler arasında veterinere gidincede fatura, fişinizide alın yolda eğer durdurursa polis gösterirsiniz.
Herkese bol bol sağlıklı günler dilerim.
Umarım yasaklara uyulur ve bu kötü virüs bir an önce ülkemizden gider ... :)))

NurrBzkrt

Ben de veterinere gidecektim ama önce polisi aramam gerektiğini söylediler hatlar birleştiği için meşgul edecek durum söz konusu değil ortada yasak var çıkılması gereken durum var valilik izniyle de gidebilir sağlıklı günler dilerim.