Evde Köpek Bakma

MosyoAero

Merhaba arkadaşlar bu karantinadan sonra bir köpek almak istiyorum fakat ben apartmanda yaşıyorum o yüzden evde beslenebilecek
köpek türü hakkında bilgi verirseniz sevinirim bide köpeğin genel olarak yıllık masrafları ne kadardır küçük ırklar için

16 CEVAP

Anonymus552223

Pug sakat bir ırk. Cogaltilmasina katkida bulunmayin. Talep yaratmayin. Size şirin gorunecek diye sakat annelere sakat yavrular dogurtmasinlar

hayvansever_

ve LÜTFEN SATIN ALMAYIN SAHİPLENİN. Ben çok barınak gezerim ama ilk barınağa gidişimi hiç unutmam. Gurup olarak gitmiştik ve oradaki görevliler bizi gezdiriyorardı. Size nasıl anlata bilirim bunu aklınızın alamayıcağı kadar cins/saf kan/melez köpek var gerçekten. Ben inanamamıştım sadece goldenlar için neredeyse evinizin tamamı kadar bir alan ayrılmıştı. Gözlerime inanamadım bizi görünce çıldırdılar oyun oynamak için hepsi koşturdu. Başka köpek alanlarıda vardı farklı cinsler için. Gerçekten orada fark ettim sokağa atılan hayvanların özelliklede cins köpeklerin ne kadar fazla olduğunu. Size tavsiyem böyle büyük bir barınağı bir kere bile olsa ziyaret edin. Geziden 1 hafta sonrada ailemle orada gördüğüm yaşlı bir goldenı evlat edindim. Yaşlıydı ama bize 3 günde alıştı hayatının en güzel günlerini ona biz yaşattık. Bu duygunun tarifi olmaz.

LadyAndCat

“köpek almak istiyorum”demişsiniz!
ALMAYIN! Köpek almayın!
Satın almayın! Sahiplenin.
Apartman için o ırk, bu ırk inanın bunların hepsi hikaye önemli olan köpeğinizle olan bağınız...
Gönül bağınızı kurarsanız o sizi dinler:)
Apartmanda olduğunuz için küçük/orta boy sınıfı bir köpek öneririm. Cins alıp 3-5 ay sonra sahiplendiriyorlar. 5 kere filan sahiplenen zavallı yıkık köpekler var gerçekten de...
Barınaklar , Belediye’ler ve internet sahiplendirilmeyi bekleyen hayvan dolu.
SATIN ALMA , SAHİPLEN

Linsenpai

@epiglottis hayvan satışını kesinlikle desteklemiyorum. Ama barınakta veya geçici evde yuvasını bekleyen çok fazla cins köpek var malesef pug da dahil. Onlardan bahsettim..

Linsenpai

Arkadaşların önerdiği köpekler gayet iyi apartmanda bakmak için. Kişisel favorim pug :D ama lütfen satın almak yerine sahiplenin, yuva arayan bir sürü küçük ırk cins köpekler var...

Mehmetylmz

Küçük köpek mi istiyorsunuz yoksa küçük köpeklerin masrafını mi öğrenmek istiyorsunuz anlamadım ama küçük istiyorsaniz Jack Russell müthiş bir ırktır büyük de olur derseniz dogo argentina, cocker ,cane Corsa veya rottweiler da olabilir tabi bunları düzenli olarak gezdirmelisiniz çok büyük oldukları için masrafı da çok olacak diye birşey yok yemeğini kendiniz yaparsaniz masraflı olmaz.

NurrBzkrt

Maltesa, pug, golden retriever, pomeranya köpeği, toy poodle bunlar ev ortamında rahatlıkla büyüyebilen ırklardır masrafı mamasının markasına ve içeriğine göre değişir aşıların son ücretini bilmiyorum

Kuzucansu44

Evde bakacaksanız,maltese, chihuahua, poodle, pomeranian gibi cinsler uygun olur. Benim 3 köpeğim var, 2 si büyük 1 i küçük ırk. Masraf olarak küçük ırkların ihtiyaçları genel eşyalar dışında(oyuncak, yatak, tasma vb.) mama, ek vitaminler, macunlar ve veteriner masrafı olacaktır. Benim köpeklerimin mamasının kilosu 40 tl. Veterinerde de aşıları ve rutin kontrolleri olacaktır. Onun dışında ben köpeğimin tüylerinin bakımını da veteriner de hallediyorum. Yıllık masraf sadece mama ve veteriner olur. Tabi ihtiyacı olan eşyaları alırsanız. Yani işte ödül maması, vitamin tablet, şampuan vb.

MosyoAero

çok teşekkür ederim yanıtlaınız için

ecekaragozzz

terrier, pug, beagle, boo, chihuahua gibi küçük ırkları tercih etmeniz daha doğru olur. ev ortamında pek büyük cins önermem gerçekten hem zor oluyor hemde ne kadar dışarı çıkarsanız da enerjilerini atamıyorlar. masrafları da doğru orantılı büyüyor.

Siyammm

Golden öneren arkadaşı kınıyorum püf almayın . Bilgisi olmayanlar soru sahibini yanlış yönlendirmesin . Tavsiyem evde bakmak için şahsi görüşüm en uygun cinsler Boston terrier , Fransız buldog, favorim King Charles. Tabi küçük ırk yardıma muhtac bir köpek sahiplenebilirsiniz. Niyeyse şivava bana küçük ve aksi gibi geliyor :) birde çok hassas bir kopekmiş koltuktan düşünce fln bile kırık olabiliyormuş diye duydum. Benim tavsiyem karakteri sebebiyle King charles

hayvansever_

@Siyammm çok yanlış düşünüyorsunuz ve bu yorumunuzdan asıl yanlış bilgiye sahip kişinin siz olduğunuz çok açık. Ben zamanında apartmanda golden baktım ve yaşlanıp aniden onu kaybedinceye kadarda yanındaydım. Goldenlar apartman hayatına mükemmel bir şekilde uyum sağlaya bilen köpekler. Sonrasında maltesa ırkı köpek baktım (hepsini sahiplendim şuan ki kedim de dahil) tabi ki küçük ırk köpeğe bakmak en kolayı apartmanda ama goldenlara bakmak ayrı bir şey onlar hemen ayak uydura biliyorlar. Eğer ona yetecek, enerjisini atacak kadar dışarı çıkartıp oynatırsanız her köpek gibi goldenlarda apartmana mükemmel uyum sağlıyorlar. Burada arkadaşın yönlendirmesi hiç yanlış değil.

Ev ortamında büyük ırk önermem çünkü çok enerjik oluyorlar ve dışarıya ne kadar çıkarsanız çıkın enerjisini atamıyorlar bence ben size pug,maltese,morkie,french buldog,shin tzu,pekinez vb köpek cinslerini öneririm

JulideH

Satın almayın, sahiplenin. @LadyAndCat çok haklısın ♥️ yıllardır barınakları gezen bir insan olarak söylüyorum. Küçük ırk köpeklere çok rastladım. Hiç olmadı, bir sürü küçük ırk için sahiplendirme ilanları var. Onlara bakın ama sahipleninnnn...